گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3062
تاریخ :1397/07/18 ساعت 08:38:26
تعداد بازدید: 162
اگرمرزها تقويت شود تباهي به کشور وارد نمي شود
email pdf word plus minus reset color
حجت الاسلام نعيم آبادي در نشست مرزبانان با روحانيون و ائمه جمعه و جماعات افزود: کنار آبهاي گرم زيستن آرزوي قدرت هاي بزرگي مانند شوروي است، زيرا کشوري که در آبهاي گرم اقتدار داشته باشد، ابتکار عمل را نيز به همراه دارد، اما بايد دقت داشت که اگر در همين آبهاي گرم، کشوري ضعيف عمل کند، آسيب هاي زيادي به آن وارد مي شود.

عکس اصلی خبر

محمدرضا قنبرپور

وي اضافه کرد: جمهوري اسلامي ايران علاوه بر مرزهاي خشکي، بايد مرزهاي دريا را هم مراقبت کند و اين فرصتي براي کشور ماست. وظيفه اي که بر دوش دولت است و کم و بيش آن را انجام داده، اما حقيقت امر اين است که حق دريا را به خوبي عمل نکرده است. دولت جمهوري اسلامي ايران بايد مرزبانان دريا را به همه امکانات مورد نياز مجهز کند.

نماينده ولي فقيه در استان هرمزگان با اشاره به رابطه مرزباني و اقتصاد کشور گفت: دولت به هر ميزان که در اين بخش سرمايه گذاري کند ضرر نخواهد ديد و در آينده مشخص
مي شود که تجهيز و رسيدگي هر چه تمام تر به آن مي تواند بسياري از مشکلات از جمله مشکلات اقتصادي را حل کند، زيرا اقتدار کشور بستگي به اقتدار در دريا دارد.

 وي در ادامه افزود: اگر بخواهيم به خاصيت دريا از زاويه اي ديگر نگاهي بيندازيم، مي توانيم به دعاي جوشن کبير رجوع کنيم که در آن
مي گويد در دريا شگفتي براي توست و همين بخش از دعا نشان دهنده اهميت درياست. حال بايست بدانيم که اگر هشت قطره از آب دريا، مورد استفاده خوراکي قرار بگيرد، 24 ساعت نياز بدن را به مواد معدني تامين مي کند. اين بخشي از نعمت خداوند است که انسان توانسته سطحي از آن را کشف کند.

حجت الاسلام نعيم آبادي اضافه کرد: بحث امنيتي دريا نيز به شدت قابل اهميت است. حفاظت بخشي از اقتصاد کشور به همين دريا وابسته است. متاسفانه برخي از کشورهاي حوزه خليج فارس از همين راه جامعه ما را به فساد مي کشانند. به همين علت است که تاکيدمي کنم بايد نيروي مرزباني ما به بهترين امکانات تجهيز شود. اگر مرزهاي ما تقويت شود اجازه ورود تباهي به کشور داده نمي شود و بخش عمده آن وظيفه دولت است.

نماينده ولي فقيه در پايان گفت: بايد به اين نکته اشاره کرد که تقويت مرزهايمان مختص به دولت نيست. مردم و مخصوصا مرزنشينان نيز بايد در اين مسير آگاه شوند. هزاران شهيد مرزباني تا به امروز باعث شده اند تا کشور دچار ويرانگي از جهات مختلف نشود و اين نشان مي دهد که مردم نيز از مرزبانان ما حمايت مي کنند.

 علماء تمام تلاششان را خواهند کرد که مردم و دولت را در اين راه آگاه کنند و سعي خواهيم کرد موارد مورد نياز را بارها و بارها به دولت تذکر دهيم تا به نتيجه برسد.up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3062
تاریخ :1397/07/18 ساعت 08:38:26
تعداد بازدید: 162
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی