گروه: سیاسی
شماره روزنامه:2892
تاریخ :1396/09/13 ساعت 08:59:38
تعداد بازدید: 108
آشوری: تفکر تکفیری هنوز زنده است
email pdf word plus minus reset color
عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان این که هدف داعش غافل کردن کشورهای منطقه از اهداف اصلی خود بود، گفت: هوشیاری و بیداری مجموع ملت‌های جهان باید به شکل هوشمندانه‌ای استمرار پیدا کند تا زمینه شکل‌گیری و ظهور هر ساختار دیگری از تفکر داعش در منطقه شکل نگیرد.

عکس اصلی خبر

محمد آشوری در خصوص تحولات سیاسی منطقه بعد از نابودی داعش اظهار کرد: داعش به‌عنوان یک غده سرطانی که بر اساس تئوری‌های امنیتی کشورهایی مثل آمریکا، عربستان و با پشتیبانی رژیم اشغالگر قدس در منطقه‌ایجاد شد اهداف و برنامه‌های خاصی برای ایجاد آنومی سیاسی و امنیتی در منطقه داشت.

وی ادامه داد: این آشفتگی در منطقه شرایطی را ایجاد کرد که بخشی از انرژی متراکم دنیای اسلام صرف ریشه‌کنی داعش شود.

این نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: برنامه‌هایی که در دستور کار داعش به‌عنوان یک پدیده نوظهور برای ایجاد اختلال در مسائل امنیتی خاورمیانه و برخی کشورهای منطقه قرار داشت جبهه و فضایی را در بین کشورهای اسلامی ایجاد کرد تا مشغول خود شده، از مسائل اولویت‌بندی شده منطقه غفلت کنند و فعالیت‌های منطقه شرایطی را ایجاد کند که اهداف کشور اسرائیل بیشتر تأمین شود.

وی با اشاره به اینکه ماهیت داعش هم فکری بود و هم ساختاری و ساختار آن به‌عنوان یک دولت نوظهور غیر مشروع با مجموع تلاش‌های بسیاری از بین رفت، تصریح کرد: همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند ساختار داعش از بین رفته اما تفکرات آن هنوز پابرجاست و مبارزه جدی بعدی باید با بنیان‌های فکری داعش صورت بپذیرد که در کنار آن حرکتی تکمیلی شکل بگیرد تا ریشه این تفکرات افراطی در منطقه خشکانده شود.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 2892
تاریخ :1396/09/13 ساعت 08:59:38
تعداد بازدید: 108
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی