گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3366
تاریخ :1398/12/21 ساعت 12:28:19
تعداد بازدید: 155
استاندار با اشاره به روش هاي کنترل ويروس کرونا: ورودي هاي هرمزگان را به شدت کنترل مي کنيم
email pdf word plus minus reset color
استاندار هرمزگان گفت: شديدترين مراقبت و کنترل ها براي پيشگيري از بيماري کرونا در تمامي ورودي هاي استان هرمزگان اعمال مي شود.

عکس اصلی خبر

به گزارش  مهر، فريدون همتي در نشست با اعضاي شوراي اسلامي شهر بندرعباس با بيان اينکه مصوبات و اقدامات ستاد استاني مديريت بيماري کرونا در هرمزگان تابع سياستهاي کشوري و ستاد ملي مبارزه با اين بيماري است، عنوان کرد: تمامي استانها موظف هستند در راستاي مديريت و مقابله با بيماري کرونا براساس سياستهاي ستاد ملي مديريت اين بيماري اقدام کنند و در هرمزگان نيز به اين شکل در حال انجام اقدامات مختلف هستيم.

وي ادامه داد: کنترل افراد در تمامي وروديهاي جادهاي، ريلي، هوايي و دريايي استان هرمزگان با استقرار تيمهاي کنترل و ارزيابي در حال انجام است و وروديهاي استان به شدت براي جلوگيري از بيماري کرونا تحت مراقبت قرار دارند.

استاندار هرمزگان تاکيد کرد: به مردم هرمزگان اين اطمينان را ميدهيم که در تمامي وروديهاي استان هرمزگان، محدوديت لازم با نهايت سختگيري و شديدترين مراقبت و کنترلها براي پيشگيري از بيماري کرونا در حال اعمال است و هيچگونه خدماتي نيز به گردشگران در استان هرمزگان ارائه نميشود.

همتي تصريح کرد: در تصميمات خود براي مديريت و مقابله با بيماري کرونا به جزئيترين مسائل مربوط به جريان زندگي مردم توجه داريم.

  آموزش و فرهنگ عمومي پيشگيري از بيماري کرونا ترويج شود

استاندار هرمزگان عدم حضور مردم در مکانهاي پر ازدحام و تجمع و خودداري از تردد و سفرهاي غير ضروري براي پيشگيري از بيماري کرونا را بسيار ضروري دانست و خاطرنشان کرد: آموزش عمومي براي رعايت اصول بهداشتي در راستاي مقابله با کرونا بايد جدي گرفته و به صورت گسترده ترويج شود.

همتي با بيان اينکه با هشدارهاي اعلام شده و اقدامات صورت گرفته و همچنين عدم ارائه خدمات به گردشگران در استان، ميزان ورود مسافر به هرمزگان به شکل چشمگيري کاهش يافته است، افزود: از مردم ميخواهيم تا به طور جدي از ترددها و سفرهاي غير ضروري درون و برون استاني و همچنين تردد غيرضروري در درون شهرها خودداري کنند.

  مردم به توصيههاي بهداشتي توجه و از تردد و مسافرت غيرضروري به طور جدي خودداري کنند

استاندار هرمزگان با بيان اينکه تأمين نيازها و تجهيزات درماني بخشي از کار در مقابله با بيماري کرونا محسوب ميشود که در حال انجام است، اظهار داشت: فرهنگ عمومي مقابله با بيماري کرونا از جمله مهمترين موارد براي پيشگيري و کاهش اين بيماري است که لازم است مردم به طور جدي به توصيه و هشدارها براي مقابله با اين بيماري توجه کرده و با کمک يکديگر به سمت شکست آن گام برداريم.

وي گفت: يکي از موارد مهم در راستاي فرهنگ پيشگيري از اين بيماري، خودداري از رفت و آمد ها و مسافرتهاي غيرضروري چه در درون شهرها و استان و چه برون شهري و برون استاني است.

  کالاهاي بهداشتي مورد نياز براي پيشگيري از بيماري کرونا در هرمزگان در حال تأمين است

استاندار هرمزگان با بيان اينکه تأمين کالاهاي بهداشتي مورد نياز در استان نيز مورد توجه و پيگيري بوده است، عنوان کرد: واحدها و خطوط توليدي اين کالاها از جمله ماسک، لباس ضد ويروس و ژل ضدعفونيکننده در استان هرمزگان راه اندازي شده و واحد توليد الکل در حاجي آباد نيز به زودي فعاليت خود را آغاز
 مي
کند.

همتي يادآور شد: همه ادارات، دستگاه اجرايي، سازمانها و بنگاههاي اقتصادي بخش خصوصي در استان، موظف به رعايت اصول ايمني و بهداشتي براي پيشگيري از بيماري کرونا شدهاند و مراقبتها به شدت صورت ميگيرد.

وي تصريح کرد: از اعضاي شوراي اسلامي شهر بندرعباس، ميخواهيم تا در راستاي اقدامات مديريتي بهتر در مقابله با بيماري کرونا، ايدههاي خود را ارائه و در ترويج آموزش عمومي مردم براي پيشگيري از اين بيماري مشارکت داشته باشند.

  نصب چادر در تمامي پارکها و بوستانها به ويژه در سواحل شهر بندرعباس ممنوع است

استاندار هرمزگان با تاکيد بر اينکه نصب چادر در تمامي پارکها و بوستانها در سراسر استان به ويژه بوستانهاي ساحلي شهر بندرعباس ممنوع است، اظهار داشت: شهرداري و فرمانداري بندرعباس و نيروي انتظامي بايد با هماهنگي و همکاري يکديگر نسبت به جلوگيري از نصب چادر در پارکها به ويژه در کنار سواحل جلوگيري کنند.

وي يادآور شد: براي ساماندهي بازار شب بندرعباس بايد با همکاري شوراي شهر و شهرداري و ساير دستگاههاي مسئول چاره انديشي شود و همچنين نظافت اين شهر نيز مورد توجه ويژه قرار
گيرد. استاندار هرمزگان به ضدعفوني سطح شهرهاي استان به ويژه اماکن پرتردد و محلات مختلف در راستاي پيشگيري از بيماري کرونا اشاره کرد و بيان داشت: اقداماتي همچون جابجايي بازار ماهي فروشان بندرعباس به محل جديد براي عرضه ماهي به صورت بهداشتي در شهر بندرعباس انجام شده و همچنين پيگيري
ها براي تسريع در راه اندازي بازار جديد ميوه و تره بار و مجتمع بنکداران در بندرعباس در حال انجام است.

استاندار هرمزگان در بخش ديگري از سخنان خود توسعه فضاي سبز را يکي از نيازهاي اساسي شهر بندرعباس دانست و خاطرنشان کرد: با پيگيريهاي صورت گرفته در حال حاضر پساب فاضلاب بندرعباس با سرمايه گذاري بخش خصوصي در حال تصفيه است و بايد از اين پساب تصفيه شده براي آبياري فضاي سبز و همچنين توليدات صنايع غرب بندرعباس استفاده کنيم.

وي گفت: قرارداد خريد پساب تصفيه شده براي صنايع مستقر در غرب بندرعباس به زودي نهايي و اجرايي ميشود.

همتي اضافه کرد: از شوراي شهر بندرعباس نيز ميخواهيم، مجوز خريد پساب تصفيه شده توسط شهرداري را مصوب و صادر کند تا شهرداري بتواند با استفاده از پساب تصفيه شده، آبياري فضاي سبز را انجام و با توسعه فضاي سبز، پارکها و بوستانهاي خوبي را در شهر بندرعباس احداث کند.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3366
تاریخ :1398/12/21 ساعت 12:28:19
تعداد بازدید: 155
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی