گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3290
تاریخ :1398/09/09 ساعت 10:19:32
تعداد بازدید: 67
نماينده ولي فقيه در هرمزگان مطرح کرد: نيروي دريايي نمايش قدرت کشور
email pdf word plus minus reset color
نماينده ولي فقيه در هرمزگان گفت: امروز قدرت و سياست کشور از طريق نيروي دريايي ارتش به نمايش گذاشته مي شود.

عکس اصلی خبر

به مناسبت هفتم آذر سالروز نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران فرمانده قرارگاه مقدم ناوگان جنوب نداجا به همراه جمعي از فرماندهان، فرمانده منطقه يکم امامت نداجا و مدير عقيدتي سياسي منطقه يکم امامت نداجا با امام جمعه شهرستان بندرعباس ديدار کردند.

حجت الاسلام محمد عبادي زاده نماينده ولي فقيه در هرمزگان در اين ديدار ضمن تبريک 7 آذر سالروز نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران گفت: نيروي دريايي ارتش در اوايل جنگ توانست با به رخ کشيدن قدرت خود اراده خود را بر نيروي دريايي ارتش تحميل کند› به گونه اي که رژيم بعث عراق تا پايان جنگ در عرصه دريا حضور نداشت.

وي گفت: امروز نيروي دريايي با حضور در درياهاي آزاد باعث به اهتزاز درآمدن پرچم کشورمان در کريدور دريايي جهاني شده است و اگر اين امنيت پايدار دريايي که توسط ناوگان دريايي ارتش ايران صورت گرفته است نبود چرخه اقتصادي ايران نيز مختل مي شد.

حجت الاسلام عبادي زاده گفت:با ورود نيروي دريايي ارتش به سواحل مکران و شهر جاسک باعث رونق زندگي و حمل و نقل هوايي و زميني در اين شهر شده است.

فرمانده قرارگاه مقدم ناوگان جنوب با ارائه گزارشي در اين مراسم  ضمن گراميداشت حماسه 7 آذر بيان داشت: نيروي دريايي ارتش از جمله نيروهايي بود که با رصد تحرکات زميني و دريايي عراق با شروع جنگ تحميلي غافلگير نشد بلکه تکاوران دريايي ارتش با ايستادگي مثال زدني خود حماسه مقاومت 34 روزه خرمشهر را در آغازين روزهاي جنگ تحميلي بوجود آورد و با گذشت کمتر از سه ماه از هجوم سراسري ارتش بعث عراق با خلق عمليات هميشه جاويد مرواريد› نيروي دريايي عراق را در عرصه دريا نابود کرد.

وي عنوان کرد: نيروي دريايي در 8 سال دفاع مقدس علاوه بر انجام عمليات هاي ظفرمند و تعيين کننده در سرنوشت جنگ اسکورت بيش از 12 هزار کشتي تجاري از بندر امام خميني و بندر ماهشهر تا خليج عدن و تنگه باب المندب باعث پويايي چرخه اقتصادي در زمان جنگ شد و علاوه بر آن پدافند مداوم جزيره خارک در برار حملات هوايي عراق و تامين سکوهاي نفتي ايران در جزاير در کنار حفظ امنيت جزاير ايران از مهمترين فعاليت هاي نيروي دريايي ارتش در زمان جنگ بود.

دريادار دوم تاشک خاطر نشان کرد:در کنار عمليات هاي متنوع نيروي دريايي اين نيرو تنها قواي مسلح جمهوري اسلامي ايران است که رويارويي مستقيم با ارتش ايالات متحده آمريکا را در عرصه دريا تجربه کرد که شهداي گلگون کفن جوشن، سهند را تقديم انقلاب کرد.

وي در پايان گفت:از سال 84 تا کنون و با تدابير فرماندهي معظم کل قوا حوزه ماموريت نيروي دريايي ارتش تا تنگه باب المندب، درياي سرخ و آب هاي آزاد تعريف شده است که نقش بسيار مهمي در به اهتزاز درآوردن پرچم جمهوري اسلامي ايران در آب هاي آزاد و حفظ خطوط مواصلاتي ايران با ظهور پديده شوم دزدان دريايي دارد و علاوه بر آن با برپايي اجلاس دريايي آيونز نيز نقش مهمي را در عرصه ديپلماتيک و بين المللي ايفا مي کند.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3290
تاریخ :1398/09/09 ساعت 10:19:32
تعداد بازدید: 67
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی