گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3089
تاریخ :1397/09/05 ساعت 09:01:22
تعداد بازدید: 129
پيروزي ديپلماسي ايران در سازمان جهاني دريانوردي(آيمو)
email pdf word plus minus reset color
سند ايران در اعتراض به تحريم هاي آمريکا عليه صنعت دريانوردي با حمايت قوي کشورهاي عضو شورا مواجه شد.

عکس اصلی خبر

به گزارش روابط عمومي سازمان بنادر و دريانوردي، در روز پاياني يکصد و بيست و يکمين شوراي سازمان جهاني دريانوردي، سند اعتراض ايران به تحريمهاي ضد ايراني آمريکا در حوزه حملونقل دريايي کشورمان از سوي محمد راستاد؛ مديرعامل سازمان بنادر و دريانوردي، طرح شد و مورد توجه قوي اعضاء قرار گرفت.

سازمان بين المللي دريانوردي در لندن به دنبال بررسي سند پيشنهادي ايران عليه تحريم هاي آمريکا، قاطعانه از آمريکا و ديگر کشورهاي عضو خواست که از اتخاذ هر گونه اقدامي که امنيت و ايمني دريانوردي بين المللي و آزادي کشتيراني را به خطر مي اندازد، خودداري کنند.

بر اساس اين گزارش، در سند ياد شده بر تعهدات کشورها به پايبندي بر معاهدات بين المللي دريايي و نيز مفاد کنوانسيون تاسيس آيمو تاکيد شد و اينکه دست به اقداماتي نزنند که خلاف مقررات بين المللي باشد و باعث اقدامات محدوديت زا عليه کشتيراني تجاري ديگر اعضاي آيمو و طرف هاي کنوانسيون هاي دريايي شود. با ارايه سند توسط محمد راستاد؛ مديرعامل سازمان بنادر و دريانوردي که با حضور حميد بعيدي نژاد؛ سفير ايران در لندن ، هادي حق شناس؛ معاون امور دريايي سازمان بنادر و دريانوردي ، علي اکبر مرزبان؛ مدير کل امور دريانوردان و سازمان هاي تخصصي سازمان بنادر و دريانوردي و ماندانا منصوريان؛ نماينده ايران در آيمو  صورت گرفت، کشورهاي چين، فرانسه، روسيه، آلمان، هلند، بنگلادش و کره شمالي از مفاد سند حمايت کردند و بر همکاري کشورها با يکديگر در کليه مسايل ايمني و امنيت دريانوردي و نيز حفظ محيط زيست دريايي بدون ملاحظات سياسي تاکيد کردند.

با توجه به اظهارات صريح و روشن کشورهاي عنوان شده، رئيس جلسه يکصد و بيست و يکمين شوراي سازمان جهاني دريانوردي در جمع بندي با اشاره به اينکه شورا به سند ايران توجه کرد، بر لزوم پايبندي همه دولت ها بر همکاري در همه زمينه ها کنوانسيون هاي دريايي به ويژه آيمو تاکيد کرد.

نماينده آمريکا پس از استماع سند و نظرات کشورها در حمايت از ايران، به سابقه خروج امريکا از برجام و بازگرداندن تحريم ها به دستور رئيس جمهور کشورشان اشاره کرد و اينکه صنعت کشتيراني ايران نيز مشمول اين تحريم ها است.

در پاسخ به سخنان نماينده آمريکا ؛ مدير کل امور دريانوردان و سازمان هاي تخصصي سازمان بنادر و دريانوردي در بيانيه اي به اقدام غير حقوقي امريکا در خروج از برجام و پاگذاشتن دولت اين کشور بر همه اصول و موازين حقوق بين الملل از جمله قطعنامه شوراي امنيت و کنوانسيون وين راجع به حقوق معاهدات اشاره کرد.

نمايندگان ايران از فرصت بدست آمده در يکصد و بيست و يکمين شوراي سازمان جهاني دريانوردي توانستند به سهم خود از حقانيت کشور دفاع کنند.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3089
تاریخ :1397/09/05 ساعت 09:01:22
تعداد بازدید: 129
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی