گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3255
تاریخ :1398/07/13 ساعت 10:19:02
تعداد بازدید: 211
رئيس دستگاه قضا درباره عملکرد مبارزه با قاچاق کالا در هرمزگان: بازنگري کنيد
email pdf word plus minus reset color
رئيس دستگاه قضا در بدو ورود به بندرعباس مورد استقبال مقامات ارشد استاني و نمايندگان استان در مجلس شوراي اسلامي و نماينده ولي فقيه قرار گرفت حجت الاسلام والمسلمين ابراهيم رئيسي در جمع خبرنگاران بحث صادرات ، واردات و مبارزه با قاچاق کالا محور اصلي را مهمترين محور سفرش به استان هرمزگان برشمرد.

عکس اصلی خبر

زينب نورالديني- نداي هرمزگان

به گزارش نداي هرمزگان آيت الله سيد ابراهيم رئيسي  در سفر يک روزه خود به هرمزگان  در بدو ورود به بندرعباس در جمع خبرنگاران گفت: در راستاي سفر هاي استاني استان هرمزگان را به دليل مسائل خاص اين استان براي سفر انتخاب کرديم.

وي افزود: علي رغم تمام تلاش ها در 40 ساله اخير براي توسعه استان هرمزگان  باز هم  مردم با مشکلاتي  مواجه  هستد رئيسي  مزيت هاي  منحصر  به  فرد  هرمزگان  را  برشمرد  و خاطرنشان کرد : به حمدالله استان هرمزگان  قطب کشاورزي ، صنعتي و هم از محورهاي شيلاتي مهم کشور است اما به دليل مشکلات اقتصادي مردم با معضلاتي روبرو هستند

وي خاطرنشان کرد: در اين سفر مورد مسائل مختلف به ويژه صادرات و واردات و موضوع قاچاق کالا که رنج آور است و رونق توليد را تهديد مي کند  محور بيشتر  توجه خواهد بود.بيش از 10 ميليارد دلار قاچاق کالا زيبنده نيستآيت الله رئيسي در ادامه سفر خود به هرمزگان و در حاشيه بازديد از اسکله شهيد رجايي بندرعباس گفت: در بندر شهيد رجايي که بيش از 50 درصد واردات و صادرات کشور را دارد بايد بهصورت ويژه نظارت شود.

سيد ابراهيم رئيسي در نشست ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز هرمزگان در بندر شهيد رجايي، افزود: گمرکات کشور يکي از مرزبانان کشور در ورود و خروج کالا هستند.

وي با بيان اينکه 8 سامانه و بيش از 20 زيرسامانه نظارتي در گمرکات کشور داريم، تصريح کرد: سامانهها و ابزار ارتباطي و اطلاعاتي امر مبارزه با قاچاق را تسهيل ميکند تا گمرکات و بنادر و مناطق آزاد وظيفه خود را بهخوبي انجام دهند.

آيتالله رئيسي تصريح کرد: متأسفانه در بازار کالاي قاچاق زيادي مشاهده ميشود و در مبارزه با قاچاق کالا بين وضع موجود تا وضعيت مطلوب فاصله زيادي وجود دارد.

عاليترين مقام قضايي در کشور با اشاره به اينکه لازم است دستگاههاي ذيربط در عملکرد خود بازنگري کنند، خاطرنشان کرد: در بندر شهيد رجايي که بيش از 50 درصد واردات و صادرات کشور را دارد بايد بهصورت ويژه نظارت شود.

وي اضافه کرد: نبايد کالايي که به بندر شهيد رجايي وارد ميشود مدت طولاني بماند و يا خراب و بلااستفاده شود.

آيتالله رئيسي با اشاره به اينکه بايد در نظام انبارداري ارزيابي و حملونقل بازنگري شود، عنوان کرد: بايد از اقدامات مثبت صورت گرفته طي مدت اخير در اين زمينه تقدير کرد اما وضع موجود با وضع مطلوب فاصله دارد که بايد با بازنگري در وظايف، اين فاصله را کم کرد.

وي خاطرنشان کرد: کم کردن اين فاصله در گرو آن است که همه دستگاهها يک بازنگاهي به آنچه تاکنون انجام شده، داشته باشند و آنچه در رابطه با قاچاق کالا ترسيم کردهايم را ملاحظه و با آنچه که بايد باشد، مقايسه نمايند، البته حتما با قبل تفاوت کرده است.

عالي ترين مقام قضايي اظهار کرد: گزارشاتي که در اين جلسه ارائه شده و گزارشهايي که قبلا داشتهايم حاکي از آن است که کنترلها، پيگيريها و تشکيل و فعال کردن برخي از سامانهها حتما تاثير داشته است اما وضع موجود با آنچه که بايد تفاوت بسياري دارد.

وي با بيان اينکه تمامي امور مرتبط با صادرات و واردات بايد با نظم انجام شود، اظهار کرد: بيش از 10 ميليارد دلار قاچاق کالا زيبنده نيست، امر مبارزه با قاچاق نيازمند اقدام هماهنگ و تلاش پيگيرانه و مستمر است.

آيتالله رئيسي با اشاره به رهنمودهاي مقام معظم رهبري در زمينه مبارزه با قاچاق کالا و جديت و قاطعيت معظم له مبني بر اينکه نبايد قاچاق کالا در کشور شود و همچنين با خاطرنشان کردن قوانين موضوعه که به همه سازمانها و دستگاهها در اين زمينه تکليف کرده است، اظهار کرد: هر کدام از دستگاههايي که دور اين ميز نشستهاند حتما يک گزارشي از عملکرد خود دارند و همه گزارشها، گزارشهاي درستي است؛ حال اگر به کف خيابان و بازار برويم ملاحظه ميکنيم که بازار پُر از کالاي قاچاق است.

رئيس قوه قضاييه با تاکيد بر اينکه به دنبال نفي آن عملکردها نيستيم و حتما عملکردها و گزارشهاي دستگاهها درست است، تصريح کرد: آنچه که انجام ميشود با آنچه که بايد انجام شود تفاوت دارد و وضع موجود با وضع مطلوب فاصله دارد و بايد اين فاصله را کم کرد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3255
تاریخ :1398/07/13 ساعت 10:19:02
تعداد بازدید: 211
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی