گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3274
تاریخ :1398/08/14 ساعت 11:40:52
تعداد بازدید: 203
برپايي راهپيمايي 13 آبان در هرمزگان
email pdf word plus minus reset color
مراسم راهپيمايي 13 آبان همزمان با سراسر کشور در اقصي نقاط هرمزگان برگزار شد.

عکس اصلی خبر

اين مراسم در بندرعباس با حضور دانش آموزان و دانشجويان و اقشار مختلف مردم در بندرعباس برگزار شد.

مراسم يوم الله 13 آبان از دقايقي قبل با حضور پر شور دانش آموزان و دانشجويان و اقشار مختلف مردم ولايتمدار و مرزبانان خليج فارس از بوستان دباغيان تا مصلي نماز جمعه برگزار شد.

مردم حاضر در راهپيمايي يوم الله 13 آبان با در دست داشتن پلاکاردهاي استکبارستيز و اهتزاز پرچمهاي ايران اسلامي، ضمن محکوم کردن اقدامات کشورهاي مستکبر، پشتيباني خود از ولايت و انقلاب اسلامي را اعلام کردند.

هيچ کس حق ندارد عزت ملت ايران را پايمال کند

سخنران ويژه مراسم يوم الله 13 آبان بندرعباس گفت: هيچ کس حق ندارد به بهانه مذاکره به کشورهاي مستکبر از جمله آمريکا عزت ملت ايران را پايمال کند.

به گزارش فارس، حجت الاسلام والمسلمين حسن ترابي در جمع راهپيمايان 13 آبان اظهار داشت: يوم الله 13 آبان تجلي استکبار ستيزي و بصيرت دانش آموزان و دانشجويان نسل اول انقلاب اسلامي است.

وي افزود: دانش آموزان نسل اول انقلاب در آن روز شعار انقلاب را بر سنگ فرش هاي مقابل دانشگاه تهران نوشتند و بههمين مناسبت اين روز به نام دانش آموز نامگذاري شده است.

امام جمعه رباط کريم گفت: رويداد تسخير لانه جاسوسي آمريکا به دست دانشجويان در سال 58 به تعبير امام راحل انقلاب دوم در جمهوري اسلامي بود که اقدامي مهم و تاثيرگذار در تاريخ انقلاب بود.

حجت الاسلام ترابي با بيان اينکه مبناي اين سه رويداد مبارزه با آمريکا و ايادي سر سپرده آن است، گفت: امام راحل به درستي آمريکاي جنايتکار و مستکبر را امالفساد و شيطان بزرگ لقب داد.

وي ادامه داد: ملت ايران به واسطه تزويرهاي کشور آمريکا هيچ گاه دوستي با آمريکا نداشته است، دشمن شماره يک ملت ما آمريکا است، و هر روزي که ميگذرد عداوت اين کشور استکباري با ايران اسلامي بيشتر ميشود.

سخنران ويژه مراسم يوم الله 13 آبان با اشاره به فشارهاي همه جانبه آمريکا براي مقابله با ملت ايران گفت: سابقه دشمني آمريکا با ملت ايران به تعبير رهبر معظم انقلاب به سال 58 بر نمي گردد بلکه سابقه اين دشمني را مي توان از 66 سال قبل و ايفاي نقش موثر در کودتاي 28 مرداد سال 32 مشاهده کرد.

وي افزود: تا امروز رفتار آمريکا نسبت به ملت ايران تغيير نکرده است و اين کشور همان شرارت ها و خوي گرگ صفتي و وقاحت خود در قبال ملت ايران را ادامه داده است.

حجت الاسلام ترابي بيان کرد: آمريکا در اين مدت 40 سال هر اقدامي که مي توانسته براي مقابله با ملت ايران انجام داده ولي شکست خورده است، ملت ايران پنجه در پنجه آمريکا نهاد و آن کشور مستکبر را در تمام صحنه ها و عرصه ها شکست داد.

وي ابراز داشت: آمريکا با تهديد، تزوير، جنگ، تحريم و فشارهاي سياسي و اقتصادي به دنبال ضربه زدن به نظام مقدس جمهوري اسلامي و ملت ايران بود اما نتوانست ملت ايران را تسليم زورگويي هاي خود کند.

امام جمعه رباط کريم گفت: آمريکا در آخرين حربه خود که آغاز يک جنگ تمام عيار اقتصادي عليه ملت ايران بود تمام توان خود را به کار گرفت و هر آنچه مي توانست بر شدت تحريم ها افزود اما نهايتا با نتوانست ملت را از پا در آورد.

وي با تاکيد بر صبر و تحمل ملت ايران و نقش موثر اين اقدام ملي در شکست کشورهاي مستکبر اظهار داشت: پذيرش مذاکره با آمريکا ننگ است و اين مذاکره هيچ سنخيتي با آرمان هاي ملت ندارد.

سخنران ويژه مراسم يوم الله 13 آبان بندرعباس گفت: هيچ کس حق ندارد با بهانه مذاکره عزت ملت را پايمال کند چرا که هدف آمريکا از پيش کشيدن بحث مذاکره تنها اين است که به جهانيان اعلام کند فشارهاي همه جانبه عليه ايران جواب داده و مي توان با فشار ملت ايران را از پا در آورد و به پاي ميز مذاکره کشاند.

وي افزود: ايران از مذاکره با آمريکا خاطرات ناخوشايند و تلخي دارد که نمونه بارز آن مذاکرات برجام بود که ايران در ازاي دادن امتيازهاي متعدد، امتيازي از جانب طرف ديگر برجام دريافت نکرد و آمريکا بر شدت تحريمها افزود.

حجت الاسلام ترابي گفت: اگر به مذاکره با آمريکا تن دهيم مجبوريم به مذاکرات برجامي دوم و سوم و چهارم نيز تن دهيم، چرا که هدف آمريکا تضعيف ملت ايران است و با قبول هر شرط اين کشور، آمريکا باز بهانه جديدي از جمله توان موشکي کشور را پيش ميکشد و به دنبال مذاکره براي کاهش برد موشکها خواهد بود و در مرحله بعد به بهانههايي نظير عدم رعايت حقوق هم جنسگرايان بر ملت ايران فشار ميآورند. وي در پايان گفت: همه اقشار در جمهوري اسلامي از جمله دانش آموزان و دانشجويان و نيروهاي مسلح و ساير اقشار با حضور در راهپيمايي يوم الله 13 آبان به رهبر معظم انقلاب اسلامي لبيک گفتند و قدرت اهريمني و استکباري آمريکا را در هم شکستند.

سيزده آبان نقطه عطفي در مسير رشد و بالندگي مردم ايران است

رئيس کل دادگستري استان هرمزگان در حاشيه اين راهپيمايي با اشاره به بيانات مقام معظم رهبري (مد ظله العالي)در ديدار روز گذشته با دانشآموزان و به مناسبت روز 13 آبان گفت: ايشان نکات ارزشمندي را در اين ديدار مطرح کردند و همه ما بايد در نظر داشته باشيم که دشمني آمريکا بعد از پيروزي انقلاب اسلامي ايران همچنان ادامه دارد و حضور پررنگ امروز مردم در راهپيمايي نشاندهنده آگاهي و بصيرت مردم فهيم ما به اين موضوع است.

صالحي با اشاره به حضور باشکوه مردم در راهپيمايي امروز خاطرنشان کرد: تحريمهاي  ظالمانه آمريکا نشان از آخرين تلاشهاي مذبوحانه اين قدرت پوشالي و رو به زوال براي فشار بر ملت شريف ايران است و همه اينها درشرايطي است که حضور پرشور آحاد ملت ايران در اين راهپيمايي بيانگر اين  مطلب است که سيزده آبان نقطه عطفي در مسير رشد و بالندگي مردم ايران است.

راهپيمايي قشمي ها در روز 13 آبان

دانش آموزان قشمي دست در دست خانوادههايشان هم صدا با سراسر کشور در روز مبارزه با استکبار جهاني نداي «مرگ بر آمريکا» و «مرگ بر اسرائيل» سر دادند.

امام جمعه شهرستان قشم در اين آيين اظهار داشت: تسخير لانه جاسوسي آمريکا، انقلابي به مراتب مهمتر از انقلاب سال 57 بود. حجتالاسلام والمسلمين ميثم تارم افزود: مشکلات تمامي ملتها بويژه جهان اسلام از خوي استکباري آمريکا سرچشمه ميگيرد.

وي ادامه داد: تسخير لانه جاسوسي آمريکا ابهت پوشالي آمريکا را در هم شکست و امروزه نيز به اذعان کارشناسان غربي آثار فروپاشي اين کشور مشهود است.

امام جمعه شهرستان قشم تصريح کرد: شعار «مرگ بر آمريکا» و «مرگ بر اسرائيل» در عصر حاضر بواسطه برخورداري از پشتوانه فکري و منطقي به يک شعار بين المللي تبديل شده و پايه‌‎هاي استکبار جهاني را متزلزل کرده است.

حجتالاسلام والمسلمين تارم ادامه داد: آمريکا و رژيم صهيونيستي همچون اتحاد جماهير شوروي در هم ميشکند و جمهوري اسلامي ايران بواسطه بناي نظام خود بر مبناي قرآن و اسلام از بزرگترين قدرتهاي جهاني خواهد بود.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3274
تاریخ :1398/08/14 ساعت 11:40:52
تعداد بازدید: 203
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی