گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3182
تاریخ :1398/02/22 ساعت 08:56:54
تعداد بازدید: 70
جامعه کشش گراني ناشي از افزايش قيمت سوخت را ندارد
email pdf word plus minus reset color
عضو هيات رئيسه مجلس با اشاره به واکنش اخير شوراي عالي امنيت ملي کشورمان نسبت به نقض برجام از سوي طرفهاي غربي، خاطرنشان کرد: ايران بارها بر اهميت بهرهمندي از منافع برجام تأکيد کرده اما طرف مقابل از جمله اروپاييها اقدامي عملي در اين راستا انجام نداده و به ارائه برخي بيانيههاي شفاهي بسنده کرده است.

عکس اصلی خبر

محمد آشوري تازياني در گفتوگو با ايسنا، با بيان اينکه آمريکا به دنبال واگرايي در درون ايران از طريق تشديد فشارهاي اقتصادي و بلوفهاي نظامي است، گفت: هرگونه درگيري نظامي با ايران، آنچنان هزينه فاحشي براي آمريکاييها و متحدان منطقهاي طرفدار جنگ خواهد داشت که تصور آن در باور استراتژيستهاي آمريکايي نميگنجد.

وي اضافه کرد: اروپاييها اگرچه ساختاري موسوم به اينستکس را ايجاد و بر روي آن مانور سياسي و رسانهاي ميدهند اما اين ساختار تأمينکننده انتظار ايران در مبادلات اقتصادي بينالمللي نيست و فرصت 60 روزه ايران به آنها نيز در همين راستا است که آنها اقدامات عمليتري از خود نشان دهند.

رئيس مجمع نمايندگان هرمزگان در مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: همچنان بايد اين باور را در خودمان حفظ کنيم که براي مقابله با تحريمها ميبايست دقت عمل در حوزه اقتصاد داخلي را تقويت و جلوي سو استفادههاي سودجويان را بگيريم و راهحل را در ساختار اقتصادي داخلي بجوييم.

آشوري تأکيد کرد: درآمدهاي ارزي و سطح واردات کالاهاي اساسي در کشورمان بهاندازهاي هست که بتوانيم از بحرانهاي دشمن ساخته عبور کنيم و لذا اگر نظارت مطلوبي در فرآيندهاي توزيع و تخصيص داشته باشيم با مشکلي روبرو نخواهيم شد. وي همچنين درباره علت مخالفتش با طرح افزايش قيمت بنزين که در هفته اخير در مجلس بررسي شد، نيز گفت: استنباط ما اين است که در اين اوضاع گراني هرگونه افزايش قيمت سوخت باعث تحريک شدن دوباره تورم خواهد شد و عملاً جامعه کشش موج ديگر گراني ناشي از افزايش قيمت سوخت را ندارد. عضو هيات رئيسه مجلس تأکيد کرد: راههاي ديگري نيز در کشور براي کاهش مصرف سوخت وجود دارد و لذا نبايد صرفاً راهحل ما، افزايش قيمت سوخت و فشار بر مردم باشد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3182
تاریخ :1398/02/22 ساعت 08:56:54
تعداد بازدید: 70
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی