گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3366
تاریخ :1398/12/21 ساعت 12:29:47
تعداد بازدید: 133
رئيس شوراي اسلامي شهر بندرعباس: اماکن و معابر شهر بندرعباس به طور روزانه ضدعفوني مي شود
email pdf word plus minus reset color
رئيس شوراي اسلامي شهر بندرعباس گفت: معابر و اماکن سطح شهر بندرعباس به طور روزانه و مستمر توسط شهرداري، نيروهاي ارتش، سپاه و نهادهاي مردمي ضدعفوني مي شود.

عکس اصلی خبر

به گزارش  مهر، فاطمه جراره در جمع خبرنگاران در تشريح اعضاي شورا با دکتر همتي استاندار هرمزگان ضمن تقدير و تشکر از تصميمات اتخاذ شده ستاد ملي مبارزه کرونا در هرمزگان بيان داشت: در راستاي سلامت شهروندان، در ستاد مديريت بحران کرونا تصميمات خوبي اتخاذ شده است که جاي دارد از استاندار هرمزگان، رئيس دانشگاه علوم پزشکي هرمزگان و همچنين کادر درماني استان که فداکارانه و ايثارگرانه در راستاي سلامت شهروندان خدمت رساني ميکنند تقدير و تشکر شود.

جراره به يکي ديگر از اقدامات لازم جهت پيشگيري از بيماري کرونا اشاره و خاطرنشان کرد: معابر و اماکن عمومي شهر بندرعباس براي مقابله با ويروس کرونا به طور روزانه و مستمر توسط شهرداري، نيروهاي ارتش، سپاه و نهادهاي مردي، ضد عفوني ميشود.

وي گفت: در اين ستاد در خصوص کنترل ورود مسافران به شهر بندرعباس تمهيداتي انديشيده شده است، ولي مردم همچنان در اين زمينه حساسيت دارند. لذا ميبايست از نصب چادر توسط مسافران در پارکها و ساحل خودداري شود که در اين زمينه نيروي انتظامي نيز بايد ورود کند، تا طرح ممنوعيت نصب چادر در بوستانها و ساحل به درستي اجرايي شود. رئيس شوراي اسلامي شهر بندرعباس افزود: اخيراً مسافران در روستاها، به دنبال جايي براي اسکان خود هستند که بايد جلوي اين موضوع گرفته شود و لازمه اش ورود دهياران و بخشداران به اين موضوع است. جراره تصريح کرد: شهرداري در شرايط فعلي، جهت جلوگيري از مراجعات مردم با يک برنامه ريزي صحيح کار انجام تخفيفات عوارض پروانه ساختماني را در دستور کار خود قرار دهد، تا مردم بدون مراجعه حضوري بتوانند از اين خدمات بهره مند شوند.

رئيس شوراي اسلامي شهر بندرعباس در ادامه با اشاره به اينکه سلامت شهروندان در وهله اول براي ما از همه چيز مهمتر است، به موضوع جمع آوري قليانها در روزهاي اخير به دليل شيوع ويروس کرونا اشاره و خاطرنشان کرد: در چند سال اخير به دنبال جمع آوري قليانها در سطح شهر بوديم اما حالا که اين موضوع مهم انجام شده، لذا بايد اين تهديد را به فرصت تبديل کنيم و از آنجايي که يکسري افراد از همين راه، کسب درآمد داشتند، پس بايد تدابير و تمهيداتي در اين زمينه انديشيده شود و با ايجاد شغل جايگزين براي اين افراد، سلامت شهروندان نيز به خطر نيافتد.

جراره گفت: اعضاي شوراي شهر مخالف خريد پساب نيستند بلکه نظر آنها اين است که کار به بهترين نحو انجام شود، همچنين دغدغه شهرداري نيز هزينههاي کلان لوله کشي آب تصفيه شده ميباشد که جاي دارد استانداري در اين زمينه کمکهاي لازم را انجام دهد.

 وي گفت: سرانه فضاي سبز شهر بندرعباس 6 متر است که استاندارد کشوري آن 12 متر است و ميبايست براي توسعه فضاي سبز همه دست به دست هم دهيم و با همکاري يکديگر شاهد توسعه فضاي سبز شهري باشيم.

جراره افزود: دغدغههاي که هميشه داريم اين است که فضاي سبز محلهاي را توسعه دهيم، که متاسفانه يکسري زمينها در بحث فضاي سبز تغيير کاربري پيدا ميکنند و براي شهروندان بجز پارک دباغيان و جنگلي در سطح شهر، پارک مناسب و درخورشان مردم در اين چند سال اخير احداث نشده است، لذا حمايت ويژه اي نياز داريم تا بتوانيم توسعه فضاي سبز را در سطح شهر شاهد باشيم.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3366
تاریخ :1398/12/21 ساعت 12:29:47
تعداد بازدید: 133
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی