گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3179
تاریخ :1398/02/17 ساعت 09:50:17
تعداد بازدید: 1653
تاکيد بر رفع موانع توليد در شوراي فرهنگ عمومي استان هرمزگان
email pdf word plus minus reset color
آيت الله غلامعلي نعيم آبادي با اشاره به شعار سال، گفت: توليد در بسياري از بخش هاي جامعه، نيمه جان و يا مرده است و بايد هرچه سريعتر موانع سر راه توليد برداشته شود.

عکس اصلی خبر

به گزارش دريافتي، آيت الله غلامعلي نعيم آبادي در نشست شوراي فرهنگ عمومي استان هرمزگان با بيان اينکه شوراي فرهنگ عمومي، عنواني زيبا و پرجاذبه است، اظهار کرد: نشست هاي شوراي فرهنگ عمومي بايد اثربخش بوده و بازدهي مناسب و خروجي داشته باشد.

 وي با تاکيد بر اينکه آثار نشست هاي شوراي فرهنگ عمومي بايد در سطح جامعه ملموس باشد، افزود: مصوبات اين شورا نيز بايد ضمانت اجرايي داشته باشند و در نشست هاي آتي، گزارشي از اجرايي شدن اين مصوبات ارائه شود.

 رئيس شوراي فرهنگ عمومي استان هرمزگان در ادامه به تبيين شعار سال پرداخت و تصريح کرد: «رونق توليد»، مفهوم روشن و واضحي دارد و نياز به تحليل و تفسير چنداني در اين رابطه ندارد اما با توجه به اينکه امروزه توليد در بسياري از بخش هاي جامعه نيمه جان و يا مرده است بايد موانع سر راه آن شناسايي و برطرف شود.  وي از رونق توليد به عنوان احيا و گسترش مشاغلي همچون دامداري، کشاورزي، باغداري، صيد و صيادي، صنايع دستي و ... ياد کرد و گفت: توليد بايد بتواند مملکت را از متکي بودن به بيگانگان بي نياز و خودکفا کند.

 آيت الله نعيم آبادي بر بهره گيري از علم براي رونق بخشي به توليد تاکيد کرد و گفت: علم براي بهتر زيستن است و همه امور بايد به صورت عالمانه باشد، کشاورزي و دامداري عالمانه مي تواند کشور را به مرز خودکفايي برساند.

 وي با ذکر اين نکته که همه برنامه ريزي ها در کشور بايد به سمت توليد باشد، عنوان کرد: تلاش در جهت عملياتي کردن اقتصاد مقاومتي موجب تحقق رونق توليد مي شود.

 نماينده ولي فقيه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس ضعف حوزه اقتصادي را از دلايل تحريم ها و جنگ اقتصادي دشمن دشمن برشمرد و اذعان کرد: با توجه به قدرت و توان دفاعي کشور، دشمن جرات نگاه چپ کردن در اين بخش را ندارد اما در بخش هايي که ضعف وجود دارد فشار وارد مي کند.

 نعيم آبادي تصريح کرد: اگر پتانسيل و ظرفيت هاي عرصه توليد در کشور شناسايي و شکوفا شود مشکلات اقتصاد حل
خواهد شد.

 وي در خاتمه با اشاره به درپيش بودن ماه مبارک رمضان، از اين ماه به عنوان ماه خودسازي ياد کرد و افزود: در اين ماه در کنار تلاوت قرآن، مطالعه نهج البلاغه به ويژه خطبه مربوط به متقين نيز مورد توجه قرار گيرد.

در ادامه رضا کمالي زرکاني ، مدير کل فرهنگ و ارشاد اسلامي هرمزگان ، برگزاري به موقع جلسات اثربخشي و ضمانت اجرايي مصوبات و حضور هميشگي اعضاي اصلي را در افزايش کارايي شوراي فرهنگ عمومي استان موثر دانست .

وي افزود : تعيين راهبردهاي فرهنگي استان و مشخص کردن خط مش و چشم انداز آتي فرهنگ استان توسط شوراي فرهنگ عمومي صورت مي گيرد و بر همين اساس بايد همه اعضا مشارکت جدي تري در خصوص مسايل فرهنگي استان داشته باشند.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3179
تاریخ :1398/02/17 ساعت 09:50:17
تعداد بازدید: 1653
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی