گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3292
تاریخ :1398/09/11 ساعت 10:27:17
تعداد بازدید: 234
شهردار بندرعباس: کمکي از دولت براي توسعه حمل و نقل عمومي دريافت نمي کنيم
email pdf word plus minus reset color
شهردار بندرعباس گفت: در سال هاي پيش دولت جهت توسعه حمل و نقل عمومي، 90 ميليون تومان بودجه در اختيار شهرداري مي گذاشت اما در حال حاضر اتوبوس يک ميليارد تومان است و کمک هاي دولت نيز وجود ندارد!

عکس اصلی خبر

عباس امينيزاده در جلسهي شوراي برنامهريزي استان هرمزگان، با بيان اينکه ضرورت اصلي امروزه در زندگي حمل و نقل است، افزود: در سال 89 طرح جامع حمل و نقل شهر بندرعباس تصويب و در وزارت کشور مطرح شد و توسعه حمل و نقل شهري به تصويب رسيد..

وي با اشاره به اينکه از سال 93 شروع مطالعه در رابطه با حمل و نقل عمومي در شهر بندرعباس انجام شده است، تصريح کرد: 42 دستگاه اتوبوس خريداري کردهايم و  بايد بدانيم حمل و نقل عمومي نياز به سرمايه گذاري دارد.

اميني زاده بيان کرد: در سال هاي پيش دولت 90 ميليون تومان بودجه در اختيار شهرداري مي گذاشت اما در حال حاضر اتوبوس يک ميليارد تومان است و کمک هاي دولت نيز وجود ندارد!

شهردار بندرعباس با اشاره به اينکه خطوط حمل و نقل محلات شهر بندرعباس را گسترش مي دهيم، اضافه کرد: هزينه کلي پروژه بي آر تي در بندرعباس، 98 ميليارد تومان است.

وي اضافه کرد: خط بي آر تي براي اورژانس و آتش نشاني و امنيت بسيار مفيد است و هزينهها را کاهش مي دهد و استقبال از آن به خوبي صورت گرفته ميشود.

همچنين معاون حمل و نقل و ترافيک شهرداري بندرعباس در اين جلسه گفت: سلامت شهر به خطر افتاده و بايد خودرو محوري را کنار بگذاريم بندرعباس شهر خودرو محور است.

بابک هاشمي با بيان اينکه هرمزگان چهارمين استان کم تحرک است بايد پياده روها و پيست هاي دوچرخه سواري را افزايش بدهيم، اظهار کرد: 177 کيلومتر معابر در بافت مرکزي شهر بندرعباس داريم و حمل و نقل با خودرو شخصي در اين راها بيشتر است.

وي با اشاره به اينکه بيش از15 کيلومتر مي توانيم معابر در شهر بسازيم، تصريح کرد: بافت مرکزي شهر بندرعباس را بايد اصلاح کنيم و بي آر تي تا آخر سال به بهره برداري ميرسد.

هاشمي در پايان با اشاره به اينکه بي آرتي اولويت شهر است و ترافيک با وجود بي آر تي کمتر ميشود، عنوان کرد: طرح زوج و فرد به زودي دربندرعباس اجرا مي شود.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3292
تاریخ :1398/09/11 ساعت 10:27:17
تعداد بازدید: 234
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی