گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3279
تاریخ :1398/08/22 ساعت 08:35:48
تعداد بازدید: 115
دنبال قاچاقچيان دانه درشت هستيم/ فرمانده جديد نيروي انتظامي هرمزگان معرفي شد
email pdf word plus minus reset color
فرمانده نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران گفت: هرمزگان استاني استراتژيک از حيث مرزي و دريايي بودن و منابع و ذخاير زميني و دريايي و مردم خوب و باوفايي که دارد براي کشور است.

عکس اصلی خبر

به گزارش ايسنا، سردار حسين اشتري در آيين تکريم و معارفه فرمانده انتظامي استان هرمزگان افزود: هرمزگان ها سابقه درخشاني در دفاع مقدس داشته اند، شهدا و جانبازاني که که اين استان تقوم کشور و نظام کرده است و از اين رو شان مردم اين استان اين است ک بيشترين خدمت را به آنان ارائه دهيم.

وي افزود: افتخار نيروي انتظامي اين است که براي امنيت مردم در حال خدمت است، حافظ جان و مال و ناموس و آبروي مردم است و در استان هرمزگان و سراسر کشور اين را ثابت کرده که در خدمت مردم است؛ شهدايي که تقديم شده و رشادت هايي که صورت گرفته ادله اين اثبات است.

سردار اشتري عنوان کرد: خط قرمز ما امنيت مردم است و به هيچ عنوان در اين زمينه کوتاه نمي آييم و با اقتدار وارد مي شويم و کارهاي بزرگي نيز در زمينه ايجاد امنيت در کشور و استان هرمزگان صورت گرفته است.

وي تصريح کرد: در نيروي انتظامي احکامي که صادر مي شود سه ساله است و اگر ضرورت باشد يک سال ديگر تمديد مي شود، به دليل اينکه معتقديم بايد مرتب روح جديدي در مجموعه ايجاد شود و اين جابجايي ها صورت گيرد.

وي ادامه داد: بعد از اتمام سه سال خدمت سردار ملکي ديديم شرايط به گونه اي نيست که جابجايي صورت گيرد و تصميم گرفتيم يک سال دگر نيز بماند، که از زحماتش تشکر مي کنم.

فرمانده نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران خاطرنشان کرد: تلاش شبانه روزي، کاهش جرايم، ارائه خدمات بيشتر، معيشت کارکنان و کارهاي عمراني سردار ملکي جاي تقدير دارد، استان هرمزگان استاني امن و موفق است و مردم خوبي دارد.

سردار اشتري بيان کرد: هوشياري مردم هرمزگان مثال زدني است، ما در قاچاق به دنبال دانه درشت ها هستيم، کساني که در اين استان و حتي دراين کشور نيز نيستند، با راه اندازي پليس گمرک اقدامات و توفيقات خوبي در اين زمينه داشتيم و پرونده هاي بزرگي را کشف کرديم.

وي ادامه داد: ما اگر بخواهيم به توليد ملي اهميت دهيم بايد به مسئله قاچاق توجه ويژه اي داشته باشيم، هرمزگان وضعيت بسيار خوبي از نظر امنيتي، موضوعات اجتماعي دارد، آسيب ها و چالش هايي وجود دارد که مختص اين استان نيست و در همه کشو وجود دارد و امروز توانمندي نيروي انتظامي در کشور و در استان هرمزگان بسيار بالاست.

فرمانده نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران اظهار کرد: تلاش بي وقفه و شبانه روزي سردار ملکي قابل تقدير است، در اين استان حادثه اي براي وي رخ داد که باعث تاسف همگان بود و ما اعلام آمادگي براي انتقالش به تهران داشتيم اما قبول نکرد و علاقه داشت در اين استان به خدمت خود ادامه دهد.

سردار اشتري افزود: همکارانم در اين استان با کمترين امکانات شخصي و رفاهي با روحيه انقلابي کار مي کنند و همه تمام تلاششان اين بوده وظيفه شان را به خوبي انجام دهند.

وي با اشاره به اينکه اميدوارم سردار ملکي در مسئوليت جديدش به عنوان فرمانده انتظامي گيلان موفق باشد، تصريح کرد: معرفي افراد در نيروي انتظامي فرايندي دارد، مراحلي که بازرسي کل ما صورت مي دهد و ويژگي هاي افراد بررسي مي شود و افرادي را جايگزين مي کنيم که کارهاي بهتري را بتواند ارائه دهد و بايد رو به رشد و پيشرفت باشيم.

فرمانده نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران عنوان کرد: با بررسي هايي که کرديم براي فرماندهي انتظامي هرمزگان به سردار جعفري رسيديم که بسيار توانمند است، در استان سيستان و بلوچستان با وضعيت خاصي که دارد بسيار موفق بود و اين ظرفيت و توانمندي را در وي ديديم که در هرمزگان نيز مي تواند تاثيرگذار وموفق باشد.

تمرکزمان، مبارزه با قاچاق و باند هاي بزرگ است

فرمانده نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران گفت: تمرکز ما در زمينه مبارزه با قاچاق و جرايم بر روي شبکه ها و بانک هاي بزرگ، گروه هاي مافيايي قاچاق است که توفيقات خوبي را در شناسايي و انهدام اين باندها در استان هرمزگان و کشور داشته ايم.

سردار حسين تصريح کرد: بر اساس دستورالعملي که ستاد کل نيروهاي مسلح به نيروي انتظامي ابلاغ کرده و وظايفي که برايمان مشخص شده کار خود را در زمينه استقرار در گمرکات کشور آغاز کرديم و تا پايان سال نيز به اتمام خواهيم رساند.

وي عنوان کرد: تمرکز ما در زمينه مبارزه با قاچاق و جرايم بر روي شبکه ها و باند هاي بزرگ، گروه هاي مافيايي قاچاق است که توفيقات خوبي را در شناسايي و انهدام اين باندها در استان هرمزگان و کشور داشته ايم، بخشي از اين باندها و افراد در داخل و برخي خارج از کشور هستند که تعدادي از آنان به کشور بازگردانده شدند و پرونده هايشان در محاکم قضايي در حال رسيدگي است.

فرمانده نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران خاطرنشان کرد: اميدواريم با همت همکارانم و هماهنگي بين دستگاهي به خصوص با دستگاه قضايي بتوانيم خبرهاي خوبي براي مردم داشته باشيم.

سردار اشتري اضافه کرد: اولويت هاي ۱۲ گانه اي را براي فرماندهان استاني خود مشخص کرديم که در استان هاي مختلف بومي سازي مي شود، کاهش جرايم، پيشگيري از جرم و کشف به وقوع از اوليت هاي مهم ما در عملکرد فرماندهان جديد در استان ها است.

وي ادامه داد: اميدواريم همچون سنوات گذشته روند رو به رشدي را داشته باشيم، اعتمادي که مردم به نيروي انتظامي دارد بالاترين سرمايه ماست و اميدواريم با همکاري و مساعدت مردم بتوانيم بهتر و سريع تر خدمت کنيم.

فرمانده نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران بيان کرد: بيش از ۹۰ درصد از کشفيات ما از نظر ريالي نسبت به سال گذشته افزايش داشته که رقم قابل ملاحظه اي است، يکي از استان هاي پيشتاز در اين زمينه هرمزگان بوده و اميدواريم اين روند سريع تر و کامل تر ادامه يابد.

سردار اشتري اظهار کرد: امسال بيشترين پرونده هاي ما دانه درشت بوده، نسبت به سال گذشته تعداد پرونده هاي تشکيل شده کمتر اما بالغ بالاتر بوده چراکه رسيدگي به پرونده هاي کلان را در دستور کار خود قرار داده بوديم که خوشبختانه اکثريت اين پرونده ها نيز به نتيجه رسيد.

پرونده هاي ملي بسياري را در حوزه قاچاق کشف کرديم

فرمانده سابق انتظامي استان هرمزگان نيز گفت: در برخورد با قاچاق کالا پرونده هاي ملي بسياري را کشف کرديم و در اين زمينه حمايت هاي فرمانده ناجا راهگشا بود.

سردار عزيزاله ملکي اظهار کرد: حدود ۵۲ ماه از حضور من در هرمزگان مي گذرد در طول اين مدت فراز ونشيب هاي زيادي را طي کرديم.

سردار ملکي افزود: در برخورد با قاچاق کالا پرونده هاي ملي بسياري را کشف کرديم و در اين زمينه حمايت هاي فرمانده ناجا راهگشا بود.

وي عنوان کرد: در طول اين سال ها يک مورد سرقت بانک نداشتيم، درآخرين ارزيابي استان هرمزگان از نظر وقوع جرم ۲۷مين استان شناخته شد.

فرمانده سابق انتظامي استان هرمزگان خاطرنشان کرد: طي اين سال ها با کاهش جانباختگان جاده اي مواجه بوديم، هر ساله بالاي ۲۰۰ بار در ساعات مختلف بازديد از مقر داشتم.

سردار ملکي عنوان کرد: انتصاب سردار جعفري را به سمت فرمانده انتظامي هرمزگان تبريک مي گويم و از همه مسئولين استاني، ائمه جمعي اهل شيعه و سنت و همکارانم در استان هرمزگان که همراه بنده بودند تشکر مي کنم.

مسئوليت ناهنجاري هاي امروز جامعه تنها به عهده نيروي انتظامي نيست

نماينده ولي فقيه در استان هرمزگان نيز گفت: ناجا نقش پررنگي را در حوزه نرم افزاري تمدن اسلامي دارد، نظم و امنيت در جامعه که بخشي از سبک زندگي اسلامي است که در حوزه وظايف ناجاست.

حجت الاسلام والمسلمين محمد عبادي اظهار کرد: امروز ماموريت ناجا در گام دوم انقلاب اسلامي ماموريت ويژه اي است چراکه بايد در ۴۰ سال دوم انقلاب شتاب حرکت خود را افزايش دهيم.

وي افزود: چشم انداز گام دوم انقلاب اسلامي بسيار بلند است، ايجاد تمدن نوين اسلامي پايه هايي را دارد که بخشي از آن به دست سربازان امام زمان در ناجا است.

امام جمعه بندرعباس تصريح کرد: حوزه سخت افزار تمدن اسلامي به عهده بدنه دولت و صنعت و ... است اما حوزه نرم افزار تمدن اسلامي به دوش ماست و بخش عمده تمدن اسلامي مستقيم با مامورت ناجا درارتباط است، حوزه نرم افزار حوزه اخلاق و دانش و فرهنگ و امنيت است.

نماينده ولي فقيه در هرمزگان عنوان کرد: ناجا نقش پررنگي را در حوزه نرم افزاري تمدن اسلامي دارد، نظم و امنيت در جامعه که بخشي از سبک زندگي اسلامي است که در حوزه وظايف ناجاست.

حجت الاسلام والمسلمين عبادي بيان کرد: ما براي تحقق حوزه سخت افزار و نرم افزار تمدن اسلامي نيازمند انديشه بزرگ تمدن سازي هستيم که بايد توسط نخبگان تمام حوزه ها گسترش يابد.

وي خاطرنشان کرد: هر کدام از ما بتوانيم نقش خود را در تقويت انديشه مردم در حوزه تمدن اسلامي ايفا کنيم کار بزرگي انجام داديم، نعمت نظم و امنيت رهاورد خستگي ناپذير ناجاست، استان هرمزگان بيش از دو هزار کيلومتر ساحل آبي در مبارزه با حوزه هاي مختلف قاچاق يکي از دالان هاي ورود به کشور است و نقش نيروي انتظامي براي مقابله با اين پديده شوم بي بديل است.

نماينده ولي فقيه در هرمزگان اظهار کرد: آنچه نشان دهنده رهاورد تلاش هاي نبروي انتظامي است توفيقات ارزشمند اين مجموعه است و از تلاش هاي خستگي ناپذيرشان قدرداني مي کنيم، از زحمات سردار ملکي و دغدغه هايش در حوزه اخلاق و زمينه هاي مختلف داشتند نقش موثري را ايفا کرد و ما مردم هرمزگان هميشه قدردان وي هستيم.

حجت الاسلام والمسلمين عبادي بيان کرد:  قطعا در عصر جديد با حضور سردار جعفري شاهد شتاب بيشتر در ايجاد تمدن اسلامي در هرمزگان خواهيم بود، در حوزه اخلاق و ارزش هاي ديني توجه خاصي مي طلبد چراکه دشمن اخلاق جامعه راتهديد مي کند و ارزش هاي الهي و انقلابي جامعه را مورد تعرض قرار مي دهد و ناجا با اقتدار مي تواند جلوي فعاليت هاي سازمان يافته در اين حوزه را بگيرد.

وي خاطرنشان کرد: مسئوليت ناهنجاري هاي امروز جامعه تنها به عهده نيروي انتظامي نيست اما مقابله ناجا با اين ناهنجاري ها با ايجاد محيط امن اخلاقي اجازه نمي دهد ناهنجاري به خصوص جزاير هرمزگان را به آلودگي بکشاند.

تمام توانم را براي تسريع خدماترساني به مردم به کار ميبندم

فرمانده جديد انتظامي هرمزگان با بيان اينکه مردم ولي نعمت ما هستند و براي تامين امنيت، وام دار مردم هستيم، گفت: تمام توانم را براي تسريع خدماترساني به مردم به کار خواهم بست.

سردار غلامرضا جعفري  اظهار کرد: اولويت نخست نيروي انتظامي، جامه عمل پوشاندن به مطالبات فرمانده معظم کل قوا است که در اين راستا تلاش خواهيم کرد.

وي افزود: ۱۲ اولويت در دستور کار قرار دارد و تدابير فرمانده ناجا به عنوان راهبرد اصلي مدنظر قرار خواهد گرفت.

فرمانده انتظامي هرمزگان با اشاره به تعامل با شوراي تامين و شوراي اداري استان با هدف بهرهگيري از تاثيرگذاريشان، افزود: مردم ولي نعمت ما هستند و براي تامين امنيت وام دار مردم هستيم.

جعفري ادامه داد: تمام توان خود را براي تسريع خدماترساني به مردم به کار خواهيم بست. 

وي خاطرنشان کرد: اقدامات قرارگاهي و جهادي در حوزههاي آموزش، مهارت و صيانت را با جديت پيگيري ميکنيم و با برنامه ريزي دقيق دنبال خواهد شد.

فرمانده انتظامي هرمزگان گفت: در موضوعات بين بخشي و فرابخشي تلاش خواهيم کرد سهم دستگاهها را افزايش دهيم و آنها را سهيم کنيم.

هرمزگان در رسانه ملي به عنوان محل قاچاق معرفي نشود

استاندار هرمزگان گفت: مردم مطالبه دارند که نبايد هرمزگان در صحن رسانه ملي به عنوان محل خلاف خيز و قاچاق معرفي شود.

به گزارش فارس، فريدون همتي استاندار هرمزگان در آئين تکريم و معارفه فرمانده انتظامي استان هرمزگان اظهار داشت: امنيت مقوله بسيار مهمي است و يکي از برکات قابل افتخار جمهوري اسلامي ايران امنيت بي نظيري است که در کشور داريم و ديگران خيلي تلاش ميکنند يک شکنندگي در آن ايجاد کنند اما به لطف تلاشهاي ناجا، امنيت مثال زدني داريم و اين بالاترين نعمت و برکت است. 

وي ادامه داد: فضاي سوريه و افغانستان و ديگر کشورها را  تصور کنيد و ببينيد با ايجاد داعش چه جنايتهايي را انجام دادند که همه اين توطئهها براي از بين بردن امنيت جمهوري اسلامي ايران بود اما به لطف پروردگار، دعاي خير رهبري و تلاش مسؤولان و مردم امنيت ما از بين رفت.

 همتي تاکيد کرد: امنيت ما مردم پايه است و نيروي انتظامي ما بر پايه مشارکت با مردم کار ميکنند و قدر آن بايد دانسته شود و از براي شکر اين نعمت بايد قدر مردم عزيز را بدانيم. 

استاندار هرمزگان بيان کرد: همه واحد ها و اعضاي شوراي تامين با هم همدل هستند چون ميدانند امنيت مهم است و قاطعانه آن را براي مردم تامين ميکنند و استان هرمزگان جزو استانهايي است که از لحاظ شاخصهاي امنيتي در وضعيت مطلوبي قرار دارد. 

وي عنوان کرد: امروز مرز جمهوري اسلامي ايران در تنگه هرمز و دريايي عمان با افتخار، عزت و سربلندي  دست نيروهاي مسلح است و امنيت دريا تامين شده است و پهپاد دشمن با اقتدار ساقط شد که تغيير گسترده اي در جهان و تحليلها و اتاقهاي فکر به وجود آورد زيرا ما با سلاح ساخته شده توسط خودمان يکي از مجهزترين پهپادهاي آمريکا را ساقط کرديم.

همتي ادامه داد: امروز در استان هرمزگان شاهد نظارت عميق، دقيق و هوشمندانه و همراه با نظارت مردم هستيم و مردم هم قدردان نيروي انتظامي هستند.

وي افزود: مردم از من يک تقاضا دارند و ميگويند در برخورد با خلاف و قاچاق قاطع باشيد اما اينقدر در صحن رسانه ملي هرمزگان را به عنوان محل خلاف و قاچاق معرفي نکنيد و حق هم دارند.

 استاندار هرمزگان تاکيد کرد: مردم ساحل نشين همواره با ارتباط دريا ارتزاق کرده اند و بايد يک تنظيم درستي بشود و با تجارت خرد مردم ساحل نشين که طبق آئين نامه ملواني مصوب دولت انجام ميشد با ظرافت برخورد شود تا هم اقدام شود و هم به مردم آسيبي نرسد.

وي ادامه داد: ما کشور را با نيمي از بودجه هميشگي کشور در شرايط تحريم اداره ميکنيم و توقعات جامعه هم پايين نيامده و هر روز بالاتر ميرود اما اين مجموعه مديران و دستگاهها و نهادها و رسانهها همه دست به دست هم داده اند که توانسته ايم در اين جنگ اقتصادي به لطف خداوند پيش برويم و بايد قدر آن را بدانيم.

همتي بيان کرد: از تلاش موفق، مردمي و هنرمندانه سردار ملکي تشکر ميکنم زيرا براي من به عنوان مسؤول اصلي هماهنگ کننده شوراي تامين يک بازوي قدرتمند بود و به انتخاب سردار اشتري که سردار جعفري را به فرماندهي انتظامي هرمزگان منصوب کردند اعتماد داريم و براي سردار جعفري آرزوي توفيق داريم


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3279
تاریخ :1398/08/22 ساعت 08:35:48
تعداد بازدید: 115
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی