گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3040
تاریخ :1397/06/18 ساعت 09:38:06
تعداد بازدید: 87
براي پيروزي در جنگ اقتصادي با دشمنان بايد اتحاد و يکپارچگي داشته باشيم
email pdf word plus minus reset color
استاندار هرمزگان گفت: براي پيروزي و موفقيت در جنگ اقتصادي با دشمنان به اتحاد، انسجام، وفاق و يکپارچگي نيازمنديم و مي توانيم دست در دست هم اين شرايط را با سربلندي پشت سر بگذاريم.

عکس اصلی خبر

به گزارش روابط عمومي استانداري هرمزگان، دکتر فريدون همتي در سخنراني پيش از خطبه هاي نماز جمعه اهل سنت بندرعباس با اشاره به شرايط موجود و جنگ اقتصادي که دشمن عليه ايران اسلامي به راه انداخته است، عنوان کرد: آمريکا با هدف ايجاد جنگ اقتصادي از برجام که يک توافق بين المللي و مورد تاييد سازمان ملل بود، خارج شد که با اين اقدام بدعهدي آمريکا بر همگان واضح گرديد. وي ادامه داد: ملت ايران در طول 40 سال گذشته در برابر انواع توطئه هاي دشمنان از جمله جنگ تحميلي و تحريم هاي اقتصادي ايستادگي و مقاومت داشته و همواره دشمنان را ناکام گذاشته است. استاندار هرمزگان افزود: اين بار نيز زورگويي هاي آمريکا به نتيجه نخواهد رسيد و ملت ايران با سربلندي و موفقيت جنگ اقتصادي را پشت سر خواهد گذاشت.

همتي با بيان اينکه با هوشياري و تدبير مي توانيم تهديد دشمن را به فرصت تبديل کنيم، تصريح کرد: امروز فرصت مناسبي جهت شکوفايي ظرفيت ها و توانمندي هاي داخلي در عرصه اقتصاد فراهم شده که مي توانيم با اتکا به آنها و با عمل به مباني اقتصاد مقاومتي به پيشرفت هاي بزرگي دست پيدا کنيم.

وي با بيان اينکه بسياري از کشورها با اتکا به صادرات متحول شده و رشد يافته اند، اظهار داشت: امروز بهترين شرايط براي صادرات در کشور ما ايجاد شده که با سرمايه گذاري براي توليد کالاهاي صادرات محور مي توان از اين فرصت استفاده مناسبي داشت و در اين صورت اشتغال بسياري نيز در کشور ايجاد خواهد شد.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: بايد تلاش کنيم که سرمايه ها به سمت توليد و شکوفايي ظرفيت هاي داخلي هدايت شوند تا تهديد اقتصادي دشمن را خنثي و بي اثر نماييم. همتي شهرها، روستاها و جزاير استان هرمزگان را سرشار از استعدادها و فرصت هاي متعدد اقتصادي برشمرد و بيان داشت: هرمزگان در اقتصاد ملي نقش مهم و تاثيرگذاري دارد که اگر ظرفيت هاي موجود در آن بيشتر شکوفا شوند، علاوه بر اين استان، ديگر مناطق کشور نيز از آن بهره مند خواهند شد.

وي با بيان اينکه فعالان عرصه اقتصاد و تجارت و بخش خصوصي در خط مقدم جبهه اقتصادي کشور قرار دارند، اضافه کرد: حمايت از بخش خصوصي براي سرمايه گذاري بيشتر جهت رونق توليد و اشتغال از اولويت هاي بسيار مهم در استان هرمزگان است و تمامي تلاش خود را براي ايجاد شرايط مناسب جهت فعاليت بيشتر بخش خصوصي انجام مي دهيم. استاندار هرمزگان از مشارکت گسترده اهل سنت در عرصه هاي مختلف در استان هرمزگان قدرداني نمود و افزود: اهل سنت در استان هرمزگان مشارکت بسياري در اقدامات خيرخواهانه و همچنين ديگر فعاليت ها دارند که اين اقدامات مهم، تاثير بسياري در رفع بسياري از مشکلات در استان داشته است. همتي وحدت اهل سنت و شيعه در هرمزگان را مثال زدني دانست و عنوان کرد: براي پيروزي و موفقيت در جنگ اقتصادي با دشمنان نيز به اتحاد، انسجام، وفاق و يکپارچگي نيازمنديم و مي توانيم دست در دست هم اين شرايط را با سربلندي پشت سر بگذاريم.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3040
تاریخ :1397/06/18 ساعت 09:38:06
تعداد بازدید: 87
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی