گروه: سیاسی
شماره روزنامه:2948
تاریخ :1396/12/12 ساعت 08:59:17
تعداد بازدید: 248
روحانی در شورای اداری استان هرمزگان: همه جناح‌ها باید برای آبادانی هرمزگان کنار هم باشند
email pdf word plus minus reset color
رئیس جمهور، همدلی و وحدت را عامل موفقیت و سرافرازی و رفع مشکلات کشور خواند و تاکید کرد که همه سیاسیون و جناحها باید برای آبادانی هرمزگان و ایران اسلامی کنار هم باشند.

عکس اصلی خبر

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج فارس، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری استان هرمزگان، با بیان اینکه وجود 14 جزیره، ظرفیت بزرگ استان است و اخیرا برای توسعه آنها دستوراتی صادر کرده ام، توافق مسوولان ارشد استان هرمزگان و همدلی اقوام و مذاهب در استان را موجب سرافرازی برشمرد و گفت: پذیرای سرمایه گذاران بزرگ ایرانی خارج از کشور باشیم؛ سخت گیری نکنیم.

روحانی با تقدیر از میهماننوازی و استقبال شایسته مردم استان هرمزگان از خدمتگزاران خود در این سفر و عذرخواهی از مردم شهرستانهای استان که نتوانست در جمع آنها حضور یابد،  اظهار امیدواری کرد که با تلاش مسئولان و دولتمردان ،  همه وعدههایی که در این سفر به مردم داده شد، محقق شود و با کمک و همکاری دولت و مردم موجبات تحرک و نشاط بیشتر در استان  فراهم
گردد.

رئیس جمهور ضمن ابراز خرسندی از توافق خوب و همکاری سازنده میان همه مسئولان استان، نمایندگان مجلس و تمامی اقوام و مذاهب گوناگون در راستای توسعه و آبادانی هرمزگان، گفت: این موجب سرافرازی و خوشحالی همه ماست و همه باید برای آبادانی بیش از پیش این استان و ایران عزیز دست به دست هم دهیم.

روحانی خاطر نشان کرد: اگر همه اصولگرایان، اصلاحطلبان، اعتدالگرایان و همه احزاب، گروهها و تشکلها به میدان بیایند باز برای حل مشکلات و حرکت در مسیر توسعه و آبادانی کم است چرا که امروز بار مسئولیت سنگینی بر دوش همگان قرار دارد که نیاز به تلاش مضاعف خواهد داشت.

رئیس جمهور امنیت، اتحاد و وحدت را اساس انجام اقدامات و برنامهها دانست و گفت: زیربنای اصلی برای پیشرفت و توسعه، امنیت و وحدت است، چرا که وقتی که اتحاد و امنیت باشد، سایر امور اصلاح شده و اقدامات رو به جلو، پیشرفت خواهد داشت.

دکتر روحانی با تقدیر از حضور ارزشمند مرزبانان و نیروهای امنیتی، ارتش، سپاه و بسیج در استان هرمزگان که برای حراست از مرزهای کشور در راستای ایجاد امنیت تلاش میکنند، اظهار داشت: شهدا و از جمله شهید حقانی ، شهدای امنیت و حرم ، ضامن استقلال و توسعه ایران  هستند و  همه این  شهدا  وکسانی که از مرزهای آبی و دریایی کشور حراست کرده و برای ارتقاء امنیت در این مناطق تلاش میکنند، براساس روایات اجر بیشتری خواهند داشت.

رئیس جمهور با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری بر ضرورت مبارزه با قاچاق کالا افزود: ایشان در بسیاری از جلسات مؤکداً بر ضرورت مبارزه با قاچاق و پایان یافتن این مقوله تأکید دارند.

روحانی افزود: مسئولیت مبارزه با قاچاق با نیروی انتظامی است، اما اخیراً در شورای عالی امنیت ملی، تصریح کردیم که در خلیج فارس، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز مسئولیت مبارزه با قاچاق را داشته باشد و حتماً با این تصمیم شرایط در مبارزه با قاچاق بهتر از گذشته خواهد شد.

رئیس جمهور با اشاره به موضوع ته لنجیها، اظهار داشت: به وزیر کشور دستور داده شده تا با برنامهریزی مناسب تصمیم عادلانهای در این خصوص اتخاذ شود که به واسطه آن هم زندگی مردم و کسانی که با این موضوع سر و کار دارند، تأمین شود و هم  لطمه و صدمهای به تولید ملی، وارد نشود.

روحانی با بیان اینکه خوشبختانه استعدادهای خوبی در استان خوزستان برای توسعه و پیشرفت وجود دارد، گفت: در این استان 14 جزیره وجود دارد که وزارت کشور  شرایط تمامی این جزیرهها را بررسی کرده و گزارش خوبی را درباره چگونگی اوضاع این جزایر ارایه کردند و باید تلاش کنیم تا زمینههای رشد پیشرفت در این جزایر بیش از پیش فراهم شود. رئیس جمهور با بیان اینکه مناطق نفتخیز و مناطق آزاد باید به واسطه درآمدهای خود در راستای کاهش و حل مشکلات مردم در آن مناطق کمک کنند، گفت: از آقای دکتر نوبخت میخواهم تا برای آبادانی هر جزیرهای در این استان 10 میلیارد تومان در نظر بگیرند، چرا که جزایر برای ما حائز اهمیت بوده و پیشانی مرزهای کشور در آبهای سرزمینی هستند.

روحانی با اشاره به اینکه این جزایر از لحاظ امنیتی و اقتصادی نیز مهم بشمار میآیند، خاطر نشان کرد: باید تلاش کنیم تا شرایط برای کارآفرینی و سرمایهگذاری در جزایری که در حال حاضر امکانات خوبی در آنها وجود ندارد، فراهم شود و در این راستا میبایست برنامهریزی کنیم تا سرمایهگذاران داخلی و خارجی وارد میدان شده و در پروژههای عمران و آبادانی جزیرهها در جنوب کشور، فعال شوند.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه ما برای عمران و آبادانی کشور، نیاز به سرمایه بسیار زیادی داریم، گفت: تکمیل طرحها و پروژهها در بخش نفت و گاز نیاز به سرمایهگذاریهای فراوانی دارد و امکانات داخلی کشور، برای آنها محدود است که در این راستا باید از همه سرمایهگذاران بویژه ایرانیان خارج از کشور برای سرمایهگذاری در کشور دعوت کرده و تا جایی که امکان دارد نسبت به بازگشت آنان به کشور اقدام کنیم.

روحانی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 200 میلیارد دلار ظرفیت سرمایهگذاری در بخش نفت، گاز و پتروشیمی وجود دارد، اظهار کرد: امروز پس از برجام، حرکت خوبی در زمینه سرمایهگذاریها آغاز شده و بیش از 30 میلیارد دلار ظرفیت سرمایهگذاری و فاینانس خارجی پیش روی ما قرار دارد که باید بتوانیم به درستی از آنها استفاده و بهرهبرداری کرده و موجب تحرک در راستای پیشرفت کشور شویم.

وی با بیان اینکه باید بخشهای مختلف کشاورزی، پرورش آبزیان، گردشگری، صنعت و حمل و نقل هرمزگان بیش از پیش توسعه یابد، اظهار کرد: در این سفر با وزیر راه و شهرسازی درباره اتصال مسیر ریلی بندرعباس به اسکلهها، گفتگو کردیم و قرار شد برای این منظور 55 کیلومتر ریلگذاری انجام شود و از سوی دیگر باید مسیر ریلی قزوین به رشت و پس از آن رشت به آستارا را سریعتر اجرا و تکمیل کنیم تا محموله هایی که از مسیر دریای عمان و بویژه از هند قرار است به روسیه و اروپا منتقل شود، با استفاده از این مسیر ریلی، سریعتر، امنتر و ارزانتر در بندرعباس و در آینده در بندر چابهار، مستقیماً از کشتی به قطار تحویل داده شود و به مسکو و اروپا برسد.

رئیس جمهور تصریح کرد: هرمزگان با توجه به برخورداری از امنیت خوب، ظرفیتهای توسعهای قابل توجه و همبستگی و انسجام سطح بالا بین مسئولان و مردم و بویژه وحدت مثالزدنی شیعه و سنی در این استان استعدادهای بسیار خوبی برای توسعه دارد که باید همه دست به دست دهیم تا این استعدادها به فعلیت برسد.

امام جمعه اهل سنت بندرعباس:نقش مدیریتی اهل سنت در استان هرمزگان دیده شود

امام جمعه اهل سنت بندرعباس گفت: باید نسبت به نقش مدیریتی اهل سنت در استان هرمزگان تدبیر شود.

سید عبدالباعث قتالی در جلسه شورای اداری استان هرمزگان که با حضور رئیس جمهور برگزار شد، افزود: جامعه اهل سنت بدون هیچ تفاوتی در استان هرمزگان با برادران شیعه زندگی می کنند و در تمامی عرصه ها همچون انتخابات پشتیبان نظام جمهوری اسلامی ایران بوده اند.

وی با بیان اینکه باید توجه بیشتری به معیشت مردم شود، تصریح کرد: باید نسبت به نقش مدیریتی اهل سنت در استان هرمزگان تدبیر شود.

امام جمعه اهل سنت بندرعباس خواستار توجه بیشتر به وضعیت استان هرمزگان و ضرورت نگاهی بلندتر به شرایط این استان شد.

نماینده ولی فقیه در استان:بندرعباس از بد آبی و کم آبی رنج می برد

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان گفت: نیروهایی که در دریا به مبارزه با قاچاق می پردازند از لحاظ تعداد و امکانات دچار کمبود هستند و باید به تقویت نیروهای دریایی پرداخت تا معضل قاچاق از دریا برطرف شود.

آیت الله غلامعلی نعیم آبادی افزود: امیدوارم بهره برداری پروژه هایی که در سفر رئیس جمهور محقق شد، برای استان هرمزگان مثمرثمر باشد.

وی با بیان اینکه در زمان رئیس جمهور گذشته به وزیر نیرو وقت اعلام کردم که بندرعباس از بد آبی و کم آبی رنج می برد، تصریح کرد: مشکلات آب در میناب ضربه سنگینی به بخش کشاورزی زده است و بوی آب بندرعباس چندان مناسب نیست.

امام جمعه بندرعباس با اشاره به اینکه باید از کشاورزان حمایت شود و شاهد روی دست ماندن محصولات کشاورزی نباشیم، تصریح کرد: اگر مشکلات روستانشینان برطرف نشود آن ها مجبور به مهاجرت می شوند.

وی با بیان اینکه متأسفانه با وجود اضافه شدن کشفیات قاچاق اما از حجم قاچاق کاسته نشده است، خاطرنشان کرد: نیروهایی که در دریا به مبارزه با قاچاق می پردازند از لحاظ تعداد و امکانات دچار کمبود هستند و باید به تقویت نیروهای دریایی پرداخت تا معضل قاچاق از دریا برطرف شود.

آیت الله نعیم آبادی با اشاره به اینکه گرانی بخشی از آن در دست دولت نیست اما برخی از آن می توان با مدیریت و تقویت دستگاه های نظارتی آن را کاهش داد، عنوان کرد: چرا نباید نظارت مناسبی در بازار و قیمت گذاری اجناس باشد.

وی با تأکید بر رسیدگی به وضع بدحجابی در کشور، عنوان کرد: کسی اکنون جرأت ندارد نهی از منکر بکند زیرا فرد مقابل نسبت به آن واکنش می دهد.

آیت الله نعیم آبادی در پایان با بیان اینکه در خصوص واگذاری مجتمع آلومینیوم المهدی هرمزگان مردم دغدغه دارند و باید بررسی شود تا اطمینان حاصل شود، تصریح کرد: باید به نیروهای بومی اعتماد و به کار گرفته شوند تا دغدغه مردم برطرف شود.

انتقال آب از خلیج فارس سبب نابودی محیط زیست میشود

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس گفت: چرا در بدنه دولت در سطح وزیر و معاون وزیر حتی یک هرمزگانی دیده نشده است و چرا از همفکران و همراهان دولت در هرمزگان استفاده
نمی شود.

احمد مرادی افزود: از طرف مردم خورنگرم و مجمع نمایندگان استان در مجلس ضمن خیر مقدم به حضور رئیس جمهور و وزرا، آرزوی موفقیت برای دولت تدبیر و امید دارم.

وی با بیان اینکه انتصاب همتی به عنوان استاندار امری درست و مناسب بود، تصریح کرد: مصوبه غیرکارشناسی دولت گذشته مبنی بر انتزاع پنج شهرستان از شهرستان گاوبندی، تقاضا مجمع نمایندگان لغو کامل این مصوبه است و مردم استان زیر بار چنین تصمیمی
 نمی روند.

مرادی با اشاره به اینکه شهرستان میناب از فروچاله ها رنج می برد و به یک بحران و تهدید جدی مطرح است، خاطرنشان کرد: باید دولت نگرانی های مردم را برطرف کند.

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس اضافه کرد: چرا در بدنه دولت در سطح وزیر و معاون وزیر حتی یک هرمزگانی دیده نشده است و چرا از همفکران و همراهان دولت در هرمزگان استفاده
نمی شود.

وی ادامه داد: بارها بارها برای جذب نیروهای بومی در بنگاه های اقتصادی و پالایشگاه برای کارشناس و عضو هیئت مدیره تأکید شده و حتی الزام قانونی هم است اما عزم و اراده ای در این خصوص دیده نمی شود و صبر مجمع نمایندگان به اتمام رسدیه است.

مرادی با بیان اینکه چرا دولت، سهم استان هرمزگان از مازاد درآمد را پرداخت نمی کند، تصریح کرد: حداقل انتظار این است که بابت این اتفاق مهم سهم مردم داده و حوزه بهداشت و درمان و آموزش و پرورش به خوبی دیده شود.

وی با اشاره به اینکه در خصوص نحوه واگذاری مجتمع آلومینیوم المهدی به بخش خصوصی شخصأ ورود کرده و رانت ها را ببینید، تصریح کرد: چرا و به چه علت برخی شرکت های فعال اقتصادی و نفتی در هرمزگان، مالیات را در استان های دیگر پرداخت می کنند و این برخلاف قانون است.

مرادی افزود: مردم شهرستان قشم از وضعیت منطقه آزادق شم گله مندند و سوال دارند چرا باید برای ورود به خانه خود عوارض پرداخت کنند.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه بیش از 30 هزار ملوان در استان هرمزگان چشم انتظار هستند تا تسهیلات ته لنجی دریافت کنند و پیشنهاد می کنیم معافیت گمرکی 30 میلیون تومان در هر سفر دریای لحاظ شود، اظهار کرد: در صنعت کشتی سازی 10 هزار فرصت شغلی وجود دارد اما برخی ارگان های دریایی سفارشات ساخت و تعمیر کشتی را در خارج از کشور دنبال می کنند و برای جلوگیری از نابودی این صنایع دستور قاطع صادر کنید.

وی با بیان اینکه شرایط آب و هوایی استان ایجاب می کند مردم استان از تردد خودروهای پلاک منطقه آزاد همچون سایر برخی مناطق آزاد بهره مند شود، اضافه کرد: یک شرکت بومی برنده مناقصه فاز سه پایانه کانتیری بندرشهید رجایی بود که با دلایل واهی کنار گذاشته شد و درخواست می کنم این موضوع بررسی شود.

مرادی با اشاره به اینکه آیا انتقال آب از خلیج فارس با صرف چند صد میلیارد تومان به دو صنایع کوچک در استانی دیگر صرف بیت المال است یا قدرت چانه زنی که سبب نابودی صنایع موجود و محیط زیست را شامل می شود، خاطرنشان کرد: چنین پروژه های بی ثمر در کشور در سالیان اخیر کم نیستند که به دلیل عدم اجرای طرح آمایش سرزمینی ایجاد و ضربات بزرگی زده اند.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 2948
تاریخ :1396/12/12 ساعت 08:59:17
تعداد بازدید: 248
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی