گروه: سیاسی
شماره روزنامه:2826
تاریخ :1396/06/16 ساعت 10:23:35
تعداد بازدید: 986
مرحوم عباسی با مجاهدت صدای فقر مردم را به مسئولان رساند
email pdf word plus minus reset color
وزیر اطلاعات گفت: گفت :شخصیت مرحوم آیت الله عباسی در مسیری قرار داشت که با مجاهدتهای خود صدای فقر ومردم را به گوش مسئولان می رساند.

عکس اصلی خبر

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمود علوی در سفر خود به شهرستان میناب که برای حضور در مراسم بزرگداشت ارتحال

آیت الله عباسی شرکت کرده بود بیان داشت: مرحوم عباس عباسی یک مجاهد مبارز بود که برای رساندن صدای مردم  به مسئولان مجاهدانه مبارزه کرد.

حجت الاسلام علوی گفت: مرحوم عباسی یکی از مصادیق بارز مجاهدت در مبارزه بافقر ودشمنان اسلام بود که در این مسیر توانست به درستی ایفای نقش کند.

وزیر اطلاعات عنوان داشت: روحیه مبارزه پروری مرحوم عباسی در زمان طاغوت وشاهنشاه یکی از الگوهای یک شخصیت وروحانی مبارز است که با اصول فقهی خود صدای مردم میناب بود.

وزیر اطلاعات با اشاره به حدیثی از

امام رضا(ع)، عنوان کرد: رحمت و مهر و محبت خدا بر آن کسی باد که امر ما را احیا کند و حجت الاسلام عباسی عین مصداق این سخن گهربار آیم امام رئوف بود.

وی حجت الاسلام عباسی را عنصری تاثیر گذار در عرصه یادگیری و آموزش علوم دینی به مردم دانست و بیان کرد: مرحوم عباسی در برابر بدعت ها بدون تعارف فریادش بلند بود و مبارزه می کرد و بدون مجادله و

 بی باکانه از حق و حقیقت دفاع می کردند.

حجت‌الاسلام علوی با اشاره به اینکه علما چراغان روشنگری زمین و جانشینان پیامبران بر روی زمین هستند و خداوند نیز انسان هایی که در عرصه علم و دانش و آموزش آن به مردم تلاش می کنند را چندین مرتبه بر دیگران برتری داد و مرحوم عباسی مصداق عینی این احادیث و آیات است، خاطرنشان کرد: کسی که عالمی را مورد احترام و نکوهش قرار می دهد

خدای خود را احترام نهاده و این همت مردم میناب برای برگزاری این یادواره ارتحال این مجاهد خستگی ناپذیر بسیار ستودنی است.

وزیر اطلاعات ادامه داد: مردم میناب بعد از گذشت ۱۴ سال باز هم با همت و حضور خود در مراسم گرامیداشت مرحوم عباسی نشان دادند که مرگ عالم یک مصیبتی است که جبران نخواهد شد و با مرگ وی جایگاه او خالی خواهد ماند.

وی با بیان اینکه حجت الاسلام عباسی با اینکه در مجلس صاحب نظر و بحث بود و با این حال که در دوران خود نقش بسزایی در مجلس ایفا میکرد ولی بازهم در زندگی خود ساده زیست بود، اظهار کرد: وی اسم بشاگرد را در آن دوران بر زبان تمامی نمایندگان مجلس انداخت و از مسئولین و وزرای وقت برای رسیدن به داد مردم محروم بشاگرد طلب یاری می‌کرد.

وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه مردم هرمز که ریشه آنها نیز به همین میناب باز می‌گردد در زمان جنگ تحمیلی و دوران انقلاب جلودار بودند، اضافه کرد: درود بر مردم میناب که عالم بزرگوار و این مجاهد خستگی ناپذیر و نستوه مرحوم حجت الاسلام عباسی را فراموش نکرده اند و بعد از گذشت چهارده سال از رحلت این بزگوار اینگونه از مقام شامخ این عزیز قدردانی می‌کنند.

با مقصران واژگونی اتوبوس دانش آموزان دختر هرمزگانی در جاده داراب برخورد

 می شود حجت الاسلام علوی با اشاره به ضایعه جان باختن گل‌های پرپرشده هرمزگانی در سانحه واژگونی اتوبوس و تسلیت به همه مردم ایران، عنوان کرد: سلام و تسلیت رئیس جمهور را به خانواده این عزیزان رساندم.

وی در پایان تصریح کرد: اگر قصور و تقصیری در موضوع واژگونی اتوبوس دانش آموزان باشد حتما پیگیری و برخورد خواهد شد و استاندار هرمزگان مسؤول پیگیری موضوع است.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 2826
تاریخ :1396/06/16 ساعت 10:23:35
تعداد بازدید: 986
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی