گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3277
تاریخ :1398/08/20 ساعت 09:29:44
تعداد بازدید: 87
مراسم ميلاد پيامبر برگزار شد؛ نمايش وحدت مذهبي در بندرعباس
email pdf word plus minus reset color
همزمان با هفته وحدت، مراسمي با حضور مسئولان استاني در مسجد جامع اهل سنت بندرعباس برگزار شد.

عکس اصلی خبر

در اين مراسم استاندار هرمزگان، نماينده ولي فقيه در استان، امام جمعه بندرعباس و جمعي از علما و مسئولان حضور داشتند.

استاندار هرمزگان در اين مراسم با بيان اينکه پيامبر بزرگوار اسلام(ص) محور وحدت مسلمين است، گفت: بايد از فرصت هفته وحدت در راستاي ترويج و تبيين و بالا بردن شناخت هر چه بيشتر مسلمين از اهميت موضوع وحدت براي دنياي اسلام بهره ببريم.

 فريدون همتي در مراسم جشن ايام ولادت با سعادت پيامبر عظيم الشان اسلام حضرت محمد مصطفي(ص) و آغاز هفته وحدت ضمن تبريک و گراميداشت اين ايام خجسته، عنوان کرد: هفته پرخير و برکت وحدت به ابتکار حضرت امام خميني(ره) نامگذاري شد و اين امر موجب شده تا شيعه و اهل سنت در کنار يکديگر اين هفته را جشن بگيرند.

وي با بيان اينکه پيامبر بزرگوار اسلام(ص) محور وحدت مسلمين است، افزود: بايد از فرصت اين هفته در راستاي ترويج و تبيين و بالا بردن شناخت هر چه بيشتر مسلمين از اهميت موضوع وحدت براي دنياي اسلام بهره ببريم.

استاندار هرمزگان ادامه داد: اتحاد و انسجام و در کنار هم بودن مسلمانان، تمامي توطئه هاي دشمنان را خنثي مي کند و موجب توفيقات هر چه بيشتر در امت اسلامي خواهد شد.

همتي با بيان اينکه در ايران اسلامي شاهد وحدت و انسجام واقعي همه مردم مسلمان در کنار يکديگر هستيم، تصريح کرد: ملت مسلمان ايران با تبعيت از رهبر معظم انقلاب اسلامي، در همه عرصه هاي مهم حضوري گسترده دارند و همواره حمايت خود را از نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران به نمايش گذاشته اند.

وي گفت: ملت سرافراز، سربلند و شجاع ايران اسلامي با صلابت و اقتدار در برابر دشمنان ايستاده است.

استاندار هرمزگان با بيان اينکه وحدت مردم مسلمان ايران نشان دهنده درک درست و بصيرت انقلابي اين ملت است، اظهار داشت: امروز جمهوري اسلامي ايران به برکت اين وحدت و انسجام به يک کشور مهم، تأثيرگذار، قدرتمند و مقتدر در منطقه و جهان تبديل شده و حامي همه مسلمانان است.

همتي يادآور شد: در استان هرمزگان نيز شاهد وحدت مثالزدني مردم اهل سنت و شيعه هستيم و مردم اين استان ساليان طولاني است که با اين اتحاد و برادري و يکپارچگي در کنار يکديگر زندگي مي کنند.

مسلمانان مراقب عالمان متعصب و عوام جاهل باشند

نماينده ولي فقيه در استان هرمزگان نيز گفت: حواس مسلمانان بايد به عالمان متعصب و عوام جاهل باشد و تلاش کنند تا عقلاء ميدان را در دست بگيرند.

حجت الاسلام و المسلمين محمد عبادي در گفت و گو با فارس اظهار داشت: هفته وحدت يک نماد و نقشه راهي است که ما راه را گم نکنيم و همه ما نياز به وحدت و همدلي داريم.

وي ادامه داد: تمام هم و غم دشمنان اسلام امروزه اين است که تشدد و تفرقه در ميان امت اسلامي ايجاد کنند و اگر به منطقه نگاه کنيد عمده جنگهايي که در منطقه است درگيري مسلمانان با يکديگر است.

نماينده ولي فقيه در استان هرمزگان تاکيد کرد: دشمن سرمايهگذاري بسياري کرده است که اجازه ندهد وحدت و همدلي در جهان اسلام ايجاد شود و به همين خاطر ما بايد بيشتر از گذشته بر روي مسئله وحدت تکيه کنيم تا جهان اسلام باهم يکپارچه شود.

حجت الاسلام عبادي بيان کرد: احياي تمدن نوين اسلامي نياز به همدلي ، يکپارچگي و وحدت دارد و ما هم در استان هرمزگان همه ساله شاهد برگزاري برنامههاي مشترک بسيار ميان برادران اهل سنت و اهل تشيع هستيم.

امام جمعه بندرعباس تاکيد کرد: مسلمان مواظب دو گروه باشند که عالمان متعصب و عوام جاهل هستند و تلاش بکنند تا عقلاي قم ميدان و پرچم را به دست بگيرند.

تلاش صدها شبکه براي برهم زدن وحدت بي نتيجه است

يك عالم اهل سنت نيز بيان کرد: به غير از دشمنان، صدها شبکه شيعه و سني شبانه روز براي بر هم زدن وحدت تلاش ميکنند اما نميتوانند آن را از بين ببرند.

شيخ محمد صالح پردل اظهار داشت: انسان اساسيترين و بنياديترين عنصر يک جامعه است و اسلام براي آن اهميت والايي قائل شده است و پيامبر اسلام(ص) يک معلم و مربي بود که نفوذ معنوي در اعماق جانها داشت. 

وي ادامه داد: هر مسلماني که تربيت اسلامي را نپذيرد آينده اي نخواهد داشت و کسي از ذکر خداوند رويگردان شود دنيا برايش تنگ، و در روز قيامت نابينا محشور ميشود.

اين عالم اهل سنت بيان کرد: کور کسي است در دشت محشر که از اسلام به او رسيده است اما از آن روي گردان شده است؛ امت اسلامي نياز دارد که يک بازنگري جدي نسبت به دين و ايمان و عقايد و نعمتها داشته باشيم. 

پردل اضافه کرد: آخرِ اين امت اصلاح نخواهد شد مگر با چيزي که اولِ آن اصلاح شد و آن هم عفو و گذشت و مصالحه است، يثرب محل خونريزي بود و کساني که 40 سال با هم ميجنگيدند برادر شدند.

وي تاکيد کرد: هفته وحدت جواب داده است و نه تنها بعد از انقلاب که قبل از انقلاب هم اهل سنت و تشيع هرمزگان داراي وحدت بودند و بعد از انقلاب اين وحدت محکم تر شده است و اگر ما علما اشکال ايجاد نکنيم اتفاق بدي نميافتد.

عالم  اهل سنت بيان کرد: به غير از دشمنان، صدها شبکه شيعه و سني شبانه روز براي بر هم زدن وحدت تلاش ميکنند اما نميتوانند آن را از بين ببرند.

وي ابراز داشت: ما مسلمانان سفيد و سياه و عرب و عجم  همه عبد هستيم و هيچ کدام رب نيستيم ما مثل يک پازل ميمانيم و اگر يکي از تکههاي پازل بيفتد درست نميشويم. 

پردل خاطرنشان کرد: مسلمان بايد مثل باران باشد و بر سقف فقير و غني و مسيحي و مسلمان ببارد و بين انسانها فرقي قائل نشود.

عالم اهل سنت تاکيد کرد: دل را بايد به الله بسپاريم و در اين صورت است که در دلهايمان بذر محبت کاشته ميشود و اگر به شيطان بسپاريم مزرعه دل را بذر نفاق و بدي در کاشته ميشود. 

وي بيان کرد: جامعه ما امروز تشنه اخلاقيات است و همه ما نياز داريم به اين مهم تا آن را در خود تقويت کنيم.

فضاي ايجادشده بين اهل تسنن و تشيع در بهترين حالت است

امام جمعه اهل سنت و جماعت بندرعباس با بيان اينکه فضاي ايجاد شده بين مذاهب در بهترين حالت قرار دارد بر لزوم تکيه بر اشتراکات تاکيد کرد.

شيخ عبدالباعث قتالي در مراسم آغاز هفته وحدت در مسجد جامع اهل سنت بندرعباس اظهار داشت: فضاي ايجاد شده  بين اهل سنت و تشيع امروزه در  بهترين حالت در تاريخ ايران بوده است که به برکت نظام اسلامي ايجاد شده است. 

وي ادامه داد: هفته وحدت اعم از اختلافات موجب اتفاق شيعه و سني است و ما در بيش از 90 درصد مشترکات با شيعه داريم.

 امام جمعه اهل سنت و جماعت بندرعباس بيان کرد: بايد رنگ ببازد درگيري در اختلافات مذهبي و بيشتر به اشتراکات پرداخته شود تا وحدت امت اسلامي قوي تر شود. قتالي عنوان کرد: ديدگاه مقام معظم رهبري نسبت به مقدسات اهل سنت بسيار زيبا و پسنديده است که  فتوا دادن نبايد اهانت شود به صحابه و بزرگان که ما از طرف امت اسلامي تشکر ويژه از ايشان داريم.

وي خاطرنشان کرد: مراسم ميلاد نبي مکرم اسلام(ص) در شب 12 ربيع الاول با حضور برادران شيعه قدمتي صد ساله در بندرعباس دارد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3277
تاریخ :1398/08/20 ساعت 09:29:44
تعداد بازدید: 87
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی