گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3341
تاریخ :1398/11/17 ساعت 11:21:46
تعداد بازدید: 163
تخلفات انتخاباتي ارجاع شده به دادگستري هرمزگان در دست بررسي است
email pdf word plus minus reset color
رئيس کل دادگستري استان هرمزگان اظهار کرد: تخلفات انتخاباتي ارجاع شده به دادگستري استان در دست بررسي است و با افراد و مجموعههايي که بخواهند مشارکت مردم را کاهش دهند يا امنيت برگزاري انتخابات را به خطر اندازند حتماً برخورد خواهد شد.

عکس اصلی خبر

علي صالحي در چهارمين نشست ستاد پيشگيري و رسيدگي به جرايم و تخلفات انتخاباتي استان اظهار داشت: تاکنون مواردي از جرايم مربوط به انتخابات، تخلفها و رفتارهاي خارج از ضوابط قانوني به دادگستري استان ارجاع شدهاست که در شعب ويژه و خارج از نوبت در حال رسيدگي است.

رئيس کل دادگستري هرمزگان تأکيد کرد:اين  ستاد موظف به رصد جرايم و تخلفات انتخاباتي و اجراي اقدامات پيشگيرانه و بازدارنده در اين زمينه است. وي يادآور شد: همه دستگاه هاي، نظامي، انتظامي، امنيتي، نظارتي و اجرايي مرتبط با انتخابات در اين ستاد حضور دارند و تلاش ميشود در حد توان جرايم و تخلفات انتخاباتي در استان کاهش يابد.

صالحي تصريح کرد: با افراد و مجموعههايي که بخواهند مشارکت مردم را کاهش دهند يا امنيت برگزاري انتخابات را به خطر اندازند حتماً برخورد خواهد شد. وي با تأکيد مجدد خطاب به اعضاي هيأت هاي اجرايي و بازرسي انتخابات هرمزگان گفت: با رسيدگي سريع و قاطعانه پرونده تخلفات انتخاباتي ، مانع  از تکرار اين تخلفات خواهيم شد. اين مقام قضايي ضمن توصيه به داوطلبان و طرفداران آنان به تبعيت از قانون، ادامه داد: معرفي توانمندي و برنامههاي نامزدها بايد در چارچوب قانون باشد. رئيس ستاد پيشگيري و رسيدگي به جرايم و تخلفات انتخاباتي استان هرمزگان با يادآوري اعلام نتيجه نهايي تأييد صلاحيت شدگان يازدهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي از سوي شوراي نگهبان، افزود: دستگاههاي متولي امر انتخابات از جمله نهادهاي اجرايي ، امنيتي و نظارتي مکلف هستند زمينه رقابت پرشور و قانونمند را براي تأييد صلاحيت شدگان فراهم کنند. صالحي حضور حداکثري مردم در انتخابات را از نمونه هاي بارز پويايي و صلابت نظام اسلامي  برشمرد و بيان داشت: اجراي صحيح فرآيند انتخابات اهميت بالايي دارد، بنابراين کوچکترين بي دقتي ، خطا و اظهار نظر خلاف واقع، خيانت به اعتماد عمومي و سرنوشت کشور است. رئيس دستگاه قضايي هرمزگان با بيان اين که ستاد پيشگيري از جرائم و تخلفات انتخاباتي در سراسر استان فعال شده است افزود: داوطلباني که صلاحيتشان از سوي شوراي نگهبان تأييد شده، فقط در مهلت قانوني براي تبليغات مجاز هستند.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3341
تاریخ :1398/11/17 ساعت 11:21:46
تعداد بازدید: 163
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی