گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3222
تاریخ :1398/05/12 ساعت 10:49:38
تعداد بازدید: 933
استاندار هرمزگان: مديران در جذب سرمايه گذار مبتکر باشند
email pdf word plus minus reset color
استاندار هرمزگان گفت: بايد به دنبال استفاده از روش هاي ابتکاري و جذب سرمايهگذاري مردمي و بخش خصوصي جهت رونق اقتصادي باشيم.

عکس اصلی خبر

محمدرضا قنبرپور

دکتر فريدون همتي در نشست کارگروه اقتصادي، اشتغال و سرمايه گذاري استان هرمزگان خواستار تجزيه و تحليل دقيق آمار اشتغال و نرخ بيکاري ارائه شده براي استان هرمزگان در فصل بهار سال جاري شد و بيان داشت: با استفاده از ظرفيت و همکاري دانشگاه هاي استان يک گروه کاري با حضور افراد متخصص در اين خصوص تشکيل و به تحليل آمار ارائه شده از سوي مرکز آمار در زمينه نرخ بيکاري در هرمزگان بپردازد.

وي در ادامه به ظرفيت هاي متعدد اقتصادي و سرمايه گذاري در هرمزگان اشاره کرد و افزود: در حوزه کشاورزي و شيلات ظرفيت هاي بزرگي در اين استان وجود دارد.

استاندار هرمزگان تصريح کرد: با همکاري شرکت شهرکهاي کشاورزي ايجاد زيرساخت ها در 20 هزار هکتار از اراضي مستعد پرورش ميگو در هرمزگان هدفگذاري و برنامهريزي شده و به موازات آن آموزش متقاضيان بومي و ساماندهي اين افراد در قالب تعاوني ها جهت مشارکت در طرح هاي پرورش ميگو انجام مي شود.

همتي اظهار داشت: در کنار آن از سرمايه گذاران عمده نيز جهت فعاليت در پروژه هاي پرورش ميگو در هرمزگان استفاده مي شود.

وي گفت: تمامي مراحل اجرا، واگذاري اراضي و فعاليت پرورش ميگو در هرمزگان به شکل ساماندهي شده و هدفمند انجام مي شود و محور و اولويت ما استفاده از نيروها و متقاضيان بومي است.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: آمادهسازي 20 هزار هکتار اراضي پرورش ميگو در هرمزگان به بيش از دو هزار ميليارد تومان سرمايه نياز دارد که براي اين کار بايد سرمايه گذاري بخش خصوصي را براي تحقق آن و ايجاد اشتغال در استان جذب کنيم.

وي تأکيد کرد: بايد به دنبال استفاده از روش هاي ابتکاري و جذب سرمايهگذاري مردمي و بخش خصوصي جهت رونق اقتصادي باشيم.

همتي يادآور شد: لازمه جذب سرمايه گذاري بخش خصوصي و ايجاد رونق در حوزه توليد،  تسهيل فرآيندها و کاهش زمان صدور مجوزها ميباشد که دستگاههاي اجرايي بايد در اين راستا توجه و همکاري ويژه اي داشته باشند.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3222
تاریخ :1398/05/12 ساعت 10:49:38
تعداد بازدید: 933
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی