گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3274
تاریخ :1398/08/14 ساعت 11:18:48
تعداد بازدید: 199
وزارت اطلاعات اعلام کرد؛ عوامل اصلي قاچاق تلفن همراه شناسايي و بازداشت شدند
email pdf word plus minus reset color
وزارت اطلاعات با صدور اطلاعيه اي اعلام کرد: عوامل اصلي قاچاق تلفن همراه شناسايي و با دستور مقامات قضايي بازداشت شدند.

عکس اصلی خبر

در پي اقدامات اطلاعاتي و عملياتي سربازان گمنام امام زمان(عج)، با بهرهگيري از توان سامانه هاي هوشمند، عوامل اصلي قاچاق تلفن همراه شناسايي و با دستور مقامات قضايي بازداشت شدند. ارزش کالاي قاچاق شناسايي شده اوليه به کشور توسط اين متخلفان، بيش از 1200 ميليارد ريال برآورد شده است.   متخلفان با دور زدن قوانين امور گمرکي و سوء استفاده از اطلاعات هويتي مسافران و زائران عازم خارج از کشور، اقدام به رجيستر کردن گوشي هاي قاچاق به صورت مسافري نموده بودند.
   در اطلاعيه وزارت اطلاعات آمده است:  فرآيند شناسايي و برخورد با قاچاقچيان تلفن همراه و سوء استفاده
کنندگان از تسهيلات مسافري به طور مستمر در حال انجام است و ديگر مظنونين به قاچاق تلفن همراه نيز شناسايي شدهاند که پس از تکميل پرونده، به مراجع  قضايي معرفي خواهند شد و برخوردهاي لازم با ايشان صورت خواهد پذيرفت.
   همچنين وزارت اطلاعات در بخش پاياني اطلاعيه خود آورده است: توصيه مي شود تمامي مسافران و زائران عازم خارج از کشور در خصوص حفظ اطلاعات هويتي و مسافري خود اهتمام لازم را به خرج داده و از هرگونه واگذاري اطلاعات هويتي و ارتباطاتي خود با هدف فعال
سازي گوشي هاي تلفن همراه قاچاق در شبکه قانوني کشور خودداري کنند زيرا در نهايت گوشي قاچاق به نام ايشان در سامانه گمرک ثبت شده و احتمال تعقيب کيفري و عواقب قانوني ناشي از جرايم ارتکابي قاچاقچيان براي ايشان نيز وجود خواهد داشت و مي بايد در مراجع قضايي پاسخگو باشند.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3274
تاریخ :1398/08/14 ساعت 11:18:48
تعداد بازدید: 199
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی