گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3344
تاریخ :1398/11/21 ساعت 09:21:20
تعداد بازدید: 76
مديران هرمزگاني از همنشيني با کانديدا منع شدند
email pdf word plus minus reset color
مديران دستگاههاي اجرايي استان هرمزگان حق حضور در ستادهاي نامزدهاي انتخابات و جانبداري از کانديداها را ندارند.

عکس اصلی خبر

استاندار هرمزگان با بيان اينکه عملکرد مديران دستگاههاي اجرايي زير رصد دستگاههاي نظارتي قرار ميگيرد، افزود: با تخلفات انتخاباتي بر اساس قانون برخورد ميشود.

فريدون همتي در نشست شوراي برنامهريزي و توسعه هرمزگان توصيه کرد که مديران اين امر مهم را مورد توجه ويژه قرار دهند.

وي اظهارداشت: مديران کل دستگاههاي اجرايي بايد به شکل عمومي و بدون جانبداري از کانديداي خاصي در راستاي مشارکت حداکثري و ايجاد شور و نشاط انتخاباتي تلاش کنند.

استاندارهرمزگان ضمن توصيه به حضور پرشور در انتخابات بيان داشت: مردم در 41 سال انقلاب همواره حامي و پشتيبان انقلاب اسلامي بوده و امسال نيز در راهپيمايي 22 بهمن و انتخابات دوم اسفند حضور پرشوري خواهند داشت.

همتي در بخش ديگري به طرح ساخت 2 شهر جديد ساحلي در هرمزگان اشاره کرد و بيان داشت: طبق بررسيهاي صورت گرفته اين دو شهر در جزيره قشم و در شرق هرمزگان(سواحل مکران) با هدف افزايش استقرار جمعيت در سواحل و توسعه و رونق صنعت گردشگري در هرمزگان ساخته ميشوند.

وي همچنين به ارائه گزارش مطالعات صورت گرفته در زمينه صيد انواع آبزيان در هرمزگان اشاره کرد و بيان داشت: شناورهاي صيادي نبايد از وسايل غيرمتعارف که به ذخاير آبزيان به ويژه در کف دريا آسيب وارد ميکند، استفاده کنند.

استاندار هرمزگان گفت: صيد آبزيان بايد در چارچوب مجوزات صادر شده باشد و با هرگونه تخلف در اين راستا برخورد خواهد شد.

همتي  توسعه صنعت نيروگاههاي توليد برق را نيز يکي از نيازهاي ضروري در استان هرمزگان مطرح کرد و ابرازداشت: ميزان توليد برق در اين استان بايد افزايش يابد که نياز به سرمايهگذاريهاي جديد و پيگيريهاي جدي دارد.

  تاييدصلاحيت 51نفرنامزد براي انتخابات مجلس در هرمزگان

رييس ستاد يازدهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي درهرمزگان گفت: شوراي نگهبان پس از بررسي اعتراضها و شکايت هاي داوطلبان رد صلاحيت شده يا کساني که صلاحيت آنها احراز نشده بودند اسامي 51 نفر از را به عنوان افراد تاييد صلاحيت شده اعلام کرد.

سعيد ناجي در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: با وجود پايان مهلت قانوني شوراي نگهبان براي بررسي بررسي اعتراضها و شکايت هاي داوطلبان رد صلاحيت شده، وضعيت سه نفر در هرمزگان مشخص نشده بود و اکنون وضعيت 2 نفر از آنان اعلام شده که صلاحيت آنان احراز نشده است.

وي اضافه کرد: اين 2 نامزد از حوزه هاي شرق و غرب هستند و وضعيت احراز صلاحيت و يا احراز صلاحيت نشدن نفر سوم که براي حوزه مرکزي نامزد شده هنوز مشخص نشده است.

ناجي خاطر نشان کرد: نامزدهاي صندلي هاي مسووليت نمايندگي مردم هرمزگان درانتخابات يازدهمين دوره مجلس شوراي اسلامي از روز 24 بهمن ماه جاري به مدت هفت روز و تا 24 ساعت قبل از آغاز راي گيري براي تبليغات فرصت دارند.

وي ضمن اشاره به رصد رفتارهاي تبليغاتي کانديداها گفت: رفتارهاي انتخاباتي کانديداها بايد مطابق قانون بوده و حرکتي خلاف آن انجام ندهند، فرمانداريها هم تمهيدهاي لازم را در خصوص تبليغات و نظارت بر آن انديشيدهاند.

بر اساس نتايج آخرين تقسيمات کشوري (پايان سال 1395) استان هرمزگان داراي 13 شهرستان، 34 شهر، 38 بخش، 85 دهستان و دو هزار و 244 پارچه آبادي ( 1730 آبادي داراي سکنه ) است.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3344
تاریخ :1398/11/21 ساعت 09:21:20
تعداد بازدید: 76
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی