گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3345
تاریخ :1398/11/23 ساعت 11:32:57
تعداد بازدید: 140
دادستان عمومي و انقلاب مرکز استان هرمزگان: نظارت نکنيم دريا را هم تصاحب مي کنند
email pdf word plus minus reset color
دادستان عمومي و انقلاب مرکز استان هرمزگان با بيان اينکه اگر بي نظارتي و بي قانوني باشد برخي افراد دريا را هم تصاحب خواهند کرد، تصريح کرد: قوه قضاييه همواره پيگير حقوق مردم بوده و خواهد بود

عکس اصلی خبر

مجتبي قهرماني در حاشيه بازديد از جزيره هرمز و اراضي که تحت عنوان پروژه پرورش ماهي نيز مورد تخريب قرارگرفته است، افزود: رئيس قوه قضاييه همواره نسبت به جزيره هرمز و مردم نجيبش توجه ويژه داشته است.

وي با بيان اينکه قوه قضاييه همواره پيگير حقوق مردم بوده و خواهد بود، اظهار کرد: مردم به گردن تمامي مسئولين حق داشته و افتخارمان بايد اين باشد که نوکر مردم هستيم.

قهرماني با اشاره به سفرش به هرمز، اضافه کرد: اميدوارم اين سفر منشأ خير و برکت باشد و بتوانيم آنچه حق مردم بوده و مطالبه عمومي است را بهجا آوريم.

دادستان عمومي و انقلاب مرکز استان هرمزگان تصريح کرد: در اين بازديد تمامي اراضي موردنظر را از نزديک با مسئولان امر زير نظر گرفته و موردبررسي قرارداديم.

وي پس از بازديد از محل موردنظر و ارزيابي ميداني خطاب به بهرهبردار پروژه، عنوان کرد: در اين بازديد مشخص شد که به حريم ساحل و دريا تجاوز شده و جهت بررسي بيشتر نيز بايد اين موضوع مورد کارشناسي قرار بگيرد. اگر بي نظارتي و بيقانوني باشد برخي افراد دريا را هم تصاحب خواهند کرد.

قهرماني با تقدير از رئيسکل دادگستري هرمزگان پيرو دستور اکيد بررسي اين موضوع از همراهي رئيسکل بازرسي استان هرمزگان نيز قدرداني کرد.

به گزارش ايسنا، پيش از اين رئيسکل دادگستري هرمزگان اعلام کرد: در راستاي صيانت از حقوق عامه به دادستان عمومي و انقلاب مرکز استان هرمزگان و مديرکل بازرسي مأموريت داده شد که ضمن حضور ميداني در محل و بررسي جوانب امر،  به موضوع واگذاري و تصرف اراضي در طرحهاي مزارع پرورش ميگو و ماهي و همچنين صادرات خاک رنگي در جزيره هرمز رسيدگي کنند.

لازم به ذکر است، هنوز مدتزماني از موضوع واگذاري اراضي در محدوده طولانيترين غار نمکي جهان به مرکز پرورش ميگو بهعنوان جديترين تهديد براي خروج ژئوپارک قشم از يونسکو نگذشته بود که 15 بهمنماه طبق تصاوير و مستنداتي که به دست خبرگزاري ايسنا رسيد، ساحل چهار درخت جزيره هرمز و کوههاي رنگياش درخطر تخريب قرارگرفته و بکر بودن جزيره هرمز با ساختوسازهاي اينچنيني در مسير نابودي قرارگرفته است.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3345
تاریخ :1398/11/23 ساعت 11:32:57
تعداد بازدید: 140
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی