گروه: سیاسی
شماره روزنامه:2916
تاریخ :1396/10/18 ساعت 09:32:41
تعداد بازدید: 115
فرمانده نیروی دریایی ارتش: دشمن نمی تواند در بین نیروهای مسلح شکاف ایجاد کند
email pdf word plus minus reset color
ناوگروه ۴۹ نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران پس از ۶۷ روز دریانوردی در آب های آزاد، صبح امروز به بندرعباس بازگشت.

عکس اصلی خبر

به گزارش مهر، چهل و نهمین ناوگروه نیروی دریایی ارتش متشکل از ناوشکن سبلان و ناو پشتیبانی بندرعباس صبح یکشنبه با استقبال امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در اسکله منطقه یکم امامت نیروی دریایی پهلو گرفت.

فرمانده ناو گروه چهل و نهم ارتش در این مراسم گفت: ناو گروه چهل و نهم ۴۱ کشتی تجاری کشورمان را اسکورت کرد.

ناخدایکم عرشه رضا قربانی فرمانده ی ناوگروه چهل و نهم نداجا در مراسم استقبال از این ناوگروه گفت: این ناو گروه متشکل از ناوشکن سبلان و ناو پشتیبانی رزمی بندرعباس به همراه ۲۸۴ نفر از کارکنان پایور، در این مدت در منطقه شمال اقیانوس هند و خلیج بنگال به انجام ماموریتهای محوله پرداخت.

ناخدایکم عرشه قربانی در ادامه به تشریح بخشی از مهمترین ماموریتهای انجام شده پرداخت و افزود: اجرای دستورات و فرمان ابلاغی فرماندهی معظم کل قوا، به اهتزاز در آوردن پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران در آبهای دور دست و خنثی نمودن پروژه ایران هراسی، انتقال و ابلاغ پیام صلح و دوستی به جهانیان به ویژه کشورهای منطقه ای و همسایگان و انتقال تجربه و دانش از کارکنان قدیمی به کارکنان جوان بخشی از مهمترین این مأموریتها بود که با موفقیت انجام شد.

وی با اشاره به برگزاری رزمایش امداد و نجات دریایی در کشور بنگلادش نیز گفت: ناو گروه چهل و نهم همچنین در مدت حضور در لنگرگاه بندر کاکس بازار بنگلادش، به همراه ۲۸ شناور نظامی دیگر، در رزمایش سه روزه ی امداد و نجات آنزیو ۲۰۱۷ حضوری مقتدرانه داشت.

همچنین در این مدت ناو گروه چهل و نهم ۴۱ کشتی تجاری کشورمان را اسکورت کرد.

دشمن نمی تواند در بین نیروهای مسلح شکاف ایجاد کند

 فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه ملت ایران هنوز دفاع مقدس را فراموش نکرده است، گفت: دشمن نمی تواند در بین نیروهای مسلح شکاف ایجاد کند.

دریادار حسین خانزادی در مراسم استقبال از ورود چهل و نهمین ناوگروه نیروی دریایی ارتش در منطقه یکم امامت نیروی دریایی ارتش بیان داشت: امروز نیروی دریایی با دارا بودن شناورهای بزرگ و زیردریایی ها و تجهیزات ساخت داخل و توانایی حضور در آب های آزاد دوردست به سرمایه های انسانی مومن، متخصص، متعهد خود می بالد و یکی از افتخارات جمهوری اسلامی ایران داشتن همین نیروهای همیشه در صحنه است.

دریادار خانزادی با بیان اینکه با کشف نفت در ایران توجه تمام کشورهای قدرت طلب به خاورمیانه و کشورمان جلب شد، اظهارداشت: شرایط امنیتی پیچیده ای پیرامون کشور قرار دارد. این فراینده شکل گیری و شرایط به پیش از انقلاب بر می گردد.

وی عنوان کرد:  قدرتهای بزرگ دنیا برای قدرت نمایی و رخنه به ایران تلاش های زیادی کرده اند. طالبان، داعش، تکفیری ها و ناامنی در کشورهای همسایه ایران همگی نشان از توطئه های دشمنان برای ورود به کشورمان است.

وی با بیان اینکه محیط امنیتی پیرامون ما در دریا پیچیدگی های خاص خودش را دارد، گفت: تهدیدهایی که پیرامون جمهوری اسلامی ایران شکل گرفته اند علاوه بر خشکی، در دریا شکل ویژه خودش را دارد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش تصریح کرد: نوع دیگری از ترورسیم با عنوان دزدی دریایی در سومالی به صورت نیابتی از سال ۲۰۰۷ شکل گرفت و سعی در مختل کردن اقتصاد جمهوری اسلامی ایران را داشتند. علیرغم اینکه سعی کردند وجود دزدی دریایی را طبیعی جلوه دهند اما نوع این دزدی ها نشان از داشتن گردانندگانی در پشت پرده این پدیده جدید در قرن بیست و یکم است.

وی خاطرنشان کرد: دزدان دریایی برای این حرکت نیاز به یک سری از تجهیزات ابزار و وسایلی دارند که امکان پیدا کردن موقعیت شناور تجاری را داشته باشد و به طور طبیعی دزدان دریایی سومالی و یا یمن توانایی انجام این کار را ندارند. بنابراین قدرتهایی در پشت پرده حضور دارند که اطلاعات و تجهیزات را در اختیار آنها قرار داده و از آنها حمایت می کند.

وی، نمایش اقتدار و توانمندی جمهوری اسلامی برای حضور در دریا و پیمودن مسافت های طولانی و به ارائه مجموعه ای از توانمندی های دانشی و ظرفیت های صنعتی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی در قالب نیروی دریایی از اهداف اعزام ناوگروه چهل و نهم برشمرد و یادآور شد: نیروی دریایی تنها نیروی است که با مجموعه ای از تجهیزات و تسلیحات در اختیار با قدرت وارد بندر کشورهای دوست می شود و در واقع مجموعه ای از توانمندی های صنعتی، علمی و قدرت و اقتدار را به نمایش می گذارد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش در بخشی دیگری از سخنان خود بر مراقبت از زمزمه ها و رفتار خبیثانه استکبار جهانی که در قالب جنگ نرم و اخیر در عملیات روانی در داخل کشور شکل گرفته است تاکید کرد و گفت: دشمن تلاش می کند که به این عملیات جنبه های نارضایتی بدهد.

وی با یادآوری اینکه کشور و ملت ایران هنوز زخم های دوران دفاع مقدس را بر تن دارد و آن را فراموش نکرده و نخواهد کرد، اذعان کرد: امکان ندارد که حمله استکبار جهانی به ناوشکن های سهند، سبلان و جوشن و هچنین هواپیمای مسافربری ایرباس را فراموش کنیم.

خانزادی با بیان اینکه دشمن می خواهد با لبخند و با القای اینکه در کنار ملت است بین ما شکاف ایجاد کند، تصریح کرد: دشمن نمی تواند در بین نیروهای مسلح شکاف ایجاد کند اما باید مراقب خانواده ها و فرزندانمان باشیم تا خدای ناکرده آنها را فریب ندهد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 2916
تاریخ :1396/10/18 ساعت 09:32:41
تعداد بازدید: 115
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی