گروه: سیاسی
شماره روزنامه:2991
تاریخ :1397/03/19 ساعت 08:39:57
تعداد بازدید: 162
استاندار:مديران سهل انگار را به دادگاه معرفي مي کنیم
email pdf word plus minus reset color
استاندار هرمزگان گفت: مدیران متخلف و سهل انگار در اجراي پروژه هاي عمراني به تخلفات اداری، پیمانکاران متخلف به دادگاه و ناظرين متخلف نيز به نظام مهندسي جهت برخورد قانوني معرفی مي شوند.

عکس اصلی خبر

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست شورای فنی استان هرمزگان با اشاره به بررسي وضعيت احداث فرهنگسراهاي نيمه كاره روستايي در اين نشست، عنوان كرد: از مجموع 42 پروژه فرهنگسراي روستايي در استان كه احداث آنها از سال 86 آغاز شده تا هفته دولت و دهه فجر سال جاري بايد تعداد 27 فرهنگسرا با منابعي كه از طريق سازمان مديريت و برنامه ريزي استان و همچنين منابع ارزش افزوده اختصاص مي يابد، تكميل شوند.

وي ادامه داد: براي استفاده بهينه از اين فرهنگسراهاي روستايي، نياز است كتابخانه هاي عمومي روستايي نيز در اين اماكن راه اندازي و مستقر شوند.

استاندار هرمزگان خواستار استفاده از نيروي انساني بومي هر روستا در اين فرهنگسراها شد و افزود: مدیران فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان ها بايد بر بهره برداری مناسب از این فرهنگسراها نظارت مستقیم داشته باشند.

همتی با بيان اينكه اعتباری که به دهیاری ها اختصاص می یابد، بايد ساماندهی شود، تصريح كرد: نیاز است برای هر بخشداری در استان، یک نفر مهندس عمران و یک نفر حسابدار از نیروهای تحصیل کرده همان بخش انتخاب شوند و تحت آموزش قرار گیرند تا بر عملیات عمرانی و هزینه کردن اعتبارات عمرانی دهیاری ها در روستاها نظارت کافی داشته باشند تا پروژه ها طبق اصول فنی توسط دهیاری ها اجرا شوند.

وي گفت: دهیاران باید مورد حمایت همه دستگاه های اجرایی باشند چون مسئول پیاده سازی اهداف دستگاه های اجرایی هستند.

استاندار هرمزگان بر لزوم احصا تمامی پروژه های نیمه تمام دستگاه هاي اجرايي طي یک ماه آينده تاكيد كرد و بيان داشت: پروژه هایی که امکان واگذاری دارد به مردم واگذار شوند تا در این زمینه تعیین تکلیف صورت گیرد.

همتی هرمزگان را استانی خاص و داراي ظرفیت ها و قابلیت های متنوع برشمرد و اظهار داشت: استان هرمزگان کارکرد ملی دارد و بر اين اساس نيز به مدیران قوی در اين استان نياز است و هرکس نمی تواند در هرمزگان مدیر باشد.

وي با تاكيد بر اينكه استان هرمزگان جایگاه مدیران استراتژیک است، خاطرنشان كرد: مديران اين استان باید در سطح استان هرمزگان و با توجه به ظرفیت های ملی کار خود را تنظیم و متناسب با جايگاه مهم اين استان فعاليت داشته باشند.

استاندار هرمزگان خواستار برنامه ريزي كميته نظارت شورای فنی استان براي بازديد از پروژه هاي عمراني در شهرستان هاي استان شد و عنوان كرد: به طور ماهانه پروژه های عمرانی دو شهرستان مورد بازدید و رسیدگی قرار گیرند.

همتی تاكيد كرد: از این پس با مسئولان و مجريان هر پروژه ای که براساس نظر كميته نظارت شورای فنی استان از کیفیت مناسب برخوردار نبوده و داراي نقص و ايراد فني باشند، برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

وي بيان داشت: در اين راستا مدیران متخلف و سهل انگار در اجراي پروژه ها به تخلفات اداری، پیمانکاران متخلف به دادگاه و ناظرين متخلف نيز به نظام مهندسي جهت برخورد قانوني معرفی مي شوند.

استاندار هرمزگان با بيان اينكه بايد حساسيت خود را نسبت به اجراي مناسب پروژه هاي عمراني افزايش دهيم، اظهار داشت: به فرمانداراني که در حوزه كاري آنها پروژه های دارای نقص و ایراد وجود دارد، تذکر داده مي شود و معاونین عمرانی فرمانداران موظف هستند، نظارت لازم را داشته باشند و هرکس بايد در حدود مسئولیت خود باید پاسخگو باشد.

همتی افزود: بررسی پروژه های عمرانی هر شهرستان کار بسیار لازم و ضروری است و نباید اجازه دهیم كه سرمایه مردم و کشور با بي دقتي به هدر رود بلكه نياز است با دقت لازم به این کار ورود شود.

وي ایمن سازی، ارتقای کیفیت و جلوگیری از اتلاف منابع در اجراي پروژه ها را از اهداف شورای فنی استان برشمرد و گفت: یکی از مبانی اقتصاد مقاومتی توجه به رعایت دقیق اصول فنی در اجرای پروژه ها در راستای ارتقای بهره وری است.

استاندار هرمزگان اضافه كرد: مسئولان دستگاه ها نظارت لازم را بر پروژه های عمرانی حوزه کاری خود داشته باشند و در این راستا زیرمجموعه های خود را فعال کنند و بايد نسبت به کوچکترین نقص و ايرادي در پروژه ها حساس باشیم.

همتی يادآور شد: آموزش در حوزه فني نيز امر بسیار مهمی است و برای مدیران، کارکنان دولت و پیمانکاران به آموزش مستمر نیاز داریم و هرچه قدر دقیق باشیم نتایج بهتری به دست خواهد آمد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 2991
تاریخ :1397/03/19 ساعت 08:39:57
تعداد بازدید: 162
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی