گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3241
تاریخ :1398/06/17 ساعت 11:53:19
تعداد بازدید: 251
هيئت هاي مذهبي به پايگاه احزاب سياسي تبديل نشود
email pdf word plus minus reset color
امام جمعه بندرعباس با اشاره به ايام محرم خطاب به مسوولان هيئات مذهبي تاکيد کرد: در هيئت ها دنبال ايجاد شور و شعور حسيني باشيد اما اجازه ندهيد هيئت ها به پايگاه احزاب سياسي تبديل شود.

عکس اصلی خبر

     حجت الاسلام و المسلمين محمد عبادي زاده ظهر امروز در خطبههاي نماز جمعه بندرعباس اظهار داشت: يکي از مسائلي بايد به آن توجه داشت بحث رشوه است که در جلسات قبل هم به آن پرداختيم و رهبر فرزانه انقلاب در فتاواي خودشان در بحث رشوه در پاسخ به اين سوال که کارمند دولت ميتواند هديه اي را از ارباب رجوع بگيرد يا نه آن را مطلقا حرام دانسته است.

وي ادامه داد: کارمند دولت در قبال وظيفه اي که انجام مي دهد حق ندارد چيزي بگيرد و اگر هديه اي قبول کند قطعا حرام و باطل است.

     خطيب جمعه بندرعباس بيان کرد: مرز حلال و حرام خيلي باريک است و صراط مستقيم از مو باريک تر و از لبه شمشير برنده تر است و بايد مراقبت کنيم تا شيطان ما را از راه دين خدا باز ندارد.

    عبادي زاده بيان کرد: تقوا مصاديق بسياري دارد که يکي از مصاديق آن تقواي اقتصادي است به اين معنا که انسان بايد حقوق مالي خود را در جامعه ادا کند و خمس و زکات خود را بپردازد و حق الناس را رعايت کند.

وي افزود: يکي ديگر از مصاديق تقوا، تقواي سياسي است که بايد مورد توجه باشد و حواسمان باشد خدايي ناکرده به بهانه هاي واهي آبروي مومني را نبريم. امام جمعه بندرعباس عنوان کرد: اجرا و احترام به احکام حاکم اسلامي و ولي امر مسلمين به گردن تک تک ما است و به احکام حکومتي حتي مراجع تقليد نيز بايد عمل کنند. عبادي زاده با اشاره به قيام 17 شهريور اظهار داشت: اين قيام توانست رژيم سفاک پهلوي را به قول کشتي گيران به گوشه رينگ ببرد و تا مرحله ضربه فني برساند و ميدان شهداي تهران يادآور رشادت و مقاومت يک ملت بود که ياد و خاطره آن ها را گرامي مي داريم.

    وي با اشاره بيانيه گام دوم انقلاب اسلامي گفت: جامعه جوان امروز بايد گذشته انقلاب اسلامي را مورد بازشناسي قرار دهد و براي گام بلند برداشتن در مسير انقلاب ابتدا بايد گذشته را خوب بشناسيم.

     امام جمعه بندرعباس گفت: متاسفانه امروز طوري شده است که دشمنان تاريخ ما را مي نويسند و جوانان ما براي فراگرفتن تاريخ به افراد مغرض مراجعه مي کنند که از اين انقطاع نسلي بين نسل امروز و گذشته بايد جلوگيري شود.

    حجت الاسلام عبادي زاده بيان کرد: بسياري از شخصيت هاي بزرگ انقلاب اسلامي از درون کلاس هاي قرآن و نهج البلاغه مورد هجمه قرار گرفتند و اين کشور گروه هابگي فرقان و انجمن هاي حجتيه فراواني دارد که بايد حواسمان به آنها باشد.

     وي تاکيد کرد: جوانان عزيز؛ نکند به سمت صداهاي منافقانه حرکت کنيد هر چند که به اسم دين باشد و امروز جرياني در صدد است که جوانان ما را فسيل کند حواستان باشد که به دام مارهاي خوش خط و خالي که به نام دين، قرآن و مقدسات ميان شما و انقلاب فاصله مي اندازد نيفتيد.

     امام جمعه بندرعباس بيان کرد: ما بايد چشممان به رهبري، مراجع و علماي دين باشد و دنبال هر طلبه اي که شايد درس درستي هم در حوزه علميه نخوانده اما مريد و مراد بازي راه انداخته است نرويم و از تجربيات انقلاب اسلامي استفاده کنيم.

عبادي زاده خاطرنشان کرد: در بحث اقتصاد بايد يک بار ديگر دفاع مقدس را پياده سازي کنيم و جهادي در اين زمينه تلاش کنيم. وي با اشاره به ايام محرم خطاب به مسوولان هيئات مذهبي تاکيد کرد : در هيئتها دنبال ايجاد شور و شعور حسيني باشيد اما اجازه ندهيد هيئتها به پايگاه احزاب سياسي تبديل شود و ان جا به محلي براي گفت و گو در مورد شهدا، امام (ره)، رهبري و آرمان هاي انقلاب کنيد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3241
تاریخ :1398/06/17 ساعت 11:53:19
تعداد بازدید: 251
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی