گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3062
تاریخ :1397/07/18 ساعت 09:00:34
تعداد بازدید: 156
هر مديري خيانت کرد مُهر خيانت بر پيشاني او بزنيد
email pdf word plus minus reset color
معاون اول رييس جمهور با اشاره به اينکه بي انگيزگي مسئولان بايد اصلاح شود گفت: هر کس در سطوح مديريتي خيانت کرد مهر خيانت بر پيشاني او بزنيد و به مردم معرفي کنيد.

عکس اصلی خبر

به گزارش مهر، اسحاق جهانگيري در پنجمين همايش ملي روز روستا و عشاير با تاکيد بر جايگاه روستا در نظام اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي کشور گفت: روستاها کانون اصلي توليد در کشور هستند.

معاون اول رئيس جمهور گفت: روستاها يکي از مراکز اصلي هويت بخشي در ايران هستند و نمي شود در مورد امتيازات ايران صحبت کرد و روستاها را ناديده گرفت.

وي افزود: در سنوات گذشته، شرايطي در روستاها به وجود آمد که بخش زيادي از روستائيان، به شهرها و حاشيه شهرها مهاجرت کردند به طوري که جمعيت روستايي کاهش و جمعيت شهري روز به روز افزايش يافت البته بخشي از اين موضوع به دليل بزرگ شدن و تبديل روستاها به شهر اتفاق افتاد.

جهانگيري با بيان اينکه توسعه روستاها همزمان با توسعه شهر بايد مورد توجه باشد،  تصريح کرد: نقاط ضعف بايد شناسايي و اصلاح شود. ساکنان روستاها بايد احساس کنند که امکانات اوليه زندگي در روستاها وجود دارد. مواردي همچون آب آشاميدني، راه هاي ارتباطي، بهداشت و فناوري هاي روز. اين خدمات پيش نياز توسعه است.

وي افزود: زيرساخت هاي مورد نياز مردم يکي از اولويت هاي انقلاب بود به طوري که در ابتداي انقلاب، روستاها از کمترين خدمات بي بهره بودند. رسيدگي به مناطق محروم ايده امام راحل بود. امروز 92 درصد از جمعيت روستايي راه آسفالته دارند و 78 درصد از آب آشاميدني بهره مي برند. در همين چند سال 7500 روستا از آب آشاميدني سالم برخوردار شدند و 14 هزار کيلومتر راه آسفالته راه اندازي شد. جهانگيري خاطرنشان کرد: براساس طرح وزارت نفت، قرار است تمام روستاهاي بالاي 20 خانوار، گاز رساني شوند و تا امروز 23 هزار روستا از نعمت گاز برخوردار شده اند و اين تعداد به 37 هزار روستا مي رسد. جايگزيني گاز به جاي نفت، صرفه جويي براي کشور دارد و هزينه هاي گازرساني را جبران مي کند.

معاون اول رئيس جمهور با بيان اينکه 99 درصد جمعيت روستايي کشور تحت پوشش خانه هاي سلامت هستند گفت: 27 هزار روستا در شبکه اينترنت قرار گرفته اند. برخي نمي خواهند به واقعيت هاي زندگي امروز توجه کنند. هر ابزاري که رفاه
مي آورد ممکن است زيان هم داشته باشد اما نمي توانيم از آن استفاده نکنيم.

وي با اشاره به اينکه توانمند سازي روستاها در دستور کار جدي دولت است، تصريح کرد: اگر آموزش فني و حرفه اي متناسب با زيرساخت روستا و عشاير ايجاد شود و وام کم بهره به دانش آموختگان ارائه شود زمينه کارآفريني ايجاد خواهد شد. همچنين بايد زنجيره کشاورزي طوري طراحي شود که بيشترين بازدهي به کشاورز برسد. امروز بخش زيادي از محصولات در شبکه حمل و نقل از بين مي رود. هنوز نتوانسته ايم يک نظام خوب توزيع طراحي کنيم که توليد کننده سهم اصلي را از قيمت تمام شده داشته باشد.

جهانگيري به تخصيص 1.5 ميليارد دلار از صندوق توسعه ملي براي توسعه روستاها خبر داد و گفت: اين ارز با ارز نيما تبديل به ريال مي شود و يک رانت به نفع روستائيان است و هر کس در اين منابع سوءاستفاده کند خيانت به مظلوم ترين اقشار کشور است.

معاون اول رئيس جمهور با اشاره به وضعيت فعلي کشور، خاطرنشان کرد: بي انگيزگي مسئولان بايد اصلاح شود اما تنها راه برکنار کردن مديران نيست. مدير با انگيزه بايد در شرايط سخت با قدرت مديريت کند و پاي پيشرفت کشور بماند. هر کس در سطوح مديريتي خيانت کرد مهر خيانت را بر پيشاني او بزنيد و به مردم معرفي کنيد.

وي افزود: مردم در مورد حاکمان قبلي کشور قضاوتي دارند و در آينده در مورد ما هم قضاوت خواهند کرد. امروز عرصه اقتصادي براي مردم بسيار سخت شده است اما مي توانيم با سربلندي از اين مرحله عبور کنيم.

جهانگيري به اجراي طرح توسعه قلعه گنج از سوي بنياد مستضعفان اشاره کرد و گفت: توسعه قلعه گنج که زماني يک روستا بود يک الگوي خوب براي توسعه مناطق محروم است که از سوي بنياد مستضعفان و بنياد علوي اجرا شده است. زماني براي افتتاح يک تعميرگاه که از منابع توانمندسازي محلي ساخته شده بود به قلعه گنج رفتم و پاي تخت نشينان با انتشار آن عکس به تمسخر پرداختند اما افتتاح آن تعميرگاه بزرگترين لذت بود زيرا فردي را که پتانسيل پيوستن به شبکه هاي قاچاق داشت در موقعيت خوداشتغالي قرار دادهبود

up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3062
تاریخ :1397/07/18 ساعت 09:00:34
تعداد بازدید: 156
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی