گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3068
تاریخ :1397/07/28 ساعت 09:54:05
تعداد بازدید: 234
تشکيل دادگاه هاي ويژه رسيدگي به فساد اقتصادي هرمزگان در بندرعباس و تهران؛ گمرکي ها و مالکان خودروهاي خارجي تحت تعقيب قرار گرفتند
email pdf word plus minus reset color
معاون اول قوه قضاييه گفت: در خصوص مسئله ورود غيرقانوني خودروها پروندههايي تشکيل شده است، در اين زمينه برخي عناصر گمرک و همچنين مالکين اين خودروها تحت تعقيب قرار گرفتهاند و اين پروندهها در حال رسيدگي هستند.

عکس اصلی خبر

به گزارش ايسنا، حجتالاسلاموالمسلمين غلامحسين محسني اژهاي در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز جلسهاي با حضور استاندار هرمزگان، نماينده وليفقيه در استان هرمزگان، دستگاه قضايي و نيروهاي امنيتي نظامي و انتظامي برگزار شد.

وي با بيان اينکه کارهاي خيلي خوبي توسط استاندار هرمزگان در حال پيگيري است و موفقيتهاي خيلي خوبي هم در اين مدت داشته است، افزود: اميدوارم با هماهنگي همه دستگاهها  آنچه امروز به نفع کشور و مردم است بهخصوص در اين شرايط در جهت مسائل مربوط به اشتغال، توليد داخلي، توسعه استان هرمزگان و رفاه مردم توفيقات بيشتري حاصل شود.

معاون اول قوه قضاييه با اشاره به اينکه يکي از وظايف مهم سيستم امنيتي، اطلاعاتي، دستگاه قضايي و دستگاه اجرايي مقابله با هر نوع فساد و امر خلاف قانون است، تصريح کرد: مردم در اين رابطه مثل هميشه بايد همکاري کنند، امروز دشمن ميخواهد که معيشت مردم را تحتفشار قرار دهد و برعکس ما بايد کاري کنيم که مردم در رفاه بيشتري باشند و بنابراين پروندههاي مختلفي در اين تشکيل ميشود.

حجتالاسلاموالمسلمين محسني اژهاي با بيان اينکه امروز توصيههايي به دستگاه قضايي در خصوص اينکه اين پروندهها سريعاً رسيدگي شود، اضافه کرد: هرکس اتهامش روشن و جرمش در دادگاه مشخص شد سريعاً احکام در خصوص اين افراد اجرا شود و اگر مواردي باشد که ضرورت داشته باشد براي بازدارندگي بيشتر احکام علني اجرا شود اين اتفاق با هماهنگي با استانداري و شوراي تأمين صورت گيرد.

وي با اشاره به اينکه در اين جلسه تأکيد کردم استان از همه ظرفيتها و کمک مردم براي مقابله با فساد، قاچاق و مبارزه با کساني که بهخصوص در نظام اقتصادي و ارزي ما اخلال ميکنند، استفاده شود، عنوان کرد: پروندههايي در خصوص تخلفاتي که در گمرک صورت گرفته در دست داريم که برخي از آنها احکامشان هم صادر شده و در نشست قبلي خودم در تهران هم اعلام کردم، اکنون نيز پروندههايي در دست بررسي وجود دارد، برخي پروندههاي استان هرمزگان در دادگاههاي ويژهاي که اخيراً تشکيل شده در تهران رسيدگي ميشود.

معاون اول قوه قضاييه با بيان اينکه امروز با رئيس دادگستري استان صحبت کردم و قرار شد در خود هرمزگان هم دادگاههاي ويژه رسيدگي به مفسدين اقتصادي تشکيل شود تا به اين موارد بهصورت ويژه رسيدگي شود، خاطرنشان کرد: هماکنون در استانهاي فارس، اصفهان، تهران دادگاههاي ويژه رسيدگي به مفاسد اقتصادي مشغول به کار هستند.

حجتالاسلاموالمسلمين محسني اژهاي با اشاره به اينکه در خصوص مسئله ورود غيرقانوني خودروها پروندههايي تشکيل شده است، ادامه داد: در اين زمينه برخي عناصر گمرک و همچنين مالکين اين خودروها تحت تعقيب قرار گرفتهاند و اين پروندهها در حال رسيدگي هستند.

وي با بيان اينکه همه ما مسلمان و مقيد به احکام ديني هستيم و بايد از هر چيزي موجب زير پا گذاشتن ارزشهاي ديني و ملي شود اجتناب کنيم، ابراز کرد: فرمايش دادستان کل کشور در خصوص عدم ورود بانوان به ورزشگاهها نيز در همين راستا بوده است.

معاون اول قوه قضاييه در خصوص آخرين وضعيت بازداشت فعالين زيستمحيطي بيان کرد: هنوز پرونده اين افراد به دادگاه نرفته اما در شرف رفتن به دادگاه است و نهفقط در اين خصوص بلکه نسبت به همه پروندهها تأکيد ميکنيم که قضات هرچه سريعتر پروندهها را تکميل کنند.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3068
تاریخ :1397/07/28 ساعت 09:54:05
تعداد بازدید: 234
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی