گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3292
تاریخ :1398/09/11 ساعت 10:24:11
تعداد بازدید: 189
پيش بيني ها استقبال گسترده داوطلبان انتخابات در هرمزگان
email pdf word plus minus reset color
رئيس ستاد انتخابات استان هرمزگان اعلام کرد: ثبتنام داوطلبان انتخابات مجلس در استان از ديروز 10 آذرماه جاري همزمان با سراسر کشور آغاز شد و به مدت هفت روز ادامه خواهد داشت.

عکس اصلی خبر

 سعيد ناجي در جمع خبرنگاران، با بيان اين مطلب افزود: داوطلبان يازدهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي در هرمزگان ميتوانند از 10 تا 16 آذرماه سال جاري از ساعت 8 صبح الي 18 در طول يک هفته براي ثبتنام به مراکز حوزههاي انتخابيه مراجعه کنند.

وي از داوطلبان انتخاباتي خواست تا براي سهولت ثبتنام و اجتناب از هرگونه معطلي به هنگام مراجعه براي ثبتنام، مدارک اعلام شده و لازم از قبيل کارت ملي، شناسنامه، عکس و مدرک تعيين وضعيت خدمت نظام وظيفه و همچنين مدرک تحصيلي کارشناسي ارشد يا معادل آن را همراه داشته  باشند.
    معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري هرمزگان در خصوص امکان تمديد زمان ثبت
نام از داوطلبان انتخابات مجلس وجود دارد، بيان کرد: از نظر قانوني، ثبتنام در چارچوب زمانبندي از قبل اعلام شده انجام ميشود.

ناجي ادامه داد: سه مرکز حوزه انتخابيه بندرعباس، ميناب و بندرلنگه در هرمزگان براي ثبتنام از داوطلبان انتخابات مجلس يازدهم وجود دارد.

وي در خصوص آمار احتمالي داوطلبان انتخابات مجلس در هرمزگان گفت: پيشبينيها حاکي از استقبال گسترده داوطلبان انتخابات در شهرستانهاي 13 گانه استان است.

رييس ستاد انتخابات استان هرمزگان به ضرورت استعفاي  دو گروه از مديران اشاره کرد و افزود: نخست آن دسته از مديراني که برابر قانون در هيچ حوزه انتخاباتي کشور نمي توانند داوطلب نمايندگي مجلس شوند، مگر اينکه شش ماه قبل از ثبتنام از سمت خود استعفا، و استعفاي آنها مورد قبول مسوول مافوق قرار گرفته باشد.

وي ادامه داد: مورد دوم افرادي که برابر قانون در قلمرو ماموريت خود نمي توانند داوطلب نمايندگي شوند و نميتوانند ثبتنام کنند، مگر اينکه شش ماه قبل از ثبتنام استعفاي خود را تقديم و در آن پست به هيچ وجه شاغل نباشند.

ناجي خاطر نشان کرد: اين افراد اگر بخواهند در حوزههاي انتخابيه غير از قلمرو ماموريت خود نامزد شوند، نياز به استعفا نخواهند داشت.

وي به شرايط عمومي داوطلبان اشاره کرد و گفت: طبق قانون انتخابات، براي ثبتنام، افراد علاوه بر التزام عملي به اسلام و قانون اسلامي و ولايت مطلقه فقيه، بايد داراي تابعيت جمهوري اسلامي، مدرک کارشناسي ارشد يا معادل آن، شرايط حداقل سني 30 سال تمام و حداکثر 75 سال تمام، نداشتن سوء شهرت و همچنين داراي سلامت جسماني باشند.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3292
تاریخ :1398/09/11 ساعت 10:24:11
تعداد بازدید: 189
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی