گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3239
تاریخ :1398/06/14 ساعت 12:10:28
تعداد بازدید: 254
نداي هرمزگان و تحولات سياسي استان
email pdf word plus minus reset color
رسانه ها در هر حوزهاي تأثير خاص خود را بر مخاطبان مي گذارند و اين تاثيرات ناشي به ميزان اعتبار آن رسانه در نزد مخاطبان بر مي گردد معمولاً اخبار رسانه ها را بر سه اصل درستي صحت و سرعت انتشار مي سنجند و پس از آن ميزان تاثير گذاري و نفوذ در جامعه از عوامل ديگري است که کارشناسان حوزه رسانه آن را مورد توجه قرار مي دهند.

عکس اصلی خبر

 بدون شک در دوره اي که تعداد رسانهها از نظر کمي افزايش پيدا کرده است موارد فوق الذکر اهميت بيشتري پيدا مي کند و متفاوت بودن رسانه ها را در چشم خوانندگان بيش از پيش نمايان مي سازد همينطور در زماني که تعداد رسانه ها کم است و از سويي ابزار دست يابي به منابع خبري کم، بهتر مي توان متفاوت بودن آن رسانه و جلب مخاطب را مورد ارزيابي قرار داد.   با اين مقدمه مي خواهيم از رسانه اي نام ببريم که هر دو مرحله را تجربه کرده است. در دورهاي که تعداد رسانه ها از نظر کمي افزايش قابل توجهي يافت نداي هرمزگان خود را متفاوت نشان داد و هم در زماني که تعداد
 رسانه ها کم بود و ابزار دسترسي به منابع خبري اندک  نيزمتفاوت بودن خود را نشان داد. اين متفاوت بودن در همه حوزه ها به خوبي نمايان است، اما در اين بخش بررسي ميزان تاثيرگذاري و نفوذ روزنامه نداي هرمزگان در بخش سياسي استان هرمزگان را مي
خواهيم مورد ارزيابي قرار دهيم.

 نداي هرمزگان در حالي  14 شهريور سال 71 پا به عرصه اطلاعرساني گذاشت که اوضاع و احوال سياسي  آن زمان نيازمند حضور يک رسانه براي شفافيت رخدادهاي پيرامون مسائل مختلف از جمله سياسي در استان هرمزگان و در پي آن سطح ملي بيش از پيش لازم و ضروري به نظر مي رسيد.  روزنامه نداي هرمزگان با ظهورش در عرصه اطلاع رساني فرصتي براي واکاوي مسائل سياسي استان هرمزگان در دهه 70 به وجود آورد. از سوي ديگر ندا ....محلي براي معرفي ديدگاه هاي سياسي دگرانديش بود که به هر نحوي فرصت عرض اندام در آن فضا را نداشتند، از اين رو به باور بسياري از از فعالان حوزه سياسي، نداي هرمزگان توانست مسير متفاوتي پيش روي توسعه استان هرمزگان قرار دهد. از سوي ديگر مردم هرمزگان اين فرصت را پيدا کردند  مطالباتشان را از رسانه اي که به نام صداي آنها وارد اين عرصه شده بود مطرح و به گوش مسئولان برسانند. ورود نداي هرمزگان به عرصه اطلاع رساني چندان راحت و آسان نبود اين روزنامه اگرچه با ظهورش در اين عرصه مورد استقبال عده زيادي از مردم و مطالبه گران استان همراه شد، اما بعضا به مذاق بسياري از فعالان سياسي محافظه کار خوش نيامد، چرا که آنها انتظار داشتند همواره رسانه هاي استان مجيزگوي آنها باشند.

 اما نداي هرمزگان اين روند را پيش نگرفت و آنچه را که مطالبات مردم هرمزگان بود صدا زد و به آن اهميت دوچندان داد. همين امر باعث شد تا ساز مخالفتهاي سياسيون محافظهکار بلند و بلند تر شود؛ سازي که بعدها باعث شد تا بعضاً سنگ اندازي هاي در مسير اطلاع رساني نداي هرمزگان صورت گيرد که عملاً با توجه به پشتوانه قوي که نداي هرمزگان براي خود به وجود آورده بود ممکن نشد و تاثيرگذاري اين روزنامه رو به فزوني  رفت، به طوري که در انتخابات رياست جمهوري سال 76 تاثير گذاري اين روزنامه بر همگان روشن شد.

    روزنامه نداي هرمزگان و در راس آن غلامحسين عطايي دريايي به دليل آشنايي با فعاليت هاي سياسي توانست روزنامه نداي هرمزگان را به عنوان مرجع اطلاعات سياسي در حوزه انتخابات رياست جمهوري معرفي کند که به گواه فعالان سياسي چه موافق و چه مخالف اين رسانه تاثير بسزايي در حمايت از دولت اصلاحات داشت که باعث شد مردم هرمزگان نيز در اين رويداد مهم نقش آفريني کنند.  در ادامه نيز انعکاس اخبار و رويدادهاي سياسي باعث تاثير گذاري زيادي در انتخابات سالهاي پس از 76 از جمله شوراي اسلامي و مجلس شوراي اسلامي داشت. اينها بخشي از تاثيرگذاري روزنامه نداي هرمزگان در حوزه انتخابات است.

       روزنامه نداي هرمزگان همچنين در پيش بيني اتفاقات سياسي و همچنين تغيير و تحولات پيش روي استان هرمزگان سال ها به عنوان مرجع اطلاع رساني صحيح و موثق شناخته شده است و همواره مطالب يادداشت ها و مقاله هاي حوزه سياسي اين روزنامه موردتوجه فعالان سياسي است و نگارش هر مطلبي در حوزه سياسي جرقه اي براي يک اتفاق برداشت مي شود.

      همه اين ها ناشي از پيش بيني ها و صحت اخبار منتشره است که طي سال هاي متمادي از اعتماد مخاطبان به وجود آمده است. گواه اين مدعا تيترها و اخباري است که در آرشيو روزنامه نداي هرمزگان موجود است از اين رو به طور قاطع ميتوان گفت نداي هرمزگان يک پايه تغيير و تحولات حوزه سياسي هرمزگان است که توانسته طي نزديک به سه دهه تاثيرات خاص خود را بر استان هرمزگان بگذارد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3239
تاریخ :1398/06/14 ساعت 12:10:28
تعداد بازدید: 254
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی