گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3241
تاریخ :1398/06/17 ساعت 11:59:54
تعداد بازدید: 247
رئيس کل دادگستري هرمزگان: تجهيز و اتصال شوراي حل اختلاف جزيره هرمز به سامانه «سمپ»
email pdf word plus minus reset color
رئيس کل دادگستري استان هرمزگان از تجهيز و اتصال شوراي حل اختلاف جزيره هرمز به سامانه «سمپ» خبر داد.

عکس اصلی خبر

 علي صالحي ضمن اعلام اينکه 69 درصد پروندههاي شوراي حل اختلاف هرمز به صلح و سازش منجر شده است از تجهيز و اتصال اين شورا به سامانه مديريت پروندههاي قضائي«سمپ » خبر داد.

    وي اظهار داشت: با عنايت به مطالبه به حق رياست قوه قضائيه مبني بر رسيدگي به درخواستهاي مردم شريف جزيره هرمز، در نتيجه سفر اخير مسئولين قضائي هرمزگان به اين جزيره و به منظور ايجاد تسهيلات بيشتر رفاهي و قضائي در هرمز با توجه به لزوم ارتباط سيستمي دادگستري استان با اعضا و کارکنان شوراهاي حل اختلاف، اطلاع رساني همگاني و سريع و همچنين صرفه جويي در هزينهها و يکپارچه سازي آموزشها و … پس ايجاد زيرساختها و نصب تجهيزات لازم، در کمترين زمان ممکن سامانه داخلي شوراي حل اختلاف جزيره هرمز راه اندازي شد و به اين ترتيب امکاني فراهم آمده تا اين شورا قادر به ارسال مطالب مورد نظر خود از طريق سامانه و سيستم الکترونيک باشد و علاوه بر آن فايلهاي آموزش مربوط به سامانه سمپ، فرمهاي مورد استفاده در شعب، مطالب مختلف فرهنگي، تذکرات حفاظتي و اداري، قوانين و مقررات و دستورالعملهاي جديد، تجربيات قضائي و غيره از طريق اين سامانه به شوراي حل اختلاف جزيره هرمز اطلاع رساني شود.

رئيس کل دادگستري استان هرمزگان تصريح کرد: با اين اقدام، ارسال آرا و اوراق قضائي شوراي حل اختلاف جزيره هرمز نيز از طريق سامانه ابلاغ الکترونيک امکان پذير است و طرفين پرونده در اين شورا نيز با استفاده از شناسه ابلاغ الکترونيک قادر خواهند بود ابلاغات خود را دريافت کنند.

    اين مقام قضائي با اشاره به اينکه با راه اندازي اين سامانه، روند رسيدگي در شوراي حل اختلاف جزيره هرمز سرعت يافته و امکان گزارش گيري لحظهاي در خصوص عملکرد اين شورا و تسهيل امور مراجعين فراهم ميشود، اظهار داشت: سياست دستگاه قضائي استان هرمزگان بر کيفي سازي شوراهاست و با اين امکان و استفاده از سيستم مديريت پروندههاي قضائي در شعب مختلف، تحقق اين مسئله امکان پذير خواهد بود.

رئيس کل دادگستري استان هرمزگان خاطرنشان کرد: با تجهيز کامل شوراي حل اختلاف جزيره هرمز به امکانات سخت افزاري، تمام مکاتبات اداري نيز در بستر اتوماسيون انجام ميگيرد و اين امر کاهش هزينه و صرفه جويي در وقت و انجام امور با سرعت بيشتر را در پي دارد.

    صالحي همچنين با اشاره به تجهيز شوراي حل اختلاف هرمز به سيستمها و سامانههاي سخت افزاري و نرم افزاري جديد بيان داشت: اين تجهيزات موجب صرفه جويي در وقت، انرژي و نيروي انساني نيز ميشود.

    رئيس کل دادگستري استان هرمزگان همچنين اعلام کرد: در نتيجه برنامه ريزي انجام شده و اتخاذ تمهيدات مناسب در دستگاه قضائي هرمزگان و تلاش بي وقفه کارکنان و اعضاي شوراهاي حل اختلاف جزيره هرمز، در شش ماهه نخست امسال بيش از 69 درصد از پروندههاي شوراي حل اختلاف جزيره هرمز به صلح و سازش منجر شده است.

علي صالحي همچنين تصريح کرد: با توجه به الحاق جزيره هرمز به شهرستان بندرعباس، دادگستري کل استان هرمزگان از طريق برنامه ريزي به منظور ايجاد دفتر خدمات الکترونيک قضائي و تقويت و تجهيز هر چه بيشتر شوراي حل اختلاف، زمينه تسهيل دسترسي مردم شريف جزيره هرمز به خدمات نوين قضائي را فراهم ميسازد.

    رئيس کل دادگستري استان هرمزگان در پايان تأکيد کرد: مطالبه به حق و دغدغه رياست محترم قوه قضائيه در جهت خدمت رساني هر چه بيشتر و رسيدگي به درخواستهاي مردم شريف هرمز را تا حصول نتيجه نهايي و ايجاد تسهيلات بيشتر در اين جزيره ادامه خواهيم داد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3241
تاریخ :1398/06/17 ساعت 11:59:54
تعداد بازدید: 247
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی