گروه: سیاسی
شماره روزنامه:2893
تاریخ :1396/09/14 ساعت 09:39:44
تعداد بازدید: 101
پیگیری ساماندهی نیروی انسانی نخستین مطالبه به حق هرمزگانی‌ها است
email pdf word plus minus reset color
نماینده غرب استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، پیگیری ساماندهی نیروی انسانی را نخستین مطالبه به حق هرمزگانی‌ها دانست و گفت: بانک اطلاعاتی نیروهای بومی تهیه می‌شود.

عکس اصلی خبر

ناصر شریفی در گفت و گو با خبرنگار فارس در بندرعباس با اشاره به فعالیت نیروهای متخصص هرمزگانی در حوزه‌های مختلف خارج از استان و مرکز کشور، بر شناسایی و حمایت از نیروهای متخصص بومی تاکید کرد و اظهارداشت: حمایت و پشتیبانی از نیروهای بومی جز در سایه وفاق و همدلی میسر نخواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه نخست باید مجمع نمایندگان استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی آغازگر این اقدام بزرگ باشد افزود: مقرر شده بانک اطلاعاتی نیروهای هرمزگانی دارای قابلیت‌های مختلف تهیه شود و به اتفاق مجمع نمایندگان استان از رئیس جمهور و معاون وی مطالبه کنیم.

نماینده غرب استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی از ساماندهی نیروی انسانی به عنوان نخستین مطالبه به حق هرمزگانی‌ها نام برد و تصریح کرد: در گام نخست به عنوان یک جوان هرمزگانی معتقدم پایه و اساس توسعه در هر جامعه ای نیروی انسانی است، بنابراین باید نیروی انسانی شایسته و توانمند که در استان هرمزگان تعدادشان اندک نیست، ساماندهی شوند.

شریفی ادامه داد: دومین مطالبه هرمزگانی‌ها این است که ثروت و درآمد هرمزگان، حداقل برای خود هرمزگانی‌ها نیز هزینه شود، اگر حداقل درآمد حاصله از ثروت و دارایی‌های هرمزگان به استان تعلق یابد، هرمزگان متفاوت تر از آنچه که امروز شاهدیم خواهد بود.

وی گفت: امروزه هرمزگان با آن همه ظرفیت و پتانسیل، فاصله زیادی با توسعه و پیشرفت دارد، می‌طلبد تا با تلاش، مجاهدت و کار شبانه روزی در استان هرمزگان در راستای توسعه هرمزگان گام برداریم.

نماینده غرب استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: مسؤولان در استان هرمزگان باید وقت و انرژی خود را صرف توسعه و آبادانی استان کنند و در این راستا از ظرفیت‌ها و امکانات موجود در استان در راستای تحقق اهداف مدنظر بهره لازم را ببرند.

شریفی گفت: علیرغم وجود صنایع و کارخانجات در استان هرمزگان، سهم اشتغال جوانان بومی بسیار اندک است، امروزه در خانواده‌های هرمزگانی جوانانی اعم از دختر و پسر متخصص تحصیلکرده و توانمند وجود دارد، مطالبه اکثر جوانان فارغ التحصیل هرمزگانی، اشتغال در صنایع و کارخانجات استان است، نباید علیرغم وجود نیروهای متخصص و توانمند بومی، نیروهای غیربومی را اتوبوسی از سایر استان‌ها جذب کرد.

وی افزود: در قانون برنامه ششم، جذب نیروهای بومی به صراحت بیان شده و تمامی دستگاه ها به خصوص بخش‌های خصوصی و غیرانتفاعی را مکلف به بومی سازی نیروها و جذب نیروهای متخصص و توانمند بومی کرده است.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 2893
تاریخ :1396/09/14 ساعت 09:39:44
تعداد بازدید: 101
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی