گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3059
تاریخ :1397/07/15 ساعت 08:12:19
تعداد بازدید: 106
امام جمعه اهل سنت قشم: آسیب به کشور شیعه و سنی نمی شناسد و همه را با هم نابود می کند
email pdf word plus minus reset color
حجت الاسلام والمسلمین دکتر میثم تارم طی حکمی با امضای محمدجواد حاج‌علی‌‌اکبری رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور، از سوی رهبر معظم انقلاب به مدت سه سال به امامت جمعه شهرستان قشم منصوب شد.

عکس اصلی خبر

محمدرضاقنبرپور

وی پیش از این امامت جمعه شهرستان بردسیر استان کرمان را عهده دار بود.

این آئین  در محل سالن اجتماعات فرمانداری قشم با حضور آیت الله نعیم‌آبادی نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و هیئت همراه، فرماندار قشم، مسئولین ادارات و سازمان منطقه آزاد قشم، علماء و روحانیون شیعه و سنی، معتمدین، خانواده‌های معظم شاهد و ایثارگر و اقشار مختلف مردم برگزار شد.

مشکلات ریشه در هوای نفس افراد دارد و با مذاهب شیعه و سنی مرتبط نیست

شیخ خطیبی امام جمعه اهل سنت قشم در آیین معارفه امام جمعه شهرستان قشم در این آیین اظهار داشت: تقوا اساس بصیرت و فرقان می باشد و باعث عقلانیت و کنترل هواهای نفسانی می گردد.

خطیبی اذعان داشت: در حال حاضر در معرض تهدید و تهاجم همه جانبه از سوی دشمنان اسلام هستیم و برای مهار و مقابله با آن نیازمند عقلانیت و تقوای الهی هستیم.

امام جمعه اهل سنت قشم افزود: شیعه و سنی مشترکات زیادی از جمله در فرهنگ،ا قتصاد، مسائل اجتماعی و امنیتی هستند و همه سوار بر یک کشتی هستیم که نباید سوراخ شود و اگر چنین شود همه آسیب می بینیم.

اگر احساس مسئولیت نباشد و حول یک محور همفکری وجود نداشته باشد این کشتی به سلامت به ساحل نخواهد رسید.

مردم قشم وحدت آفرین هستند

فرماندار قشم نیز گفت: مردم جزیره قشم همواره با مسوولان همراهی کرده اند و با رفتارهای وحدت آفرین به پیشرفت منطقه کمک کرده اند.

وی افزود:قشم شهری با کارکرد ملی و در واقع  یک ایران کوچک است به واسطه موقعیت سوق الجیشی و حضور اقوام و مذاهب مختلف در این منطقه.

نماینده عالی دولت در شهرستان قشم تصریح کرد: سنگر نماز جمعه می تواند فضای وحدت را تسریع و گسترش می دهد به همین دلیل دشمن همواره در تلاش است این دژ مستحکم را تخریب کند.

به حرف افراد نا متعادل اعتماد نکنید

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس نیز در این مراسم ضمن انتقاد از جعل عنوان توسط برخی افراد و همچنین خطاب کردن افراد با عنوان دکتر، مهندس و آیت الله گفت: جایگاه ها را با القاب ناصحیح و بی ضابطه تنزل نبخشید.

نعیم آبادی افزود: در برخی موارد به بنده آیت الله العظمی می گویند، لذا متذکر می شوم این لقب تنها متعلق به مراجع شیعه می باشد و دیگر بنده را با این عنوان خطاب نکنید.

امام جمه بندرعباس بیان داشت: در همه مذاهب و ادیان افراد “خل” وجود دارند، در مذهب شیعه و سنی نیز  این افراد حضور فعال دارند، ما آخوند، ملا، مدیر کارمند خل کم نداریم؛ لذا بای از این افراد فاصله گرفت و با این کار وحدت را بیشتر کرد.

آیت الله نعیم آبادی تصریح کرد: بهترین دوست هر انسانی خرد اوست ودر مقابل آن جهل او قرار دارد.

وی به مشکلات اقتصادی نیز اشاره کرد و گفت: دین به ما اجازهاحتکار نمی دهد و این مورد را با روایت گری از چند حدیث تشریح کرد.

نعیم آبادی افزود: سخت ترین کار بدست آوردن روزی حلال است و علاج گرانی نخریدن می باشد.

وی اظهار داشت: کسانی که دلار خریدند و برای سود و مال اندوزی تلاش کردند در واقع آبروی پول ملی خود را بردند، لذا در این اوضاع اقتصادی نباید جاهلانه عمل کرد.

آیت الله نعیم آبادی در پایان گفت: اهل سنت در استان هرمزگان و جزیره قشم افرادی خردمند و وحدت آفرین هستند و این یک افتخار برای این منطقه است که مردم به دنبال وحدت هستند.

تعصب های جاهلانه باعث اختلاف افکنی می شود

تارم امام جمعه جدید قشم نیز گفت: برگزاری کنگره امام سجاد در ستان هرمزگان با آن عظمت نشان از تلاش مردم این خطه برای حفظ شعاعر دینی و ایجاد حبهل بیت در سینه ها دارد.

وی افزود: بنده بیش از ۲۰ سال مدرس فقه تطبیقی بوده ام و یکی از ثمرات آن نزدیک شدن اهل سنت و شیعه به یکدیگر است.

دکتر تارم در خصوص اصول فقهی اظهار داشت: اختلافات فق بین شیعه و سنی در حداقل قرار دارد و در واقع برخی تعصب های جاهلانه موجب ایجاد اختلاف نظرها می شود.

حجت الاسلام تارم در پایان گفت: وحدت از اصول اساسی اسلام و انقلاب است.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3059
تاریخ :1397/07/15 ساعت 08:12:19
تعداد بازدید: 106
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی