گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3083
تاریخ :1397/08/23 ساعت 09:28:11
تعداد بازدید: 154
معاون استاندار هرمزگان: اختيار دست استاندار است، نمايندگان هيچ مديري را تحميل نکردند
email pdf word plus minus reset color
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري هرمزگان گفت: تعامل خوبي بين استاندار و مجمع نمايندگان استان وجود دارد و بعيد ميدانم تحميل نظري در کار باشد و بيشتر تعامل خوب آنها و همفکري و همراهي نمايندگان با مديريت عالي استان است.

عکس اصلی خبر

بهروز اکرمي در گفتوگو با ايسنا، در خصوص عملکرد مجمع نمايندگان استان هرمزگان در مجلس در انتصاب مديران استان اظهار کرد: طبق مصوبه شوراي عالي اداري کشور که براي سيستم اجرايي الزامآور است، انتصاب مديران در استانها با هماهنگي وزير و استاندار بهعنوان نماينده عالي دولت در استان صورت ميگيرد؛ اما اين مسئله نافي اين موضوع نيست که ممکن است نمايندگان استان در مجلس هم نظراتي در انتصابات مديران داشته باشند و يقيناً هم وزير و هم استاندار نظر نمايندگان را ميشنوند اما به لحاظ قانوني تصميمگيرنده وزير و استاندار هستند. وي خاطرنشان کرد: واقعيت اين است که تعامل خوبي بين استاندار و مجمع نمايندگان استان وجود دارد و بعيد ميدانم تحميل نظري در کار باشد و بيشتر تعامل خوب آنها و همفکري و همراهي نمايندگان با مديريت عالي استان است، من هرگونه تحميلي را از جانب نمايندگان به استاندار نفي ميکنم. معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري هرمزگان در خصوص عملکرد مجمع نمايندگان در روند پيشنهاد گزينههاي مديريت به استاندار تصريح کرد: در اين خصوص تنها ميتوانم بگويم تا اين لحظه تعامل نمايندگان استان هرمزگان در مجلس با آقاي استاندار خوب بوده است.

اکرمي در پاسخ به اين سؤال که تعامل خود نمايندگان در مجمع نمايندگان با هم را چطور ميبينيد، عنوان کرد: اين سؤال را بايد از خودشان بپرسيد من تنها ميدانم که تعامل نمايندگان با استاندار خوب است!

وي همچنين در خصوص اينکه تعاملات بين نمايندگان و استاندار توانسته تأثير مثبتي در روند بهکارگيري نيروهاي شايسته ماندگار يا بومي در رده مديران داشته باشند، بيان کرد: درزمينه انتصابات هم سليقهها و معيارهاي متفاوتي وجود دارد و تا زماني که يک نيرو کارنامهاي از خود نشان ندهد نميتوان قضاوت مناسبي داشت، لذا اميدواريم در انتصابات جديدي که شکل گرفته کارنامه حداقل 6 ماهه مديران مورد ارزيابي قرار گيرد و در اين صورت مشخص خواهد شد که انتصابات مناسب بوده يا خير و بايد اجازه دهيم اين افراد در عمل شايستگي خود را نشان دهند چراکه اظهارنظرها خيلي تعيين کننده نيستند. معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري هرمزگان در خصوص اقدامات صورت گرفته براي جذب نيروهاي ماندگار در دستگاههاي اجرايي دولتي در استان ابراز کرد: اگر اشتباه نکنم در برنامه ششم توسعه توصيههايي در خصوص جذب نيروهاي ماندگار توسط دستگاههاي اجرايي شده، در اغلب سخنان رئيسجمهور و وزرا هم توصيهشده که اولويت استخدام بايد با نيروهاي هر استان باشد، نه در هرمزگان بلکه در همه استانها اين ضابطه بايد رعايت شود کما اينکه هيئتوزيران مصوب کردند که در روند استخدامها در عسلويه اولويت با نيروهاي استان بوشهر است. اکرمي  اضافه کرد: در تمامي نقاط کشور اين موضوع مدنظر قرار گرفته حالا در هرمزگان مقداري انحراف از اين مسير داريم که در حال تلاشيم به مسير اصلي برگرديم؛ ادارات دولتي هم که از طريق آزمون کار استخدام را انجام ميدهند اولويتشان نيروهاي ماندگار هرمزگان است.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3083
تاریخ :1397/08/23 ساعت 09:28:11
تعداد بازدید: 154
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی