گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3343
تاریخ :1398/11/20 ساعت 10:05:14
تعداد بازدید: 145
آخرين توصيه هاي انتخاباتي ناجي به فرمانداران و بخشداران
email pdf word plus minus reset color
رئیس ستاد انتخابات هرمزگان گفت: رفتار فرا قانونی و خارج از چار چوب های قانون پذیرفته نیست.

عکس اصلی خبر

به گزارش  مهر، سعید ناجی در جلسه ستاد انتخابات استان از طریق ویدئو کنفرانس با فرمانداران، با بیان اینکه فرمانداران به عنوان مجموعه‌ای از بدنه وزارت کشور، قبل، بعد و زمان برگزاری انتخابات وظایف مهمی بر عهد دارند، بیان کرد: برای ما فرقی نمی‌کند که چه کسی به مجلس برود اما اینکه در فرآیند کار چه تأثیرگذاری بر جامعه و مردم دارد با اهمیت است .

ناجی خاطر نشان کرد: اینکه در جریان تأیید صلاحیت‌ها اعتقاد داریم باید قانونی کار دنبال شود و از اعمال سلیقه خود داری شود؛ برای این است که اعمال سلیقه می‌تواند موجب شکاف و نارضایتی در جامعه شود که نهایتاً منجر به نامیدی و یاس خواهد شد و مدیریت حواشی این امر در جامعه با وزارت کشور و به تبع در استان‌ها با استانداری و فرمانداری هاست از این جهت هست که وزارت کشور در تمامی مراحل حضور دارد یا به عنوان مجری و برگزار کنند و یا به عنوان مسئول برای هدایت امور سیاست داخلی کشور که همه اینها ما را مکلف و موظف می‌کند که با دقت تلاش کنیم همه مفاد قانون را نظارت، گوش زد و یادآوری کنیم .

وی تاکید کرد: هیچ رفتار فرا قانونی و خارج از چار چوب‌های قانون پذیرفته نیست زیرا اینگونه رفتارها منجر به بروز مشکلات و ناهنجاری می‌شود که آزار جامعه را در پی خواهد داشت .

سخنگوی ستاد انتخابات استان هرمزگان هرمزگان تاکید کرد: فرمانداران باید با ایجاد تعاملات منطقی و قانونی در چهار چوب قانون شرایط را به گونه‌ای مهیا کنند که همه موظف و مکلف به اجرای قانون شوند .

ناجی با بیان اینکه فرمانداران برای مهیا سازی فضای مناسب انتخاباب ابزارها، امکانات و اختیاراتی قانونی دارند، افزود: باید از اختیارات قانونی خود نهایت استفاده را ببرند زیرا ایجاد شور، نشاط و مشارکت اجتماعی و سیاسی از وظایف وزارت کشور در جامعه است .

وی تاکید کرد: اعضای هیئت اجرای استان دقت کنند که باید یک انتخابات خوب، پرشور و در عین حال سالم و به دور از حاشیه، بدون هیچ گونه شائبه جانبدارانه از فرد خاصی برگزار کنند .

ناجی تصریح کرد: در حضور در برنامه‌ها و مراسمات، بیشتر دقت شود که شائبه‌ای متوجه مجموعه نشود، شائبه می‌تواند منجر به ناراضی و احیاناً اعتراض دیگر کاندیدا شود و فرض کنند که شما دارید از شخص خاصی حمایت می‌کنید، این موارد را باید تمامی اعضای ستاد اجرای انتخابات در نظر داشته باشند .

وی با اشاره به احتمال شیوع ویروس کرونا در کشور و به تبع در استان، گفت: فرمانداران باید جلساتی متناظر با جلسات استان در خصوص پیشگیری و مقابله با شیوع احتمالی ویروس کرونا برگزار کنند و سخنگوی در خصوص این بیماری دانشگاه علوم پزشکی است و نباید در این خصوص افراد دیگر اظهار نظر کنند .

رئیس ستاد انتخابات استان هرمزگان تاکید کرد: فرمانداران باید با همکاری دانشگاه علوم پزشکی در شهرستان‌ها اقدامات لازم جهت پیشگیری و مقابله با احتمال شیوع ویروس کرونا در منطقه را انجام دهید .

ناجی با اشاره به پیش رو بودن یوم الله ۲۲ بهمن، گفت: محور ۲۲ بهمن وحدت، همدلی و انسجام ملی است باید دقت شود که در شهرستان‌ها سخنرانی‌های این روز حول این محور انجام گیرد .

وی تاکید کرد: کسی حق ندارد در این روز سخنانی بر زبان بیاورد که به وحدت و انسجام ملی در کشور خدشه‌ای وارد کند، ۲۲ بهمن مظهر اتحاد، وفاق و اقتدار ملی است و حتماً باید حول این محور در استان سخنرانی‌ها انجام شود .

تخریب و توهین کردن ها باید از رفتار سیاسی کشور کنار گذاشته شود

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان همچنین در نشست با احزاب و تشکل های سیاسی استا با بیان اینکه یکی از وظایف احزاب زنده و شاداب نگهداشتن فضای سیاسی جامعه است، گفت: نشاط سیاسی می تواند موجب نشاط و شادابی در جامعه شود که احزاب نباید از این مهم غفلت کنند .

سعید ناجی بیان کرد: انقلاب اسلامی حاوی یک سری ویژگی ها و شاخص های خاصی بوده و هست که بتوان هر ساله به مناسبت دهه فجر  به این مفاهیم و موضوعات پرداخته شود .

وی اضافه کرد: بازنگری آن مفاهیم و پرداختن به اینکه چرا انقلاب شد یا چرا مردم انقلاب کردند یکی از بحث های اساسی است که در دهه فجر حتما باید مورد توجه قرار گیرد .

ناجی با بیان اینکه نباید از پرداختن به ریشه و اصل انقلاب ترسید، بیان کرد:  اینکه چرا انقلاب شد و در بزرگترین شعار انقلاب یعنی استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی، مسئولان و  فعالان سیاسی به ویژه احزاب باید بیشتر مراقب باشند که این آرمان ها دست خوش بازی های سیاسی نشود .

وی خاطر نشان کرد: هر چند مطالبات امروز وجوه غیر سیاسی به خود گرفته و در برخی مواقع و وجه اقتصادی و اجتماعی مطالبات بسیار مشهود و نمایانگر است، اما باید خیلی مراقب بود که مورد سو استفاده بدخواهان حتی در نقد کردن قرار نگیرد و این امر از وظایف احزاب و نخبگان جامعه است .

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان اظهار کرد: این روزها بحث ها در جامعه به اقتصاد، معیشت و دیگر مورد اقتصادی و اجتماعی

می رسد لیکن همه به ویژه احزاب می دانند که بسیاری از این بحث ها، بستر سیاسی دارد .

ناجی در ادامه بیان کرد: معادلات و مناقشات سیاسی حوزه بین الملل موجب شکل گیری چیزی به اسم تحریم برای کشور ما شده  و این امر  اقتصاد و جامعه را متاثر  و مشکلاتی برای اصناف مختلف ایجاد کرده که  هشیاری و هوشمندی احزاب و گروه های سیاسی می توانند روشنگری را در بدنه جامعه و جوانان تبیین کند تا اجازه سو استفاده های سیاسی به دیگران ندهد .

وی اضافه کرد: مسائل به وجود آمده به نحوی وارد حوزه هایی می شود که یک بی گناهی را گناهکار به تصویر می کشد و به شکل جدی حتی ممکن است دولتی که تمام زحمت و هم و غم خود را گذاشته برای اینکه بتواند حوزه اقتصاد به نقطه قابل توجه از رفاه برسد به واسطه برخی از مسائل مورد هجمه قرار گیرد .

وی با بیان اینکه بروز مشکلات  در دیگر حوزه ها سیاست را ذبح میکند، افزود: این وظیفه دولتی ها و احزاب به ویژه کسانی که در حوزه سیاسی فعالیت دارند که دچار غفلت نشوند  و تحلیلی به زبان نیاورند که موجب ایجاد تخریب ناروای اشخاص و ایجاد یاس در جامعه شود .

ناجی اصافه کرد:حتما نقدهایی متوجه مدیران خواهد، اما اگر این نقدها در مسیر درست قرار نگیرد  و غیر منصفانه بخواهد وارد شود و جنبه تخریبی به خود بگیرد آن زمان دیگر از مسیر انصاف و عقلانیت خارج می شویم، آنجا باید افرادی که هوشیار، هوشمند و سیاست شناس هستند و نقاط ضعف را می دانند و نقاط حمله و دفاع سیاسی را خوب می شناسند باید شرایط و موقعیت را برای جامعه تشریح کنند تا کسی بی جهت مورد تخریب قرار

نگیرد. معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با بیان اینکه احزاب باید در فضای روشنگری و آگاه سازی مردم گام بردارند، افزود: تاریخ نشان داده که جوامع این استعداد و قابلیت را دارند تحت تاثیر تبلیغات و رفتارهای خاص عوام فریبانه قرار گیرند و تصمیماتی بگیرند که به همین جهت باید خیلی مراقب بود تا از سو استفاده های احتمالی پیشگیری شود .

 وي با اشاره به اينکه سپهر سياسي کشور همواره دچار سردي و گرمي شده است، بيان کرد: در تمامي دوره هاي گذشته نيز يک روز احزاب خيلي فعال و با نشاط و دوره اي بنا به دلايل مختلفي که وجود داشته احزاب  منفعل شده اند، اما امروز به حضور پررنگ احزاب در مناسبت هاي  سياسي کشور نياز است و مي تواند موجب ايجاد شور و نشاط در جامعه شود.

ناجي تاکيد کرد: اگر ديديد که سياست کشور دچار سردي است بايد با تلاش تنور آن را گرم و از اين گذر تاريخي عبور کرد، بايد بدانيد که  مجموعه اي که وظيفه ي شاداب  نگهداشتن فضاي سياسي جامعه را بر عهد دارد احزاب است

وي با بيان اينکه احزاب بايد کنار مردم قرار گيرد تا بتوانند پويا و فعال بمانند و شرايط خوبي در جامعه ايجاد کنند، گفت: اگر رغبتي براي فعاليت سياسي در جامعه وجود نداشته باشد احزاب ديگر معنا ندارند و آنها با  وجود و حضور مردم معنا پيدا مي کنند.

وي اضافه کرد: بايد تلاش کرد با برنامه هاي مختلف و اتفاقات خاصي که توسط احزاب رقم  مي خورد نشاط سياسي را در جامعه ايجاد کرد و نگذاشت انقلاب و جمهوريت نظام که در کنار اسلاميت، جمهوري اسلامي را شکل داده شده دچار ضعف و خدشه اي شود.

وي تاکيد کرد: بايد پايند به اصول که مهمترين آن به رسميت شناختن مردم است بود. اگر هر فرد و گروهي بخواهد به اين جايگاه کم توجهي کند در جهت استحکام نظام گام بر نداشته است.

ناجي تصريح کرد: مردم به رفتارهاي مسئولان و نخبگان سياسي در جامعه واکنش نشان ميدهند،  بايد حواس ها به اين موضوع باشد که اگر مردم واکنش درستي نشان ندادند يعني در جايي عملکرد درست نبوده، البته ممکن است برخي از روي ناآگاهي و باورهاي يا به واسطه ترجيح دادن منافع حزبي و گروهي نسبت به منافع عمومي  دچار خطاهاي جدي در اين زمينه شوند.

وي اضافه کرد: در نظامي که مردم پايه و اساس هستند، اگر نقش مردم کمرنگ شود اساس و پايه نظام دچار خدشه خواهد شد و بايد مشارکت مردم را به عنوان يک هدف در رفتارهاي سياسي، مد نظر قرار داد.

معاون سياسي امنيتي و اجتماعي استانداري هرمزگان گفت: اگر مردم نباشند هيچ چيزي نخواهد بود، اين قاعده است که حضور مردم مستلزم و منوط به رعايت نظر و تامين سليقه آنها است نميشود با يک سليقه خاصي حضور همه مردم را انتظار داشت.

وي با بيان اينکه احترام به انديشه نيز اصل مهمي است، افزود:  بايد ساير  ايده ها را تحمل کرد و پذيرفت که اين امر يک اصل اجتناب ناپذير براي حيات سياسي احزاب است، اگر مردم تصميم گرفتند يک گروه ديگري را انتخاب کنند بايد پذيرفت که اقبال مردمي با آنها همراه نبوده و بتوانند در سايه نشسته و نقد سازنده داشته باشد.

وي تاکيد کرد:  اين چوب لاي چرخ گذاشتن ها و تخريب و توهين کردن ها بايد از ادبيات و رفتار سياسي کشور کنار گذاشته شود و تغيير رفتارها در فضاي سياسي جامعه  نيز از وظايف و کادکرد احزاب است. وي احترام به قانون اصل ديگري دانست و عنوان کرد: براي احترام به قانون اولين قدم اين است که در استفاده از قدرت مقيد شوند و افراد وقتي که در يک جايگاهي قرار ميگيرند که قدرت در دست آنها است در استفاده از قدرت بايد حدود قانوني آن را رعايت کنند. ناجي تاکيد کرد: اين درست نيست که وجود خود را با قانون توجيه کرد و با رفتار  غير قانوني دست به تخريب ديگران زد، و گفته شود من به اسم قانون اينجا هستم اما رفتارهاي غير قانوني انجام دهند. وي تصريح کرد: احترام به راي مردم نيز بسيار مهم است زماني که مردم راي مي دهند اگر بنا است به راي آنها احترام گذاشت بايد به محصول راي مردم احترام گذاشته شود و اجازه دهند خواسته راي مردم محقق شود و به نتيجه برسد. وي با تاکيد بر لزوم ايجاد زمينه مشارکت حداکثري مردم در انتخابات پيش رو، افزود: اميدوارم با تلاش و ياري همه در استان بتوانيم مشارکت بالاي مردمي را داشته باشيم، مردم ثابت کردند هميشه در صحنه حضور داشته اند و اين بار نيز حتما حاضر خواهند شد اما اين امر به معنا اين نيست که ما هر کاري را انجام دهيم و مردم تضمين دهند که شرکت خواهند کرد، بايد براي مردم احترام قائل شويم، فرصت دهيم مردم آن چيزي که مد نظر خودشان است را انتخاب کنند.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3343
تاریخ :1398/11/20 ساعت 10:05:14
تعداد بازدید: 145
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی