گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3279
تاریخ :1398/08/22 ساعت 08:38:09
تعداد بازدید: 252
بازرس کل استان هرمزگان: تخطي از قوانين خط قرمز بازرسي هرمزگان است
email pdf word plus minus reset color
بازرس کل استان هرمزگان تصريح کرد: تخطي از قوانين و مقررات خط قرمز بازرسي استان است و دستگاه هاي اجرايي نبايد از آن عبور کنند.

عکس اصلی خبر

رضا مختاري در گفت و گو با ايسنا، با اشاره به اصل ۱۷۴ قانون اساسي و بر شمردن دو وظيفه اصلي سازمان بازرسي کل کشور، ضمن تاکيد بر اجراي صحيح قوانين و مقررات توسط دستگاه ها براي جلوگيري از بروز فساد و مشکلات اظهار کرد: تخطي از قوانين و مقررات خط قرمز بازرسي استان است و دستگاه ها نبايد از آن عبور کنند.

وي خاطرنشان کرد: هرجا قانون و مقررهاي تصويب يا ابلاغ شود، نظارت بر اجراي صحيح آن وظيفه سازمان بازرسي است و بر اساس اين اصل، بازرسي با نگاه پيشگيرانه در کنار مديران و دستگاه هاي اجرايي استان است و به عنوان چشم بيناي دستگاه هاي اجرايي عمل مي کند و در صدد است که از لغزش مديران جلوگيري و در حفظ و ارتقاء دستگاه ها تلاش لازم را داشته باشد.

بازرس کل استان تصريح کرد: ما معتقديم ميدان کار، نظارت و اجراء مشترک و هدف آن يکسان است و حفظ و حراست مديران و نيروي انساني به عنوان سرمايه هاي نظام وظيفه ذاتي و اوليه بازرسي استان است.

مختاري اضافه کرد: بازرسي کل در راستاي پيگيري و پياده سازي دو اصل حسن جريان امور و اجراي صحيح قوانين و مقررات به عنوان وظيفه ذاتي و سازماني خود و با توجه به مشکلات و اختلافات و تخلفات صورت گرفته متعاقب تشکيل کميسيون هايي در شهرداري و شوراي شهر بندرعباس تحت عنوان کميسيون توافقات و جابجايي اعتبارات شهرداري از آنجايي که تشکيل اين کميسيون ها و اجراي مصوبات آن هيچ گونه انطباقي با مجموعه وظايف ذاتي شهرداري و شوراي اسلامي شهر نداشته و فاقد مباني قانوني بودند به شهرداري و شوراي شهر بندرعباس هشدار لازم داده شد تا اقدامات قانوني جهت انحلال کميسيون هاي مزبور را انجام و از شکل گيري مجدد اين قبيل کميسيون ها تحت هر عنواني خودداري شود که در پي هشدار و اقدام اين بازرسي کل با توجه به غير قانوني بودن تشکيل اين کميسيون ها شوراي شهر و شهرداري بندرعباس نسبت به انحلال کميسيون هاي مزبور اقدام کردند.

 بازرس کل استان هرمزگان در خصوص حل مشکلات اراضي شهري پارسيان اظهار کرد: در راستاي تاکيدات رياست سازمان بازرسي کل کشور، معاون نظارت و بازرسي به همراه  مسئولين امر از اراضي شهري داراي مشکل شهرستان پارسيان بازديد کردند.

وي هدف بازديد از اراضي موصوف را  نظارت دقيق تر و بررسي درخواست هاي مردمي مبني بر اشکال به نحوه عملکرد کميسيون ماده ۱۲ قانون زمين شهري در راستاي تسريع در رفع مشکلات اين اراضي عنوان کردند.

مختاري ادامه داد: در اين بازديد پس از بررسي هاي ميداني اراضي مورد اعتراض مردم و مشاهده مشکلات موجود از نزديک، جلسه اي با حضور فرماندار پارسيان ، شهردار پارسيان معاون معماري و شهرسازي و همچنين دبير کميسيون ماده ۱۲ قانون زمين شهري اداره کل راه و شهرسازي، مديرمنابع طبيعي و آبخيزداري، مديرجهادکشاورزي ،رئيس اداره ثبت اسناد و املاک، نماينده شوراي شهرستان برگزار و پس از بحث و تبادل نظر مصوباتي جهت رفع مشکلات مردم به تاييد و تصويب رسيد.

وي در پايان تصريح کرد: پيشبيني ميشود با انجام مصوبات مزبور بخش زيادي از دغدغه مردم و مسئولين مرتفع شود.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3279
تاریخ :1398/08/22 ساعت 08:38:09
تعداد بازدید: 252
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی