گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3255
تاریخ :1398/07/16 ساعت 11:21:18
تعداد بازدید: 61
رئيس مجلس در جمع خبرنگاران: هنوز درباره سهميهبندي بنزين تصميم گيري نشده است
email pdf word plus minus reset color
رئيس مجلس شوراي اسلامي با بيان اين که هنوز درباره سهميه بندي بنزين تصميم گيري نشده است،گفت: اراده مجلس بر اين است که فشار بر خانوارها وارد نشود و وضعيت طبقات پايين جامعه بهبود يابد.

عکس اصلی خبر

علي لاريجاني در حاشيه جلسه غير علني دوشنبه مجلس شوراي اسلامي در جمع خبرنگاران درباره نشست غير علني مجلس گفت: يک کار تحقيقاتي موثقي با کمک مرکز پژوهشهاي مجلس و سازمان برنامه و بودجه انجام شد، نظرات و راه حلهاي مختلفي در جلسه غير علني امروز مجلس ارائه شد؛ اراده مجلس بر اين است که فشار بر خانوارها وارد نشود و و وضعيت طبقات پايين جامعه بهبود يابد.

رئيس مجلس شوراي اسلامي گفت: بايد ابتدا يک تصويري از موضوع روشن شود که ميزان يارانهها- بخشي که در بودجه آمده- اعم يارانه ارز، يارانه بنزين و .. چقدر است و چه ميزان از اين رقم سهم خانوار است و چه ميزان مربوط به حمل و نقل و بخش هاي مختلف است، تصويري بايد در اين موضوع روشن مي شد و اين تصوير يک خطي نيست؛ اينکه چگونه بايد مراقبت کرد که صدمهاي به خانوارها وارد نشده و همچنين به توليد کشور کمک شود؛ تصويري روشن در اين باره ارائه شد.

وي افزود: راه حلها و نظرات در اين زمينه مختلف است و الان درست نيست که مجلس تصميم فوري بگيرد، چون فرصت داريم که در اين زمينهها بررسيها کامل شود؛ ما اين موضوع را به کميسيون بودجه و کميسيون آيين نامه مجلس ارجاع داديم تا در اين زمينه بحث و بررسي کنند.

لاريجاني تصريح کرد: همه بدانند اراده مجلس بر اين است که هر تغييري که صورت مي گيرد کاملا هدايت شده و به نفع طبقات پايين باشد؛ يارانههايي که اکنون در کشور مصرف مي شود، طبقات بالاتر يارانه بيشتري در ابعاد مختلفي گيرند و هر تصميمي که مي گيريم بايد زندگي طبقات پايين بهتر شود و فشار کمتري به آنها وارد شود. علاوه بر اين بايد مراقبت کنيم که توليد کشور لطمه نبيند؛ فکر ميکنم به زودي تصميمي درباره اين بحثها ارائه شود.

رئيس مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه در جلسه امروز درباره سهميه بندي صحبت نشد، اظهار داشت: تصميم بر اين است که تخصيص حاملهاي انرژي به مردم به همان اندازه اي باشد که الان است و راههاي ديگري نيز مطرح است که هنوز درباره آن تصميم گرفته نشده است.

وي در خصوص اصلاح ساختار بودجه و بحث حامل هاي انرژي در جلسه شوراي هماهنگي سران قوا نيز گفت: يکي از موضوعات که رهبري معظم دستور دادند درباره آن بحث شود، همين است اما هنوز تصميمي گرفته نشده است، در خصوص يارانه هاي پنهان نيز، سازمان برنامه و بودجه تصميماتي داشت؛ به يکباره نمي توان از اين يارانه ها جست و بايد تدريجي صورت گيرد؛ اينکه اصلاح آن چگونه باشد، نظرات مختلف است و اگر بخواهد تغييري انجام شود، تدريجي باشد.

لاريجاني خاطرنشان کرد: يکي از راههاي کاهش وابستگي به نفت اصلاح مالياتها و همين موضوع يارانهها است که بايد دولت آن را دنبال کند


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3255
تاریخ :1398/07/16 ساعت 11:21:18
تعداد بازدید: 61
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی