گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3116
تاریخ :1397/10/18 ساعت 09:04:47
تعداد بازدید: 69
ناوگروه صلح و دوستي پاکستان در بندرعباس پهلو گرفت
email pdf word plus minus reset color
ناوگروه صلح و دوستي پاکستان با استقبال فرماندهان نظامي در منطقه يکم امامت نداجا پهلو گرفت.

عکس اصلی خبر

به گزارش  مهر، ناوگروه صلح و دوستي پاکستان متشکل از ناوشکن سرفرماندهي خيبر،ناو گارد ساحلي ژوب،ناو پشتيباني مددگر و ناو آموزشي بادباني راهنورد در منطقه يکم امامت نداجا پهلو گرفت.

در مراسم استقبال از ناوگروه صلح و دوستي پاکستان دريادار دوم مجتبي محمدي فرمانده منطقه يکم امامت نداجا گفت: هدف از اين بازديد توسعه مناسبات نظامي و تقويت حسن هم جواري بين دو کشور همسايه،دوست،برادر و مسلمان جمهوري اسلامي ايران و جمهوري اسلامي پاکستان است.

فرمانده منطقه يکم امامت نداجا گفت: در اين بازديد که از امروز به مدت 4 روز در بندرعباس انجام مي شود علاوه بر بازديد متقابل، برنامه هاي فرهنگي و آموزشي بين نيروي دريايي دو کشور، بازديد دانشجويان اين ناوگروه از شهر بندرعباس، امکانات منطقه يکم امامت نداجا و بازديد از جزيره قشم پيش بيني شده است.

دريادار دوم محمدي در ادامه با اشاره به افزايش مناسبات بين دو کشور همسايه ايران و پاکستان گفت: در راستاي حفظ و افزايش مناسبات نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران  در سال جاري نيز از بندر کراچي کشور پاکستان بازديدهايي انجام داده که مرحله اول آن مهرماه سال جاري و مرحله بعدي در قالب کارورزي دانشجويان دانشگاه علوم دريايي امام خميني (ره) نوشهر در اسفند ماه خواهد بود. کشورهاي اسلامي مي توانند امنيت منطقه را تامين کنند استاندار هرمزگان گفت: کشورهاي اسلامي مي توانند امنيت منطقه و آب هاي خليج فارس و درياي عمان را بدون نياز به بيگانگان، تامين کنند.

فريدون همتي در ديدار با فرمانده و اعضاي ناوگروه نيروي دريايي ارتش پاکستان، حضور ناوگروه هاي ايران و پاکستان در دو کشور را سنت بسيار خوبي دانست و عنوان کرد: اين رفت و آمدها موجب تبادل تجربه و تعامل بيشتر ميان دو طرف خواهد شد و براي دو کشور مسلمان و برادر ايران و پاکستان دستاوردهاي بسيار خوبي خواهد داشت.

وي ادامه داد: کشورهاي اسلامي مي توانند امنيت منطقه و آب هاي خليج فارس و درياي عمان را بدون نياز به بيگانگان، تامين کنند و نيروهاي بيگانه، مزاحماني هستند که با هدف ايجاد تفرقه و دشمني ميان کشورهاي مسلمان در اين منطقه حضور دارند.

استاندار هرمزگان افزود: نيروهاي مسلح ايران و پاکستان رسالت سنگيني در اين منطقه بر عهده دارند و بايد به دنبال توسعه تعاملات باشند و ارتباط خوب اين دو نيرو، تکيه گاهي براي آيندگان خواهد بود.

همتي تصريح کرد: ما امنيت پاکستان را امنيت ايران و امنيت ايران را امنيت پاکستان مي دانيم و بايد به عنوان گهري گرانبها از اين امنيت پاسداري و صيانت کنيم.

وي گفت: ايران خانه امن همه مسلمانان است و مقام معظم رهبري، ملت و دولت ايران خواستار موفقيت همه کشورهاي اسلامي هستند.

دريادار محمد سليم فرمانده ناوگروه نيروي دريايي ارتش پاکستان نيز در اين ديدار با بيان اينکه پاکستان ارزش زيادي براي ايران قائل است و مردم پاکستان، ايران را خانه دوم خود مي دانند، اظهار داشت: اميدوارم اين ديدار از هرمزگان موجب تقويت روابط دو جانبه ايران و پاکستان شود.

وي ادامه داد: تشابهات ميان دو کشور ايران و پاکستان بسيار بالاست و امنيت دو کشور بسيار به هم وابسته است. فرمانده ناوگروه نيروي دريايي ارتش پاکستان افزود: ما مي توانيم از نقاط مشترک بسياري که ميان دو کشور وجود دارد جهت همکاري هاي بيشتر بهره ببريم.

دريادار محمد سليم تصريح کرد: آموزش هاي نظامي يکي از موارد مهمي است که مي توانيم در اين زمينه همکاري خوبي داشته باشيم.

وي گفت: ما براي تامين امنيت اقيانوس هند در کنار برادران ايراني خود هستيم.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3116
تاریخ :1397/10/18 ساعت 09:04:47
تعداد بازدید: 69
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی