گروه: سیاسی
شماره روزنامه:2782
تاریخ :1396/04/26 ساعت 09:55:25
تعداد بازدید: 444
لزوم تعیین ساز و کاری برای حمایت از فعالان ملوانی و ته لنجی
email pdf word plus minus reset color
معاون اول رییس‌جمهور با بیان اینکه بخش زیادی از مردم استانهای بوشهر، خوزستان و هرمزگان از راه کالاهای ملوانی و ته لنجی امرار معاش می‌کنند، بر لزوم تعیین ساز و کاری برای حمایت از فعالان در این زمینه و ساماندهی این نوع اشتغال تاکید کرد و افزود: طرح ساماندهی کالاهای ملوانی که در کمیسیون اقتصادی دولت در دست بررسی است باید هرچه سریع‌تر نهایی و در جلسه هیات وزیران تعیین‌تکلیف شود.

عکس اصلی خبر

به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری عصر شنبه(24 تیر) در جلسه دیدار مجمع نمایندگان استان بوشهر، این استان را یکی از قطب‌های اصلی انرژی کشور برشمرد و اظهار کرد: حجم بالای صادرات نفت و گاز و وجود میادین مشترک در استان بوشهر از امتیازات و ویژگی‌های مهم این استان است که باعث شده استان بوشهر کارکردی ملی برای کشور داشته باشد.

معاون اول رییس‌جمهور با اشاره مصوبه اخیر شورای اقتصاد مبنی بر ضرورت پذیرفتن مسئولیت فرهنگی و اجتماعی شرکت مجری پروژه در پارس جنوبی، خاطرنشان کرد: وقتی طرح‌های بزرگ در کشور اجرا می شود باید درصدی از منابع مالی صرف ارائه خدمات فرهنگی و اجتماعی به مردم ساکن اطراف پروژه شود تا مردم احساس نکنند که سهم آنها از اجرای این طرح‌ها فقط مسائل زیست محیطی و عوارض نامطلوب ناشی از طرح‌ها است.

جهانگیری همچنین با ابراز امیدواری نسبت به تصویب هرچه سریعتر ایجاد منطقه آزاد در هشت استان و از جمله استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: تصویب ایجاد هشت منطقه آزاد، مدت زیادی به طول انجامیده و دولت علی‌رغم مخالفت با تصویب محدوده این مناطق اما به درخواست مجلس شورای اسلامی محدوده‌ها را نیز مشخص کرده و امیدوارم هرچه زودتر شاهد تصویب آن از سوی مجلس شورای اسلامی باشیم چراکه مناطق آزاد فرصتی بزرگ در جهت توسعه استان‌های مرزی کشور است.

معاون اول رییس‌جمهور همچنین با اشاره به پروژه احداث راه آهن بوشهر- شیراز، ضرورت اجرا و تکمیل این طرح را مورد تاکید قرار داد و از معاون نظارت و هماهنگی خود خواست، جلسه ای با حضور سازمان برنامه و بودجه، وزارت راه و شهرسازی و سایر دستگاه‌های مرتبط برای بررسی راهکارهای تامین مالی این پروژه برگزار و موضوع را با جدیت پیگیری کنند.

جهانگیری با بیان اینکه بخش زیادی از مردم استانهای بوشهر، خوزستان و هرمزگان از راه کالاهای ملوانی و ته لنجی امرار معاش می‌کنند، بر لزوم تعیین ساز و کاری برای حمایت از فعالان در این زمینه و ساماندهی این نوع اشتغال تاکید کرد و افزود: طرح ساماندهی کالاهای ملوانی که در کمیسیون اقتصادی دولت در دست بررسی است باید هرچه سریع‌تر نهایی و در جلسه هیات وزیران تعیین‌تکلیف شود.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 2782
تاریخ :1396/04/26 ساعت 09:55:25
تعداد بازدید: 444
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی