گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3091
تاریخ :1397/09/08 ساعت 09:08:19
تعداد بازدید: 122
تحريم را با کمک استان هاي مرزي دور مي زنيم توليد، اشتغال، کنترل تورم و حمايت از اقشار کمدرآمد محورهاي اصلي بودجه 98 است
email pdf word plus minus reset color
رييس جمهوري با تأکيد بر اينکه هيچ راهي به جز توسعه توليد، افزايش اشتغال، کنترل تورم، حمايت از اقشار ضعيف و کم درآمد و تأمين کالاهاي مورد نياز مردم، نداريم، تصريح کرد: اين محورها برنامه اساسي و اصولي دولت در تنظيم بودجه سال آينده است تا مردم بتوانند احساس آرامش بيشتري داشته باشند.

عکس اصلی خبر

به گزارش پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري، حجت الاسلام والمسلمين دکتر حسن روحاني در جلسه هيات دولت با بيان اينکه امروز همه اقتصاد کشور در اين آزمون قرار گرفته است، افزود: تحريم، فشارهاي اقتصادي و بيروني وجود دارد و آن زماني که اقدامات علمي و حسابشده بوده و بناي اقتصاد به درستي ساخته شده باشد، هيچ زلزله و تکان شديدي نميتواند در زندگي مردم تأثيري بگذارد.

رييس جمهوري تأکيد کرد: امروز در شرايطي هستيم که بايد کشور را در برابر آنهايي که عليه ملت ايران توطئه کرده و ميکنند، مصون بسازيم و خوشبختانه در يکي دو ماه گذشته تلاش پيگير بسيار خوبي از سوي مسئولان مربوطه صورت گرفته و مردم تا حدي احساس آرامش ميکنند.

روحاني با اشاره به اينکه هنوز مردم در زمينه مسايل اقتصادي و معيشتي مشکلاتي دارند، اظهار اميدواري کرد که در بودجه سال آينده به بخش مهمي از اين مشکلات پرداخته شده و مردم زندگي خود را با آرامش بيشتري ادامه داده و همه در اين زمينه يکديگر را ياري کرده تا بتوانيم از اين مقطع عبور کنيم.

وي با اشاره به اينکه گر چه در اين ايام با سختيهايي مواجه بوديم اما مشخص شد برخي از تصميمات بانک مرکزي در گذشته، چندان جايگاه خوبي نداشت، تصريح کرد: سالها با بانک مرکزي بحث داشتيم که ورود طلا به کشور را آزاد کنيم و همواره بانک مرکزي با آن مخالف بود در حالي که وزارت صنعت، معدن و تجارت، موافق آزاد شدن واردات طلا به کشور بود، چرا که صنعت طلاسازي در کشور بسيار مهم است و ميتواند موجب ايجاد تحول خوبي باشد.

رييس جمهوري ادامه داد: بانک مرکزي معتقد بود اگر واردات طلا به کشور آزاد شود، قيمت ارز افزايش خواهد داشت، اما هنگامي که واردات طلا آزاد شد، ديديم که قيمت ارز هم رو به کاهش رفت و نشان داد که فرمولهاي علمي گاهي نياز به توجه بيشتر و تجديدنظر در مقام عمل دارد.

روحاني با اشاره به انتخاب استانداران جديد گفت: استانهاي مرزي کشور در شرايط تحريم مسئوليت و بار سنگين ويژهاي بر عهده دارند.

رييس جمهوري با تأکيد بر اينکه بايد در راستاي گسترش تبادلات مرزي و توسعه و فعالتر کردن بازارچههاي مرزي تلاش کنيم، افزود: چند روز گذشته تصميمي براي ارايه تسهيلات در مناطق آزاد اتخاذ کرديم تا به واسطه آن در موارد مشخص شده بدون انتقال ارز، بتوانند فرآيند واردات در اين مناطق را داشته باشند.

روحاني ادامه داد: بايد در آينده براي بازارچههاي مرزي هم تسهيلاتي در حدي که نياز باشد، قايل شويم تا بانک مرکزي هم بتواند مديريت خود را به خوبي اعمال کند.

رييس جمهوري با بيان اينکه استانهاي مرزي بايد تبديل به تامين کننده و دپوي کالاهاي مورد نياز کشور به ويژه مواد اوليه مورد نياز کارخانهها شوند، بيان کرد: توليد به ويژه در بخش صنعت و خدمات بسيار حائز اهميت است که گاهي نياز به مواد، کالا و خدمات خارجي دارد و بايد تسهيلات لازم در اين راستا را فراهم کنيم تا به واسطه آن توليد در کشور، فعال شود.

استانهاي مرزي بايد تامين کننده مواد اوليه مورد نياز کارخانهها شوند

روحاني اظهارداشت: استانهاي مرزي بايد با فعال کردن بازارچههاي مرزي و توسعه مناسبات تجاري با کشورهاي همسايه در مسير مبارزه با تحريم تلاش کنند و برخي از مشکلاتي که با آن مواجه هستيم توسط اين استانها حل و فصل شود.

رييس جمهوري با بيان اينکه در همه اين استانها تنوع قومي و مذهبي وجود دارد که بسيار حائز اهميت است، يادآور شد: استانهايي که داراي تنوع قومي هستند در حقيقت بايد اين تنوع را يک فرصت دانسته و به هيچ عنوان نبايد آن را به عنوان يک تهديد تلقي کرد.

روحاني با اشاره به حوادث ديماه سال گذشته در کشور، اظهار داشت: تنوعات قومي در روزهايي که برخي ميخواستند براي کشور مشکلاتي را بوجود آورند، از نظام حمايت کردند و مشخص شد که ضدانقلاب و کساني که ميخواستند کشور را ناآرام کنند، نتوانستند بر اين موج سوار شوند.

رييس جمهوري با تأکيد بر اينکه اين تنوع قومي و مذهبي در ايران يک موج زيباي تحرک و فرصت براي کشور است، عنوان داشت: تنوع زباني، آداب، رسوم، نشاط اجتماعي و تنوع در لباس قوميتها همه داراي زيباييهاي خاص خود است و اين تنوع موجب نشاط جامعه خواهد بود.

روحاني با اشاره به اينکه نبايد احساس هويت ملي تضعيف شود، اظهار داشت: همه بايد اول به ايراني بودن و مسلمان بودن خود افتخار کرده و پس از آن، قوميتها موجب افتخار ما خواهد بود و جابجايي آنها ناصحيح بوده و هر کدام بايد در جاي خود مدنظر و مورد احترام  باشد.

رييس جمهوري افزود: هرگاه به استانهايي که در آن تنوع قومي و مذهبي وجود داشته، سفر کردهايم، همواره با استقبال پرشور، لطف، مهرباني و وحدت مردم مواجه شدهايم.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3091
تاریخ :1397/09/08 ساعت 09:08:19
تعداد بازدید: 122
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی