گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3274
تاریخ :1398/08/14 ساعت 11:01:56
تعداد بازدید: 253
امام جمعه اهل سنت پارسيان: «تنگه بردول» ميراث گرانقدر نياكان ماست و بايد حفظ شود
email pdf word plus minus reset color
شيخ احمد خنجي امام جمعه اهل سنت شهر پارسيان در خطبه هاي نماز جمعه تاكيد كرد، تنگه بردول ميراث گرانبهاي گذشتگان ما و نياکان پيشين ماست.دستبرد در آن مي تواند تاريخ منطقه را نابود کند.حراست از محيط هاي طبيعي وظيفه همه ماست.از رهبري تا ساير مسئولان رده بالاي مملکت بر اين مساله تاکيد دارند.در اصل 50 قانون اساسي و ساير قوانين کشور بر اهميت حفظ محيط زيست تاکيد شده است.

عکس اصلی خبر

خنجي افزود: تنگه سريدون هم همانند بردول براي ما اهميت دارد و مي خواهيم كه آن نيز بررسي و از آن نقطه جابجا شود. وي با بيان اينكه مساله ما و شهروندان معترض، به هيچ عنوان شخصي و قوميتي نيست افزود: براي ما حفظ آثار طبيعي بر همه طرح ها و پروژه ها در اولويت و با اهميت تر است. ما از همه مي خواهيم در مسائل اجتماعي يكصدا باشند.

امام جمعه اهل سنت پارسيان بيان داشت: آقاياني كه درخواست احداث سنگ شكن و يا برداشت شن و ماسه از تنگه بردول را داده اند همشهريان ما هستند.

سالها در كنار ما زندگي كرده اند و براي ايشان احترام قائليم و مطمئن هستيم خود اين عزيزان هم حاضر نيستند كار آنها باعث رنجش خاطر همشهريانشان شود.شايد در زمان درخواست،بر اهميت اين تنگه تاريخي و با ارزش واقف نبوده اند.

ديگر كه تبعات محيط زيستي و اجتماعي نداشته باشد مجوزات لازم صادر نمايند و مجوز اين نقطه را باطل نمايند. وي از استاندار ،فرماندار و ساير مسئولين خواست كه اين مجوز را لغو نمايند. خنجي ادامه داد، از مديران شهرستان و مديران كل استاني مي خواهيم از اين پس در پاسخ به استعلام ها و صدور مجوزها نهايت دقت را داشته باشند و بدون انجام كار كارشناسي و تحقيقات محلي و ميداني پاسخ استعلامات را ندهند.

امام جمعه اهل سنت پارسيان همچنين تاكيد كرد ما با صنعت مخالف نيستيم اما صنايع انرژي بر بايد محيط زندگي و محيط زيست را در اولويت برنامه هاي خود قراز دهد. شيخ خنجي همچنين بر اهميت چاههاي تابناك تاكيد كرد و اعلام داشت اين چاهها و مزاياي آن را از ما دزديدند.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3274
تاریخ :1398/08/14 ساعت 11:01:56
تعداد بازدید: 253
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی