گروه: اجتماعی
شماره روزنامه:2976
تاریخ :1397/02/24 ساعت 09:27:02
تعداد بازدید: 120
بندرعباس، بشاگردی دیگر است
email pdf word plus minus reset color
مدیر آموزش وپرورش ناحیه دو بندرعباس گفت: آموزش وپرورش ناحیه دو بندرعباس در حال حاضر 3 هزار و 500 پرسنل، یک هزار و 860 کلاس درس، 320 مدرسه را دارا است و به غیراز مناطقی از شهر بندرعباس، 4 دهستان گچین، تازیان، ایسین و سیاهو را نیز تحت پوشش دارد.

عکس اصلی خبر

سید هادی حسینی افزود: در سالهای گذشته شاهد موفقیتهای علمی و پژوهشی از نخبگان محصل در این ناحیه بودهایم و کسب رتبههای علمی در رشتههای نانو، هوا و فضا و رشتههای ورزشی را در کارنامه داشتهایم.

وی اظهار کرد: ارتقا شاخصهای تحصیلی و پژوهشی از اهم اهداف ما در این ناحیه به شمار میرود و همبستگی اجتماعی همکاران از شاخصههای اصلی این ناحیه قلمداد میشود.

حسنی تصریح کرد: بیشترین تراکم دانشآموزی در این ناحیه از شهرستان بندرعباس است و محصلین در این ناحیه بیشتر از طبقات محروم جامعه هستند.

مدیر آموزشوپرورش ناحیه دو بندرعباس خاطرنشان کرد: در این ناحیه 637 خَیر را شناسایی کردهایم و از کمترین امکانات که اطعام دانشآموزان و خرید کولر بوده است تا مدرسهسازی در این ناحیه به کمک خیرین انجامگرفته است.

وی با بیان اینکه خیرین طی سه سال متوالی 63 کلاس درس را در این ناحیه ساختهاند، اضافه کرد: ناحیه دو آموزشوپرورش بندرعباس بیشتر در بافت فرسوده شهر واقعشده است و شهرک پیامبر اعظم با رشد بیرویه دانشآموز  یکی از مناطقی است که بهشدت نیاز به ساخت مدرسه دارد.

حسینی با اشاره به اینکه نزدیک به 200 کلاس درس را نیازمند هستیم و در واقع با کمبود این تعداد مدرسه مواجهایم، عنوان کرد:بیشترین جذب خیرین در ساخت مدارس در استان هرمزگان در این ناحیه بوده است و دولت در پروژههای متعددی نتوانسته سهم خود را اجرایی کند و خیرین نیز آن بخشها را مرتفع کردهاند. وی با بیان اینکه نیاز به زمین برای کاربری آموزشی از اهم نیازهای این ناحیه از آموزشوپرورش است، تصریح کرد: امسال بیستمین جشنواره خیرین مدرسهساز برگزار میشود و با توجه به اینکه بیشترین نیاز به ساخت مدارس را در این ناحیه داریم نیازمند توجه بیشتر از سوی خیرین هستیم.

این مقام مسئول ادامه داد: با توجه به قرارگیری شهرکهای صنعتی در غرب شهر بندرعباس و ایجاد آلودگی برای شهر بندرعباس، حمایتهای مالی این صنایع را بیشازپیش نیاز داریم تا حداقل فرزندان کارکنان این صنایع را از امکانات آموزشی مناسب برخوردار کنیم.

وی با بیان اینکه بندرعباس یک بشاگرد دیگر است، اظهار کرد: تراکم کلاسهای آموزشی ما به 40 تا 45 نفر در یک کلاس رسیده است که این برخلاف استانداردها است.

حسینی در پایان گفت: کمبود تجهیزات کارگاهی از دیگر نیازمندیهای هنرستانهای ناحیه دو آموزشوپرورش بندرعباس است که در این مورد نیز میتوان با کمک خیرین ضریب آموزشی را به حد قابل قبولی ارتقا بخشید./ایسنا/


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اجتماعی
شماره روزنامه: 2976
تاریخ :1397/02/24 ساعت 09:27:02
تعداد بازدید: 120
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی