گروه: اجتماعی
شماره روزنامه:3417
تاریخ :1399/03/25 ساعت 11:19:09
تعداد بازدید: 358
ادامه وضعیت قرمز در هرمزگان؛ بخش دیالیز برای کرونا جا باز کرد
email pdf word plus minus reset color
با توجه به افزایش تعداد بیماران بستری با تشخیص کووید ۱۹، بخش دیالیز قدیم بیمارستان شهید محمدی بندرعباس به بخش مراقبت‌های ویژه (آی.سی.یو) با ظرفیت ۱۳ تخت بستری برای پذیرش بیماران مبتلا به کرونا، تغییر کاربری خواهد داد.

عکس اصلی خبر

رئیس مجتمع آموزشی، پژوهشی و درمانی پیامبر اعظم (ص) بندرعباس ضمن اعلام این خبر به ایسنا، گفت:  متأسفانه آمار افزایشی بیماران بستری با تشخیص کووید ۱۹ ما را دچار بحران

شدیدی کرده است و علی‌رغم اینکه بخش آی.سی.یو جنرال طی ۴۸ ساعت گذشته به بخش آی.سی.یو کووید تغییر کاربری داده شد اما همچنان نیاز به افزایش تخت‌های ویژه و تخت‌های بستری پابرجاست.

دکتر محمد تمدن دار اظهار کرد: با نظر موافق و حمایت‌های رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان و معاون درمان دانشگاه، بخش دیالیز قدیمی این مجتمع که در مجاورت بخش آی.سی.یو

جنرال قرار دارد به آی.سی.یو کووید با ظرفیت ۱۳ تخت بستری، تغییر کاربری می‌دهد و امید است که در هفته جاری بهره‌برداری شود.

وی با بیان اینکه  تجهیزات بخش آی.سی.یو جدید کووید، از جمله ونتیلاتور، ساکشن و تخت با برآورد هزینه‌ای معادل ۹۱ میلیارد ریال توسط حوزه معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی

تأمین‌شده است، اظهار کرد: این تغییر کاربری خللی در ارائه خدمات به بیماران دیالیزی وارد نخواهد کرد و تمامی خدمات مربوط به این بیماران در مرکز جامع دیالیز بیمارستان شهید محمدی با ظرفیت ۳۰ تخت، تجمیع یافته است.

به گزارش ایسنا، اکنون در هرمزگان‌ بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و براساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، تقریباً تمامی شهرستان‌های هرمزگان از نظر شیوع ویروس کرونا در شرایط پرخطری قرار دارند؛ شرایط نگران‌کننده‌ای که نیاز به مسئولیت‌پذیری بیشتری دارد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اجتماعی
شماره روزنامه: 3417
تاریخ :1399/03/25 ساعت 11:19:09
تعداد بازدید: 358
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی