گروه: اجتماعی
شماره روزنامه:3323
تاریخ :1398/10/23 ساعت 10:02:40
تعداد بازدید: 176
آموزش و پرورش: مشکل حل شده است
email pdf word plus minus reset color
به تازگی لیستی از دانش آموزان ترک تحصیل کرده چندین روستای شهرستان جاسک در فضای مجازی در حال دست به دست شدن است، اغلب این دانش آموزان که تعدادشان به ۶۰ نفر می رسد از اهالی روستاهای کاشی، جهلو، کمبکی و تلادر هستند .

عکس اصلی خبر

علت ترک تحصیل دانش آموزان یاد شده، غیر فعال شدن سرویس مدرسه است. طبق گفته افراد مطلع دستمزد راننده مینی بوس یا همان سرویس روستایی را اداره کل آموزش و پرورش تقبل کرده بود که البته با لغو پرداخت، راننده مینی بوس نیز دست از کار کشیده و همین امر باعث شده تا ۶۰ دانش آموز روستاهای یاد شده در فصل امتحانات به دلیل بعد مسافت و عدم تمکن مالی والدین برای استفاده از سرویس شخصی قید تحصیل را زده و خانه نشین شوند .

در همین ارتباط، موضوع را از اداره کل آموزش پرورش استان جویا شدیم.روابط عمومی این اداره کل نیز در پاسخ اعلام کرد، اصل موضوع از این قرار است که یکی از رانندگان سرویس مدارس چندی قبل اعلام کرده که دستمزدم را از یک میلیون و پانصد هزار تومان باید به چهار میلیون تومان افزایش بدهید وگرنه دانش آموزان را در سه نوبت به مدرسه نمی برم .

طبق اعلام روابط عمومی آموزش و پرورش هرمزگان مطابق ماده ۱۱ آیین اجرایی نظارت بر عملکرد سرویس مدارس روستایی به عهده بخشداران است. بر همین اساس آموزش و پرورش از فرمانداری درخواست تحقیق کرده و در ادامه معاون فرماندار جاسک به همراه معاون آموزش و پرورش از نزدیک به بررسی موضوع می پردازند و راننده را احضار می کنند و به وی تفهیم می شود که با توجه به اینکه قیمت گازوئیل ثابت مانده است شما حق افزایش سه برابری کرایه سرویس مدارس را ندارید و در صورت عدم تعهد کارت سوخت شما باطل می شود در پایان و با توجیح راننده ، وی متعهد می‌شود که از روز شنبه مجددا به کار خود بازگشته و دانش آموزان به مدرسه ببرد .

گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش می افزاید: طبق تصمیم خودسرانه راننده مینی بوس متاسفانه دانش آموزان در روز سه‌شنبه و چهارشنبه هفته گذشته به علت عدم انجام سرویس توسط این راننده نتوانستند به مدرسه بروند کن البته این مشکل انشاالله برطرف شده و دانش آموزان از این هفته به مدارس خود خواهند رفت.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اجتماعی
شماره روزنامه: 3323
تاریخ :1398/10/23 ساعت 10:02:40
تعداد بازدید: 176
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی