گروه: اجتماعی
شماره روزنامه:3241
تاریخ :1398/06/17 ساعت 11:45:03
تعداد بازدید: 131
در آغاز بيست و هشتمين سال انتشار نداي هرمزگان و هم انديشي اين روزنامه مطرح شد: سختي ها و ناملايمات دو مانع توسعه رسانه ها
email pdf word plus minus reset color
کارکنان و همراهان روزنامه نداي هرمزگان به پاسداشت بيست و هشتمين سال انتشار اين رسانه گرد هم آمدند. در اين نشست صميمي غلامحسين عطايي دريائي ضمن عرض تسليت به مناسبت ايام سوگواري امام حسين(ع) با اشاره به چگونگي تاسيس اين رسانه بيان داشت: به نظر بنده وقتي شخصيت و يا گروهي براي کارکردن پا به عرصه عمل نهادند بايد به ايده و برنامه هاي وي بها داده شود.

عکس اصلی خبر

      محمدرضا قنبرپور

  وي گفت: نداي هرمزگان در دوران نزديک؛ سي سالي که از انتشار آن مي گذرد تاثير گذاري مورد انتظارخود را بر جامعه هدف داشته است البته عمق تاثير گذاري نسبي است و نمي توان به طور قطع حجم و گستردگي آن را بيان کرد.

عطايي تصريح کرد: در جامعه رسانه اي درصورتي پيشرفت حاصل مي شود و ماندگار خواهيد بود که بر اصول و ارزشهايي که به آن باورداريد تکيه کنيد، البته اين تکيه گاه بايد عقلاني و همراه با شور و مشورت و استفاده از تجربه و تخصص باشد و صرف ثابت قدم بودن ماندگاري و تاثير گذاري حاصل نمي شود.

    مدير مسئول روزنامه نداي هرمزگان در خصوص تاثيرگذاري سياسي اين رسانه اظهار داشت: در گذشته کار رسانه اي کردن به دليل فضاي سياسي حاکم بسيار دشواري بود، وضعيت فعلي فضاي رسانه اي نسبت به دو دهه پيش بسيار متفاوت است. وي بيان کرد: در آن زمان که سختي ها و نا ملايمات بيشتر بود، توانستيم تاثيرات خود را در حوزه هاي سياسي اعمال کنيم.

   عطايي در ادامه با اشاره به ترويج فرهنگ نماز گفت: در ابتداي راه فرهنگي بوديم که به فکر افتاديم در بحث نماز و فرهنگ نماز ورود کنيم و با استفاده از ظرفيت روحانيت هرمزگان همچون حجت الاسلام ذاکري و فضلي سعي در ترويج اين فرهنگ کرديم که خوشبختانه در اين خصوص توفيقاتي نيز حاصل شد و از اين حيث نيز خرسند هستيم.

حجج الاسلام محمد ذاکري در اين مراسم ضمن تسليت بمناسبت ايام سوگواري سيدالشهدا(ع) گفت: از ارکان رشد و توسعه مي توان اقتصاد، فرهنگ، سياست و امنيت را نام برد.     مهمترين عنصر رشد جامعه بلوغ فرهنگي است.

    وي بيان کرد: شناخت، هويت و مليت به فرهنگ وابسته و مرتبط است؛ در هرمزگان و ايران فرهنگ با دين گره خورده است و علاوه بر هويت بخشي به تاريخ ، موجب گسترش بينش و شناخت مضاعف نسبت به فرهنگ شده است و تعريف متفاوتي از آن قرائت شده است.

    ذاکري اضافه کرد: در واقع هم دين فرهنگ است و هم فرهنگ ما ديني.

    مديرکل نهاد کتابخانه هاي عمومي استان هرمزگان که در اين نشست به عنوان يکي از همکاران روزنامه دعوت شده بود ادامه داد: در فرهنگ عناصر مختلفي وجود دارد که مهمترين آن ها عنصر نوشتاري است که موجب تاثيرگذاري بيشتر و استمرار موجوديت مي گردد.

    وي با اشاره به روزآمد بودن تاثيرگذاري نشريات افزود: در کنار اقتصاد، سياست و امنيت اين فرهنگ است که موجب رشد مي شود. در عصري که فرهنگ در حال افول است و اقتصاد قدرت مي گيرد و انحراف ايجاد مي کند؛ کار فرهنگي بسيار دشوارتر از گذشته صورت مي گيرد. در واقع جنگ اصلي عصر حاضر نزاع فرهنگي است.

   ذاکري گفت: در حال حاضر نزاع اقتصادي و تهاجم هايي که در اين حوزه رخ مي دهد يک تاکتيک براي منحرف کردن فرهنگ است، زيرا عصر حاضر عصر تقابل فرهنگي مي باشد.

اين مقام مسئول تصريح کرد: ما بايد ابزارهاي فرهنگي را مورد توجه و حمايت قراردهيم، يکي از اين ابزارها رسانه هاي مکتوب و برخط هستند. از طرفي ثابت قدم در اصول نيز يکي از قدم هاي مثبت در امور فرهنگي است که خوشبختانه
 نداي هرمزگان در اين رابطه هموارهع ثابت قدم بوده است.

   ماندگاري نداي هرمزگان تحسين برانگيز است

   احمد نفيسي از ديگر همکاران نداي هرمزگان که طي ساليان دراز يادداشت و مطلب نويس ندا بوده است نيز در اين مراسم ضمن اشاره به حديثي از امام حسين (ع) در خصوص اصلاح امور بيان کرد: قيام سيدالشهدا(ع) مفهوم مطلق شهادت را به ما گوشزد مي کند.

    وي افزود: شهادت يک پاداش براي مسلمانان است و نصيب هر کسي نمي شود و در زمره صديقين قرار گرفتن به سادگي صورت نمي گيرد مگر با توسل به اسلام ناب محمدي و چنگ انداختن بر ريسمان اهل بيت(ع).

نفيسي تصريح کرد: ماندگاري نداي هرمزگان در شرايط فعلي حاکم بر جامعه جاي بسي تقدير دارد، البته راز اين پايداري ثابت بودن انديشه  و مرزبندي بودن در اين رسانه دارد.

     گفتني است در انتهاي مراسم مهدي عطايي، حميد دولتي، راشد انصاري(خالو راشد)، خليل درخورد و ساير همکاران و همراهان نداي هرمزگان نيز در اين مراسم به بيان خاطرات و نکته نظرات خود پرداختند. و در از همراهان و همکاران نداي هرمزگان نيز تقدير بعمل آمد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اجتماعی
شماره روزنامه: 3241
تاریخ :1398/06/17 ساعت 11:45:03
تعداد بازدید: 131
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی