گروه: اجتماعی
شماره روزنامه:3043
تاریخ :1397/06/21 ساعت 09:06:40
تعداد بازدید: 95
رييس دانشگاه علوم پزشکي هرمزگان : بیمارستان های جدید بندرعباس سال 99 خدمات پزشکی می دهند
email pdf word plus minus reset color
«اجتماعي شدن سلامت و نگاه اجتماعي به آن نياز جامعه امروز و پشتوانه اي براي آينده است، بيمارستان 270تخت خوابي شهيد محمدي و164تخت خوابي کودکان تا دو سال آينده به بهره برداري ميرسد».

عکس اصلی خبر

محمدرضا قنبرپور

سيد حسين داودي ، رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان هرمزگان از آغاز گودبرداري دو پروژه بيمارستانهاي دوم شهيد محمدي با 270 تخت و کودکان با 164 تخت در شهر بندرعباس خبرداد و گفت: بيمارستان شهيد محمدي در سال 1346 بعنوان بيمارستان 70 تختخوابي به تصويب رسيد ولي در سال 1347 با تغيير به 222 تختخوابي شروع به ساخت و در سال 1359 شروع بكار كرد.

داودي گفت: در حال حاضر با توجه به نياز استان با 450 تخت مصوب مشغول به ارائه خدمت است که با توجه به افزايش جمعيت و اينکه تنها بيمارستان مرجع استاني مي باشد بار بسيار زياد بيمار را از سراسر استان و شهرهاي جنوبي استان کرمان بدوش مي کشد بنابراين از اولويت هاي دانشگاه افزايش تخت هاي بيمارستاني بوده و هست .

داودي افزود: با توجه به لزوم اجتماعي شدن سلامت و با رايزني هايي که انجام شد ، تفاهم نامه اي در خصوص ساخت بيمارستان دوم شهيد محمدي با شرکت نفت ستاره خليج فارس انعقاد شد و اواخر خرداد ماه سال جاري اين پروژه کلنگ خورد ودر حال حاضر مراحل گود برداري آن شروع شده است.

وي اظهار داشت: بيمارستان دوم شهيد محمدي با زيربناي 12 هزار متر مربع در 6 طبقه داراي تخت هاي ويژه و ايزوله و ساير بخش هاي پيش بيني شده احداث مي شود.

دکتر داودي در ادامه با اشاره به افزايش مراجعه کننده به تنها بيمارستان تخصصي و فوق تخصصي کودکان بندرعباس گفت: ساختمان کنوني بيمارستان در واقع با کاربري بيماران پوستي مزمن ساخته شده بود که بنا بر ضرورت از سال 72 به عنوان بيمارستان کودکان فعاليت ميکند که با ساخت اين بيمارستان و با احتساب تختهاي ساختمان غرب بيمارستان کودکان تختهاي بيمارستان کودکان به 230 تخت استاندارد افزايش مييابد.

وي افزود : مراحل گود برداري بيمارستان فوق تخصصي کودکان که با همکاري مجمع خيرين سلامت استان ، وزارت بهداشت و استانداري با زيربناي 8 هزار و 500 مترمربع در 4 طبقه و با اعتبار 25 ميليارد تومان شامل بخشهاي سرطان، جراحي کودکان، سلول درماني، تجهيزات مراقبتهاي ويژه کودکان (PICU ) و بخش مراقبتهاي ويژه نوزادان (NICU ) ساخته مي شود ، آغاز شده است.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي هرمزگان تصريح کرد:شاخص تخت بيمارستاني در استان 9 دهم و در کشور يک و هشت دهم است که با راه اندازي بيمارستانهاي جديد به استانداردهاي مطلوب نزديک خواهيم شد.

داودي در پايان از وزير بهداشت و درمان، مجموعه مديريت وزارت نفت و مدير عامل شرکت نفت ستاره خليج فارس ، استانداري ،خيرين و همه کساني که در راستاي برنامه هاي طرح تحول نظام سلامت و ارائه خدمات بهداشت و درمان با مجموعه دانشگاه علوم پزشکي هرمزگان همراه و همگام هستند تقدير و تشکر کرد.

وي بيان داشت: اين دو پروژه طي دو سال آينده وارد چرخه خدمت رساني مي شود.up email pdf word plus minus reset color
گروه: اجتماعی
شماره روزنامه: 3043
تاریخ :1397/06/21 ساعت 09:06:40
تعداد بازدید: 95
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی