گروه: اجتماعی
شماره روزنامه:3415
تاریخ :1399/03/21 ساعت 09:54:03
تعداد بازدید: 155
در دیدار نمایندگان هرمزگان با وزیر راه و شهرسازی مطرح شد: نقش بنادر در توسعه هرمزگان جدی‌تر گرفته شود
email pdf word plus minus reset color
منصور آرامی و احمد جباری دو نماینده عضو کمیسیون عمران از هرمزگان، با وزیر راه و شهرسازی دیدار کردند.

عکس اصلی خبر

به گزارش فارس، احمد جباری رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان و منصور آرامی نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی با اسلامی وزیر راه و شهرسازی دیدار و مسائل مختلف استان در زمینه‌های گوناگون را در حضور وی بررسی و ارزیابی و خواستار تقویت نگاه‌های ملی به این استان استان شد .

افزایش نقش بنادر در توسعه هرمزگان، وضعیت راه‌های روستایی و بررسی شاخص‌های هرمزگان در این زمینه در مقایسه با متوسط ملی، پیگیری فعال‌سازی فرودگاه بندرلنگه، ضرورت همکاری بیش از پیش راه و شهرسازی در توسعه شهری و پیگیری بهبود وضعیت برخی راه‌های مواصلاتی بین شهری در این نشست که رضایی کوچی نماینده جهرم نیز در آن حضور داشت، مورد بحث و بررسی قرار گرفت .

جباری: دومین فرودگاه کشور به لحاظ قدمت نباید تعطیل باشد

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در این دیدار با اشاره به اهمیت فعالیت فرودگاه بندرلنگه که به لحاظ قدمت، دومین فرودگاه کشور بشمار می‌رود، اظهار داشت: ضروری است تا در نشست ویژه‌ای با حضور وزیر راه و شهرسازی، رئیس شرکت فرودگاه‌ها و مدیران برخی ایرلاین‌های مهم کشور، نسبت به برنامه‌ریزی و تدبیر به منظور فعال‌ساختن این فرودگاه اقدام شود .

وی در ادامه از وزیر راه و شهرسازی خواست تا تدبیر اساسی به منظور بهبود وضعیت راههای روستایی استان هرمزگان صورت گرفته و اعتبارات هرمزگان در این زمینه تقویت شود. همچنین برخی راه‌های مواصلاتی بین شهری در استان نیز بدلیل ترددها خودروهای سنگین، فرسوده و مستهلک شده‌اند که احتمال وقوع حادثه را تقویت کرده‌اند و لذا وزارت راه و شهرسازی در این باره چاره‌اندیشی کند .

احمد جباری از وزیر راه و شهرسازی در مورد برخی واگذاری‌ها در بندر شهید رجایی نیز سوال کرد و خواستار بررسی دقیق واگذاری‌های اخیر بخصوص در بخش‌های اپراتوری و بررسی اهلیت واگذاری‌ها از یک سو و بررسی برخی سوءمدیریت‌ها در این حوزه و جلوگیری از تضییع حقوق بیت‌المال و برخورد با آنها شد .

آرامی: نقش بنادر در توسعه هرمزگان جدی‌تر گرفته شود

عضو مجمع نمایندگان هرمزگان گفت: نقش بنادر در توسعه شهرهای ساحلی مهم‌ترین انتظار مردم استان‌های جنوبی است و باید نقشه راه مدونی در این زمینه طراحی و اجرا شود .

وی افزود: استان هرمزگان دارای چندین بندر مهم و راهبردی و بنادر گردشگری و مسافری مهمی است که نگاه ویژه به همه آنها می‌تواند در توسعه اقتصاد دریامحور نیز موثر بوده و به آبادانی و پیشرفت شهرها و روستاهای مجاور با این بنادر نیز کمک فراوانی کند .

منصور آرامی با اشاره به وضعیت نامناسب راه‌های روستایی در هرمزگان، از وزیر راه و شهرسازی خواست تا اعتبار ویژه‌ای به این مهم اختصاص یابد تا بتوان مهم‌ترین نیاز توسعه‌ای برخی مناطق روستایی استان که جمعیت بالایی نیز دارند را مرتفع کرد .

این نماینده عضو کمیسیون عمران مجلس به ترکیب خاص جمعیتی هرمزگان و ارتباط ویژه شهرنشینان هرمزگانی با روستاها و تردد بالای مردم به مناطق روستایی نیز اشاره و بیان داشت: روستاهای هرمزگان به لحاظ راه در مقایسه با متوسط کشور از وضعیت مناسبی برخوردار نیستند و برخی از شهرهای هرمزگان نیز نظیر احمدی در شهرستان حاجی‌آباد و ... راه بسیار نامناسبی دارند که مکررا شاهد تصادف در آنها هستیم و همین مسأله گلایه‌های مردم را بدنبال داشته است .

در پایان این دیدار،  اسلامی وزیر راه و شهرسازی با اشاره به جایگاه استان هرمزگان و نگاه ویژه این وزارتخانه به رفع مشکلات مرتبط با آن، به برخی کمبودهای اعتباری در این حوزه اشاره کرد و قول داد تا این وزارتخانه در تخصیص منابع سال 99 نگاه ویژه‌ای به هرمزگان داشته و همچنین در زمینه بنادر نیز جلسات کارشناسی و تخصصی هرچه بیشتری برگزار و راهکارهای علمی در زمینه توسعه نقش‌آفرینی بنادر در اقتصاد استان‌های ساحلی تشکیل و خروجی جلسات مورد اجرا قرار گیرد .

وی همچنین از تلاش در زمینه تصویب طرح موج‌شکن‌های ساحلی در سال 88 در مجلس نهم و اقدام خوب نمایندگان در تخصیص منابع به اجرای موج‌شکن‌ها در سواحل جنوبی کشور تقدیر کرد و بیان داشت: این اقدام که منجر به ایجاد بیش از 90 موج شکن در سواحل جنوبی کشور از جمله 19 موج‌شکن در غرب هرمزگان شد، کاری بزرگ، انقلابی و جهادی بود که ثمرات آن به صورت باقیات و صالحات برای مسببین آن باقی خواهد ماند .


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اجتماعی
شماره روزنامه: 3415
تاریخ :1399/03/21 ساعت 09:54:03
تعداد بازدید: 155
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی