گروه: اجتماعی
شماره روزنامه:2952
تاریخ :1396/12/19 ساعت 09:08:05
تعداد بازدید: 164
برگزیدگان هفتمین جشنواره نشریات دانشجویی پیام نور کشور معرفی شدند
email pdf word plus minus reset color
«برگزاری رویدادهای فرهنگی در استان هرمزگان با هدف نهادینه کردن فرهنگ رسانه در بین نسل جوان و مستعد و مطالبه گر است».

عکس اصلی خبر

محمدرضا قنبرپور

دکتر محمد خیری سرپرست دانشگاه پیام نور استان هرمزگان با بیان  این مطلب گفت: برگزاری جشنواره ها و رویداد های فرهنگی در استان هرمزگان و جزیره قشم در جوار خلیج فارس که نماد ایران اسلامی می باشد می تواند زمینه ساز معرفی این منطقه باشد.

وی اظهار داشت: استان هرمزگان به واسطه حضور فرهنگ های مختلف از سراسر ایران اسلامی ظرفیت ویژه ای در خصوص ایجاد بستر برای افزایش آگاهی و سواد رسانه ای در بین نسل جوان دارد.

دبیر هفتمین جشنواره سراسری نشریات دانشجویی پیام نور هرمزگان در خصوص روند برگزاری گفت: بیش از 2 هزار  اثر که شامل 350 نشریه بود در این دوره داوری شد که از بین این تعداد 52 عنوان از آثار در بخش های مختلف برگزیده شدند.

خیری در پایان اختتامیه هفتمین جشنواره سراسری نشریات دانشگاه پیام اضافه کرد: در حاشیه برگزاری این رویداد از 30 جلد کتاب عملکرد فرهنگی دانشگاه های پیام نور سراسرکشور با عنوان»فرهنگ و دانشجو» رو نمایی شد.

دکتر نجفی نیز در این مراسم بیان داشت:جشنواره نشریات دانشجویی که حاضرین در آن اهل قلم هستند در یک مکان گرد هم آمده اند و ایده های برتر خود را تبدیل به نشریه کرده اند و این همان چیزی است که قرآن به آن قسم یاد کرده است.

وی ادامه داد: تنوع و خلاقیت در نشریات در این دوره از جشنواره مشهود بود و در بخش های مختلف سیاسی، اقتصادی و اجتماعی مباحث مختلفی مطرح و پیشنهاداتی نیز داده شد، این نشان می دهد که دانشجویان فعالی وجود دارد که می توانند مدیران آینده این کشور باشند.

نجفی بیان کرد: با حضور دانشجویان در عرصه رسانه مشخص می شود که دانشجویان نخبه و مدیران آینده کشور چه کسانی هستند زیرا خروج یک نشریه و تدوین مطالب آن تمرینی است برای اداره کشور.

مدیرکل فرهنگی پیام نور کشور در پایان به مشکلات دانشجویان اشاره کرد و گفت: امیدواریم در آینده شاهد این مسائل نباشیم .

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان نیز در این مراسم با اشاره به اهمیت برگزاری این رویداد گفت: مطبوعات باید آزاد باشند و از هر گونه سنگ اندازی در روند کاری آن ها خودداری کرد.

وی ابراز امیدواری کرد، نشریات دانشجویی بتوانند خواسته های خود از طریق رسانه های که در اختیار دارند به گوش مسئولان دانشگاه برسانند

گفتنی است، داوری این دوره از جشنواره بر عهده خلیل درخورد سردبیر روزنامه ندای هرمزگان، سیدرضا هاشمی زاده مدرس دانشگاه، معصومه قاسمی مدیرعامل خانه مطبوعات هرمزگان، مهران دمادم سردبیر هفته نامه  افق هرمزگان و گرافیست، حسام الدین انصاریان رئیس انجمن عکاسان هرمزگان بر عهده داشتند.

همچنین در حاشیه برگزاری این جشنواره کارگاه آموزشی خبر، گزارش، مصاحبه و تیتر توسط خلیل درخورد، سیدرضا هاشمی زاده و حسین خشنویس اصل برگزار شد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اجتماعی
شماره روزنامه: 2952
تاریخ :1396/12/19 ساعت 09:08:05
تعداد بازدید: 164
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی