گروه: اجتماعی
شماره روزنامه:2991
تاریخ :1397/03/19 ساعت 09:41:10
تعداد بازدید: 86
مردم هرمزگان یک صدا آزادی قدس را صدا زدند
email pdf word plus minus reset color
مردم جای جای استان هرمزگان در آخرین جمعه ماه رمضان برای راهپیمایی روز قدس، روز بيداری اسلامی برای دفاع از فلسطين به خيابانها آمدند و مشت های گره كرده خود را به اميد آزادی قدس شريف محكم بالا گرفتند و فرياد مرك بر اسراييل سر دادند.

عکس اصلی خبر

به گزارش ایسنا، دیروز شیعه و سنی با زبان روزه در گرمای بیش از  35 درجه سانتی گراد و رطوبت بیش از ۵۰ درصد در شهر ها و جزایر استان بار دیگر آمدند تا ندای وحدت و همدلی را برای آزادی قدس شریف سر دهند .

مشت های گره شده مردم خونگرم جای جای هرمزگان كه با زبان روزه بار دیگر ندای اسلام و حمایت از مسلمانان سر دادند، نشان از عشق و ارادت آنها به قدس به عنوان اولين قبله مسلمانان دارد .

شرکت کنندگان دراین راهپیمایی بار دیگر جنایت اخیر اسراییل را محکوم کرده و از سازمان های حقوق بشر وملت های آزاده جهان خواستند این جنایت را محکوم کنند و همچنین همبستگی خود را نسبت به ملت در بند فلسطین را اعلام کردند .

امروز فريادهای مردم خطه خليج‌فارس از شرقی‌ترین تا غربی‌ترین و حتی در جزایر ایرانی خلیج‌فارس، با شعارهایی مانند«آمريكا، اسراييل این آخرین پیام است، سپاه اسلاميان آماده قيام است، مرگ بر آمریکا، قدس آزاد باید گردد، و غیره» انزجار خود از صهیونیسم و استکبار جهانی نشان دادند. حضور خانواد های شهدا، جانبازان و ایثارگران ،افراد مسن، کودکان وزنان که با زبان روزه آمده بودند تا حمایت خود را از مردم غزه ابراز کنند بسیار مشهود بود .

مردم روزه دار شیعه واهل سنت بندرعباس نیز درحالی که درگرمای سوزان وطاقت فرسا این مسیر را طی می کردند شعار مرگ بر آمریکا ومرگ براسراییل و مسلمانان به پاخیزید که فلسطین پاره تن جهان اسلام در محاصره است تا محل برگزاری نماز جمعه ادامه دادند .

مردم ولایتمدار و همیشه در صحنه اين منطقه از ايران اسلامی روز قدس را روز اسلام می‌دانند و امروز مردم عاشق فلسطين و مردمش در قشم و لارك آمده‌اند تا با آتش زدن پرچم منهوس رژيم غاصب اسراييل فریاد عدالت‌خواهی سر دهند .

امروز مردم ابوموسی، تنب بزرگ و کوچک، سیری، لاوان و لارک با شوری وصف‌ناشدنی آمدند تا بگويند ما همپای مردم مسلمان فلسطين اجازه نخواهیم داد کفار به حریم اسلام تجاوز کنند. پایان مسیرهای دیروز راهپیمایی بندرعباس مرکز استان هرمزگان با قرائت قطعنامه سراسری به نماز جمعه در مسجد جامع این شهرختم شد .

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان نیز گفت: روز قدس در حال حاضر به الگویی فراگیر در تمام دنیا تبدیل‌شده و مراسم روز قدس در بیش از 80 کشور دنیا برگزار می‌شود .

آیت‌الله غلامعلی نعیم‌آبادی با اشاره به اهمیت روز جهانی قدس و شرکت مردم در راهپیمایی این روز عنوان کرد: یکی از مشکلات و گرفتاری‌های دنیای اسلام وجود حاکمانی خودفروخته و دنیازده در تعدادی از کشورهای اسلامی است که اگر شر این افراد از جهان اسلام برداشته شود، بسیاری از مشکلات مسلمانان ازجمله مسئله اسرائیل و فلسطین حل خواهد شد .

وی ادامه داد: امروز خوشبختانه روز جهانی قدس به الگویی فراگیر در تمام دنیا تبدیل‌شده و مراسم روز جهانی قدس در بیش از 80 کشور دنیا برگزار می‌شود و مردم در این کشورها فریاد مرگ بر آمریکا و اسرائیل را سر می‌دهند .

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان به ریشه‌های شکل‌گیری روز جهانی قدس اشاره کرد و افزود: حمایت از مردم مظلوم فلسطین هم‌ریشه انسانی و هم‌ریشه اسلامی دارد و هر انسانی با مراجعه به وجدان و فطرت خود باید به داد مظلومانی که مورد ستم قرار می‌گیرند، برسد که پیامبر بزرگوار اسلام نیز بر این مسئله تأکید داشته و فرموده‌اند که مسلمانان باید به فکر همنوع خود باشند و هر جا فریاد غیرمسلمانی برخاست و افراد مسلمان به آن پاسخ ندهند آن افراد مسلمان نیستند که پیامبر با این سخن خود دفاع از بشریت را به ما آموخته‌اند .

آیت‌الله نعیم‌آبادی خاطرنشان کرد: سران استکبار ازجمله رهبران آمریکا که مدعی رهبری دنیا هستند به‌شدت در نزد مردم دنیا منفورند و شاهد هستیم که این افراد به طور پنهانی به کشورهایی همچون عراق و یا افغانستان سفر کنند که این مسئله نشان‌دهنده نفرت مردم از آنان است .

وی با بیان اینکه بهترین تعبیر برای اسرائیل همان غده سرطانی است، تصریح کرد: اسرائیلی‌ها هیچ موقع به مذاکرات و توافقات پایبند نبودند و اگر قرار بود مشکل فلسطین با مذاکره حل شود باید در هفتادسال گذشته این مشکل 10 بار حل می‌شد اما طبق فرموده حضرت امام خمینی (ره)، اسرائیل باید از صفحه روزگار برداشته شود و راهی به‌جز این برای مسئله فلسطین وجود ندارد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اجتماعی
شماره روزنامه: 2991
تاریخ :1397/03/19 ساعت 09:41:10
تعداد بازدید: 86
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی