گروه: اجتماعی
شماره روزنامه:3156
تاریخ :1397/12/20 ساعت 08:49:45
تعداد بازدید: 1341
در پاسداشت سالگرد استقلال وکلاي مرکز مطرح شد: پرونده تخلف کشتي هاي چيني آماده تحويل به دادستان
email pdf word plus minus reset color
مراسم پاسداشت شصت و ششمين سالگرد استقلال وکلاي مرکز به ميزباني انجمن وکلاي استان هرمزگان برگزار شد.

عکس اصلی خبر

کاظم گلخني ـ نداي هرمزگان

در ابتداي اين مراسم زاهد پاشا نايب رئيس اول کانون وکلاي مرکز ضمن استقبال از همکاري دادگستري استان در جهت  تشکيل مجمع وکلاي استان، به لزوم ارتباط هر چه بيشتر مجمع با کانون وکلاي مرکز در جهت رفع مشکلات وکلاي هرمزگاني اشاره کرد و افزود: يک بال فرشته عدالت را اگر دادگستري محسوب کنيم بال ديگرش وکلاي مستقل هستند، از اين رو اگر براي جامعه، بهداشت عمومي لازم است، بهداشت حقوقي نيز بايد لازم باشد و  فرهنگ داشتن به وکيل در جامعه نيز بايستي نهادينه شود.

وي در ادامه به تبصره ماده 48 اشاره کرد و بيان داشت: از جمله مواردي که قانون گذار و مجلس بهتر است به اصلاح آن بپردازد تبصره تفکيک وکلا  به خودي و غير خودي است و اين تبعيض تا به امروز جفاي بزرگي بر پيکر جامعه وکالت کشور بوده و نيازمند اصلاح است.

زاهد پاشا در ادامه با اشاره به اينکه قوانين بايستي به روزتر و کارآمدتر شوند، بيان داشت: کانون وکلا اين آمادگي را دارد تا در جهت اصلاح قوانين با مجلس همکاري نمايد.

در بخش ديگري از اين مراسم ، حجت الاسلام ميرزايي رئيس سابق سازمان تبليغات اسلامي هرمزگان ، ضمن تبريک سالروز استقلال وکلا، بيان داشت: وکالت يک شغل نيست يک باور است.

وي افزود: تا از حق الناس دفاع نکنيم نمي توانيم از حق الله دفاع کنيم. در مجموع با شرف ترين افراد را وکلا مي دانم و معتقدم تا به حقوق انساني عمل نکنيم نمي توانيم اسلامي عمل کنيم .

محسني از قضات دادگستري استان هرمزگان نيز ضمن تبريک شصت و ششمين  سالروز تدوين قانون استقلال وکلا ، به انتقاد از تبصره مشکل آفرين اشاره کرد و افزود: عملا نبايد تفاوتي بين وکلاي کانون مرکز با وکيل درجه و غيره ...قائل شد و اميدوارم اين مشکل نيز حل شود .

در بخش ديگري از مراسم احمد مرادي نماينده بندرعباس به سختي هاي شغل وکالت اشاره کرد و بيان داشت: اگر مردم به دليل هر مشکلي فورا به سراغ وکيل مي روند اين به دليل اعتمادي است که جامعه به وکلا دارد، امروزه هر چقدر بتوانيم اقدامات فرهنگي انجام دهيم باعث پيشگيري و کمتر شدن جرم مي شود و يقين بدانيد اگر در حوزه اجتماعي به موضوعات فرهنگي توجه نکنيم بايد فردا نيز جوابگوي مسائل امنيتيباشيم .

وي در ادامه بيان داشت: در بحث رعايت قانون  اجحاف بزرگي به مردم هرمزگان شده است و قانون شکن هم دولت ها بوده اند.

مرادي بيان داشت: دولت خودش مجري قانون است، اما قانون را خوب اجرا نمي کند، طبق قانون هر استاني که درآمدش به حدي برسد بايد مازاد پنجاه درصدش به مرکز تحويل دهد، بقيه اين درآمد را استان مي تواند، قانونا خرج امور خودش کند، اگر اين قانون اجرا مي شد سالانه 300 ميليارد تومان و طي چهار سال 1200 ميليارد تومان بودجه داشتيم و 
مي توانستيم اين هزينه را  خرج بهداشت، آموزش و پرورش و امور فرهنگي استان کنيم  و به نحوي  از وقوع جرم در استان پيشگيري کنيم .

 در قسمت ديگري از مراسم رويا خاقاني از بانوان وکيل بندرعباس به ايراد سخنراني پرداخت و با ذکر اينکه زنان در اين سالها در همه عرصه ها بخصوص وکالت خوش درخشيده اند، از مسئولان کانون وکلاي مرکز درخواست کرد تا  بانوان وکيل نيز در هيات مديره و بخش هاي تصميم گيري سهم بيشتري داشته باشند.

ديگر سخنران اين مراسم محمد نبي عضو هيات مديره کانون وکلاي مرکز بود. وي با اشاره به تنگناهاي اقتصادي به وکلاي جوان پيشنهاد کرد به صورت شراکتي دفاتر وکالتي خود را داير نمايند.

محمد نبي در ادامه به فعاليت داوطلبانه بخش مشاوره کانون وکلا اشاره کرد و افزود: به همه ي اعضاي جوان سپرده ايم بايد سالانه سه پرونده بدون دستمزد کار کنند، الان هم روزانه 8 وکيل جهت مشاوره و راه اندازي مشکلات حقوقي زندانيان به زندان اوين اعزام مي کنيم تا از بار حقوقي مشکلات زندانيان کاسته شود.

وي در ادامه از تشکيل و فعاليت بخش مشاوره کانون وکلاي استان  حمايت و خواستار پشتيباني  هر چه بيشتر دادگستري  شد.

در بخش هاي پاياني اين مراسم  نيز مرتضي کناري زاده از وکلاي جوان استان به تشريح عملکرد انجمن  وکلاي استان پرداخت و افزود : علاوه بر استمرار در بخش آمورش و انتقال تجريبات که هدف توانمندي اخلاق حرفه اي و مهندسي گفتار و رفتار وکلاي جوان است ، با توجه به تخلفات رخ داده در زمينه فعاليت کشتي هاي ماهيگيري چيني، با صرف تحقيقات زياد، برايمان محرز شده که در ثبت اين قرارداد تخلفاتي بروز کرده، از اين رو  پرونده اي در اين باب تشکيل و طي روزهاي آينده از سوي مجمع وکلاي استان تقديم دادستان هرمزگان خواهد شد. در پايان اين مراسم نيز از تعدادي از وکلاي ممتاز استان و همچنين از خانواده وکلاي با سابقه که دارفاني را  وداع گفته اند تقدير شد.up email pdf word plus minus reset color
گروه: اجتماعی
شماره روزنامه: 3156
تاریخ :1397/12/20 ساعت 08:49:45
تعداد بازدید: 1341
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی