گروه: اجتماعی
شماره روزنامه:2828
تاریخ :1396/06/20 ساعت 09:25:45
تعداد بازدید: 362
استاندار: خدمات فنی و مهندسی از حلقه های مفقوده در هرمزگان است
email pdf word plus minus reset color
استاندار هرمزگان با تاكيد بر اينكه همه دستگاههای متولی باید شرایط لازم را برای راه اندازي بنگاههای خرد و کوچک تسهیل کنند، گفت: بانکهای عامل در اين راستا کمک کنند و در پرداخت تسهیلات همراهی داشته باشند و از تسهيلات موجود اطلاعرسانی کنند تا جوانان وارد بازار کار شوند و پاسخ متقاضیان نيز سریع داده شود.

عکس اصلی خبر

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، جاسم جادری در نشست ستاد مدیریت و راهبری اقتصاد مقاومتی استان هرمزگان با تاكيد بر اينكه اولویت کار تمامی دستگاهها بايد اقتصاد مقاومتی قرار گیرد، عنوان كرد: هرمزگان ظرفیتهای بسیار زیادی در اين زمينه دارد و تنوع مشاغل در هرمزگان نسبت به دیگر مناطق بینظیر است.

وي ادامه داد: جوانان علاقهمند بسیاری در هرمزگان وجود دارد و از این فرصت و به خصوص پهنه عظیم دریا می توان برای رفع بیکاری و ایجاد اشتغال گامهای اساسی برداشت و باید در اين راستا برنامهریزی کنیم.

استاندار هرمزگان حلقه مفقوده میان صنایع بزرگ و درآمد مردم را ایجاد صنایع وابسته به صنایع بزرگ در هرمزگان دانست و افزود: صنایع متوسط و خدمات فنی و مهندسی یکی از حلقههای مفقوده استان هرمزگان است چون در حال حاضر صنايع بزرگ موجود در استان برای ساختن یک قطعه باید به استانهای دیگر مراجعه كنند و بسیاری از صنایع بزرگ استان نیاز به خدمات فنی و مهندسی پایین دست دارند و می توان با ايجاد اين صنايع در مناطق ویژه و شهرکهای صنعتی شغل ایجاد کرد.

جادري با تاكيد بر اينكه همه دستگاههای متولی باید شرایط لازم را برای راه اندازي بنگاههای خرد و کوچک تسهیل کنند، اظهار داشت: بانکهای عامل در اين راستا کمک کنند و در پرداخت تسهیلات همراهی داشته باشند و از تسهيلات موجود اطلاعرسانی کنند تا جوانان وارد بازار کار شوند و پاسخ متقاضیان نيز سریع داده شود.

وي با بيان اينكه «هرخانه یک کارخانه» باید شعار ما قرار گيرد، تصريح كرد: تفکر کار اداری باید از ذهن ما پاک شود و مردم را به سمت کارآفرینی و ايجاد اشتغال به خصوص در زمینه مشاغل خانگی راهنمایی کنیم و با استفاده از ظرفیت موسسات، نسبت به راه اندازی مشاغل خرد و خانگی گام برداریم.

استاندار هرمزگان اختصاص یک و نیم میلیون دلار از صندوق توسعه ملي برای مشاغل روستایی در سطح كشور را رقم بسیار خوبی برشمرد و بيان داشت: مدیران استان باید تلاش کنند سهم خوبی از این اعتبارات به هرمزگان اختصاص یابد.

جادري خواستار فعالیت صادراتگرا شد و خاطرنشان كرد: این ظرفیت در هرمزگان وجود دارد و بستهبندی مناسب محصولات توليدي استان بايد مورد توجه قرار گيرد، تا بتوانیم آن را صادر کنیم.

وي گفت: همچنين سازمانهای توسعه گراي دارای مسئولیت اجتماعی در استان نيز باید در خصوص ایفای نقش اجتماعی خود گزارش دهند.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اجتماعی
شماره روزنامه: 2828
تاریخ :1396/06/20 ساعت 09:25:45
تعداد بازدید: 362
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی