گروه: اجتماعی
شماره روزنامه:3271
تاریخ :1398/08/11 ساعت 10:06:38
تعداد بازدید: 51
رئيس بنياد مستضعفان: وعده ايجاد اشتغال 2500 نفري در فولاد کاوه
email pdf word plus minus reset color
رئيس بنياد مستضعفان در بازديد از کارخانه فولاد کاوه جنوب کيش گفت: با افتتاح فاز دوم فولاد کاوه در سال 99 حدود 10 درصد نياز کشور به فولاد در اين کارخانه تامين ميشود.

عکس اصلی خبر

به گزارش  مهر، سيد پرويز فتاح که براي بازديد از چند طرح اقتصاد مقاوتي به استان هرمزگان سفر کرده بود؛ در بازديد از کارخانه فولاد کاوه جنوب کيش با اشاره به افتتاح فاز دوم اين کارخانه در نيمه دوم سال 99 گفت: با بهره برداري از فاز دوم فولاد کاوه حدود 10 درصد فولاد کشور در اين کارخانه توليد ميشود و بنياد با سرمايه گذاري در صنعت فولاد به دنبال تکميل زنجيره آن در کشور است.

فتاح با اشاره به توان توليدي کارخانه فولاد کاوه گفت: ما در کارخانه فولاد کاوه اثري از تحريم، محدوديت و ناتواني را نميبينيم.

 فولاد کاوه نماد اقتصاد مقاومتي و کار و تلاش جوانان ايراني است.

فتاح با اشاره به اشتغالزايي اين طرح در استان هرمزگان افزود: با تکميل اين کارخانه براي حدود 2 هزار و پانصد نفر از اهالي بومي به صورت مستقيم و 20 هزار نفر به صورت غيرمستقيم اشتغالزايي ميشود.

رئيس بنياد مستضعفان با اشاره به اختصاص 24 درصد از کاهش نرخ بيکاري استان در سال 95 با بهره برداري از فاز اول فولاد کاوه جنوب کيش تاکيد کرد: پيش بيني شده با راه اندازي فاز دوم نيز نزديک به همين نسبت در کاهش نرخ بيکاري اين استان محروم اثرگذار باشيم.

فتاح ايجاد اشتغال پايدار در مناطق محروم کشور را يکي از مهمترين روشهاي محروميت زدايي برشمرد و گفت: اينکه بنياد مستضعفان در يک استان محروم سرمايه گذاري و براي جمعي از جوانان جوياي کار شغل ايجاد کند؛ نقش مهمي در تحقق رويکردهاي اقتصاد مقاومتي دارد که ما آن را با جديت در ساير مناطق محروم کشور دنبال ميکنيم.

وي در ادامه با اشاره به اينکه سياست بنياد عدم رقابت با بخش خصوصي است، تصريح کرد: بنياد در صنايعي سرمايه گذاري ميکند که بخش خصوصي توان ورود به آنها را ندارد.

 بنياد در فولاد کاوه جنوب کيش حدود ده هزار ميليارد تومان سرمايه گذاري کرده است .

 در راستاي سياست شفافسازي خود سهام فولاد کاوه را به صورت خرد در بورس اوراق بهادار عرضه کرده است که صورتهاي مالي آن به صورت شفاف در سامانه کدال موجود است.

رئيس بنياد مستضعفان در ادامه موقعيت فولاد کاوه در بحث صادرات را بينظير توصيف کرد و افزود: فولاد کاوه با توجه به موقعيت بي نظير خود مازاد نياز کشور به فولاد را به بازارهاي جهاني صادر ميکند که ميتواند نقش مهمي در افزايش ارزآوري داشته باشد.  در حال حاضر بيش از 70 درصد توليدات فولاد کاوه صادر ميشود که نقش بسزايي در ارزآوري دارد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اجتماعی
شماره روزنامه: 3271
تاریخ :1398/08/11 ساعت 10:06:38
تعداد بازدید: 51
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی